Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Narutoból ki az erősebb...

A Narutoból ki az erősebb szereplő? Uchiha Itachi vagy Uzumaki Nagato?

Figyelt kérdés
Ha ők ketten harcolnának ki nyerne ?
2017. jan. 5. 16:35
 1/7 bvbgirl válasza:
Uchiha Itachi , bár Nagatónak ott a rinengan , de sztm Itachi
2017. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagato.A rinnegan miatt erősebb.
2017. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy mikor harcolna Nagato ellen. Naruto előtt vagy után? Azt értem ezalatt, hogy "Naruto előtt" Nagato meg volt róla győződve, hogy ő jár a helyes úton és valszeg nagyon keménynek tartotta magát, akinek senkitől sem kell tartania. És ezért Itachi az Izanamival legyőzhette volna.

Ha "Naruto után", akkor szerintem viszont Nagato, mivel láthattuk, hogy a Naruto+KillerBee+Itachi vs Nagato harcban is Nagato elkapta őket és az együttes támadásuk kellett ahhoz, hogy kiszabaduljanak Nagato jutsujából. Illetve a jutsuk hatástalanok lennének Nagato ellen, így Itachinak maradna a Susano, ami nem hiszem ,hogy legyőzné Nagatot egy komoly 1vs1 harcban.

2017. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Barthimeus válasza:
100%

Meg kell jegyeznem, nem vagyok Itachi 'imádó', egyszerűen csak lenyűgöz a karakter amit megszemélyesítettek vele a készítők. Úgy gondolom nem kell ahhoz szeretni, hogy az ember belássa; minden idők legnagyobb shinobija volt. Teszek egy próbát, hogy meggyőzzelek erről Titeket. Aztán őszinte kíváncsisággal várom a véleményetek. :)

Kezdjük először a végén. Ő volt az a shinobi, akiről mindig 'sugdolóztak'. Élete során és mind két halála után is, bizonyos -de rendszeres- időközönként említésre kerül. Mind a mai napig! Ez nem véletlen. Legutóbb 2-3 résszel ez előtt, maga Orochimaru tesz róla említést, Sasukéval való beszélgetése során, a csónakban. A Memmáról szóló filmben, maga Obito (akkor még Madara ill. Tobi) mondja Itachi szemébe, hogy még egy párhuzamos dimenzióban is, mennyire problémás alak("Mint mindig, te vagy a legproblémásabb ellenfél"). És ez csak pár kiragadott pillanat a sok közül, és ezt Ti is tudjátok! Megfogant bennem a gondolat; hogy talán a készítők szánt szándéka legendává érlelni őt. Szerintem ennek kiteljesedése, az 'új' Kabuto megismerésénél fog bekövetkezni. Gondoljatok bele! A háború idején Sasukét a halálból hozta vissza, mégsem kaptunk róla egy csepp információt sem. Mintha valamit észrevehetően rejtegetnének.. Higgyétek el; hallani fogunk még Itachiról, mert biztosan hagyott hátra valamit.

És akkor folytassuk az elején. Mindannyian láttuk a gyerek korát. Kis kölyökként már elkezdett felnőni. Nem kereste a társaságot, inkább egyedül edzett a gondolataival és már akkor az 'élet' és a 'halál' fogalmán töprengett! Nem kereste a tapasztaltabbakat, hogy tőlük kapjon válaszokat, (vagy csak nagyon ritkán) nem hagyta, hogy így, befolyásolhassák. E helyett saját kérdéseire, a saját tapasztalataiból merítette a válaszait! Önfejlesztés. Ő erre volt képes. (A Naruto világában minden egyes karakter, a Mi világunk egy részének a tükörképe. Itachi az, amilyennek lennünk kéne. Ha mindenki képes lenne az ilyen szintű önfejlesztésre, a külső befolyásoló hatások kizárására..; a társadalmunk nem itt tartana. Tisztában lennénk a 'közös jó' fogalmával.)

Itachi hatalmának csak egy kis részét teszi ki az Uchiha vér. Az egyedien sajátos képessége; a hideg vér és a tisztán látás; ezek kombinálva, a vele született tehetséggel, alkotják a tökéletes egységet. Mindig több féle képpen készült fel a lehető legrosszabbra, így vajnyi kevés dolog lephette meg. Nagyon gyorsan alkalmazkodott és sosem becsült alá senkit és semmit.

Nem hasonlíthatjátok őt Kaguyához vagy épp Madarához, hisz ők több száz éves tapasztalattal rendelkeztek, Itachi viszont nem lehetett 30 mikor meghalt. Neki egyszerűen nem volt ideje kiaknáznia a képességeit. Sokszor hallom például, hogy ő csak félig tudta megidézni a Susanoot. Szerintem szimplán nem volt többre szüksége. Muszáj felhoznom a Susanooja által használt legendás fegyvereket is, mert szerintem a készítők, ezzel próbálnak rámutatni arra a hatalmára, amit mi nem láthattunk. Mit is tudunk ezekről? Csupán azt a két mondatot, amit akkor, a fekete Zetsu elmondott róluk. És hát, tudjuk ki az a fekete Zetsu! Egy ezer éves földönkívüli lény is, csak két mondatot tud mondani, eme két fegyverről, akkor az igenis jelent valamit. Továbbá, hogy egyik Susanoo használó sem használta..(Indra, Hagoromo, Shisui, Kakashi, Madara) Legendás fegyverek; Totsuka kardja és Yata tükre, ráadásul a tény, hogy maga a Susanoo használta ezeket, arra enged következtetni, hogy nincs fizikai valójuk. Tehát, -habár Orochimaru, egész életében ezt kereste- eme fegyvereket nem megszerezni lehet, hanem kiérdemelni.

Szóval a látottak alapján ezek a következtetéseim. Nem vagyok akkora fan, hogy a mangát olvassam, vagy hogy mindennek részletesen utána járjak, úgyhogy lehetnek hibás következtetéseim, ezért arra kérek minden kedves itt hozzá szólót: NE SPOILEREZZETEK OLYAN INFÓVAL AMI MÉG NEM JELENT MEG ANIMÉBEN!!! Ha téves egy következtetésem és ezt alá tudod támasztani, csak már megjelent anime részlettel tedd! Sőt megkérlek hogy tedd!

2017. jan. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Clay Morrow ***** válasza:
100%

Kemény harc lenne biztosan, de Itachi jóval intelligensebb, okosabb, higgadtabb, megfontolóbb személy, én inkább feléje hajlok.


Igazából Shikamaru sem erősebb, mint Hidan, de még is képes volt kifingatni.

2017. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 21Atom21 válasza:

Bocsánat ha valamit rosszul írok le.

Ha azt nézzük, hogy Itachinak ott van az Izanagi és/vagy az Izanami, akkor ennyi erővel Nagato a rinnengan miatt miért ne tudná a Limbo: Hengoku-t avagy a Limbo: Borden Jailt használni illetve ne feletkezzünk meg arról, hogy ezek használatával csak a szemével felnézett MAdara és csak lőtt 9 piros lézert és mind a kilenc 1-2-3-4-5-6-7-8-9 farkút leterítette egyetlen 1 lövésre. Itachi végtére is az Amaterasu az téríthető a Shinre Tensei-el illetve más jutsuja ellen 2 különböző ilyen jutsu elnyelő technikája is van Nagatonak. A Rinnengan a legfelsőbb szemtechnika ha jól tudom, így a Sharingan és a Mangekyo S. sem lenne rá hatással a genjutsut illetően, maximum Itachi menekülésére. tehát én Nagatora voksolok. DE AMIT EL KELL ISMERNEM, hogy Itachi tényleg lenyűgözően erős és ez a csata NAGYON-NAGYON sokáig tartana.

2017. okt. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Clay Morrow ***** válasza:

Hát igen előző, a Rinnegan jobb szem, Itachi mivel csak sima MS-el rendelkezik elég hátrányban van e szempontból. De azért ne tegyük hozzá Nagato-t és Madara-hoz. Nem hinném, hogy képes lenne a Limbo-t használni, mert azért ő a Rinnegant elég sokáig hordozta, mégsem alkotott vele olyasmit, se Yahiko-val, se Edo után Nagato-ként.

Sokan Itachi-t Madara elé sorolják, hogy sokkal erősebb, bár én ezt kétlem. Itachi beteg volt, már lassan vak is, így nem csoda, hogy meghalt, de szerintem (és sok más szerint is) még el sem érte a maximális potenciálját.

Egy ügyesen belőttTsukuyomi-val, esetleg Izanagi használatával nyerhetne, nagyon érdekes harc lenne. Ne felejtsük el Itachi Susano'o-ját sem, neki ott még a Yata Mirror és a Totsuka Blade.(amik nem semmi buffok azért)

2017. okt. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!