Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek a Magyarok mért...

Szerintetek a Magyarok mért nem képesek olyan minőségi sorozatokat gyártani mint Amerika? Talán az Aranyélet az a sorozat ami már hasonloan jo. De mért nem rudunk ilyen Teen Wolf TWD Glee Revolution The100féle sorozatokat csinalni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 15. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
5%

Pedig a Szomszédok oda-vissza veri mindet. Csavaros, akciódús történet, kidolgozott és komplex karakterek, összetett konfliktusok, korabeli társadalomkritika, közel tökéletes operatőri munka, és zseniális főcímzene.

Mindmáig nem tudtam eldönteni, hogy Mágenheim doktor, Vágási Feri, Lenke néni vagy Gábor a kedvenc szereplőm, pedig már a 6. újranézésen is túl vagyok. Ha van 10000 forintod, szállj be te is a Szomszédok nézésébe!

2017. jan. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kis pénz, kis foci. Nálunk nincsen túl sok nagy nézettségű csatorna, akik hajlandóak lennének nagyköltségvetésű sorozatokat berendelni. Egy hazai sorozat évada egy amerikai sorozat 1-2 epizódjának árából készül (sőt).

[link]


Az is probléma, hogy kevesen mernek kockázatot vállalni. A legtöbb sorozat vagy RTL/TV2 sajátékészítésű gagyi - ami biztosan behozza a ráfordítást -, vagy pedig állami tévés megrendelés. Ezek nem hagynak elég terepet a jó soroatokhoz, mert vagy a nézőközönség behatárolt, vagy a költségvetés kicsi. Ott vannak az HBO-s megrendelések, mint az Aranyélet, amit 20 országban leadnak, és nem a 100 ezres hazai nézettségből kell megtérülnie.


A hazai filmiparról nem tudok nyilatkozni túl sokat. Nincs toppon, de az utóbbi években egyre több jó magyar film jön ki, illetve több külföldi film is itthon, hazai stúdiók közreműködésével készült (pl. Mentőexpedíció). Egy sorozathoz első sorban profi forgatókönyvíró gárdára van szükség.

2017. jan. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen lattam belole reszeket de en most a jelen/jovore gondoltam.Kivancsisagbol hogy mi az ami a Magyarokban nincs meg egy jo alkotashoz
2017. jan. 16. 00:20
 4/10 A kérdező kommentje:
valo igaz egyre több jo filmet csinalnak a Magyarokis csak szerintem jo lenne a gyartoknak meg nagy bevetel es siker ha egy olyan sorozatot gyartananak ami megfogja a mai generaciot
2017. jan. 16. 00:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2-ik válaszolónak igaza van.

Az is közrejátszik, hogy Amerikában erre egy külön iparág épül, professzionális stábbal, óramű pontossággal. Mindenkinek meg van a feladata és van egy plusz személy, aki az egészet összefogja, amolyan kreatív igazgató, aki mindenre figyel. Magyarországon ez a rendező kezében van, pedig ez nem az ő dolga lenne. Nálunk a rendező a főnök, Amerikában ő ugyan olyan felbérelt munkás, mint a világosító.


És persze rengeteg múlik a forgatókönyvön. Nálunk ez általában egy ember írja, a tengerentúlon egy csapat dolgozik együtt.


Egyébként fejlődünk. Ha nem vesszük az HBO sorozatait (ahol ugye van pénz, meg kapcsolatok és a forgatókönyvet külföldről veszik) akkor pl. ott van a Vállótársak, amit mindenki nagyon dicsér, én még nem láttam. A filmek is egyre jobbak.

Azt hiszem felnőtt egy olyan generáció, ami nyitottabb a világra, és mer nem "busongós, búval b@&ott" vagy amerikai gagyi koppintásos filmeket készíteni.

2017. jan. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Kedves Kérdező! Olyan nincs, hogy "Magyarok", csak magyarok van.
2017. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a magyar tévéseket nem érdekli a közvélemény kutatás, és azt hiszik, hogy magyar alkotásból csakis az lehet jó, ami poénokról, szerelemről, és botrányokról szól, leginkább így együtt a 3 téma! :( Vagy pedig B verzióként nem akarnak akkora költségvetést, így a legegyszerűbb dolgokhoz nyúlnak!

Már az is csoda, hogy anno egyáltalán volt egy magyar sci-fi sorozat is! (Űrgammák, 1995-98)

2017. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Ezt az állítást Én szintén cáfolnám, régen a Szomszédok nagyon minőségi sorozat volt, és ma is végre van két alkotás, ami szerintem hihetetlen jó minőségű, fordulatos, élvezetes, ezek pedig ahogy már fent is említették: a Válótársak, illetve egy másik, szerintem film minőségű, nagyon igényes sorozat: a Csak színház és más semmi.

Utóbbi a Duna tv produkciójaként fut, februárban jön a második évad, Én sorozatot ennyire még nem szerettem nézni, mint ezt. Tényleg nagyon minőségi, nagyon szép, letisztult a képvilága, erős szineszekkel, és fordulatos cselekménnyel. Ha van kis időd, keress rá az első évadra, szerintem nem fogod megbánni.

Nem TeenWolf stb kaliberűek ezek, teljesen más sztori, de nagyon jók, pláne itthoni viszonylatban!

2017. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

" Én szintén cáfolnám, régen a Szomszédok nagyon minőségi sorozat volt,"


Kelet-Európai mércével mérve biztos...

2017. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Én mindig rosszul voltam a Szomszédoktól. Álkritikus szenvedés az egész, a szereplők pedig nagyjából a késői Kádár-rendszer társadalomképét erőltetik némi kis elhajlással a valóság irányába.


A Válótársak viszont tényleg meglepően igényes, és az Aranyélet is le tudott kötni. Kövezzetek meg, de a Kossuthkifli is tetszett.

2017. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!