Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek melyik anime...

Szerintetek melyik anime karakternek van a legtragikusabb múltja?

Figyelt kérdés

2017. febr. 5. 22:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Spoilerek nélkül:

Sakata Gintoki (Gintama) eddig kiderült múltja nem túl felhőtlen, szerintem az egyik legtragikusabb múltja neki van, és az a legszomorúbb, hogy ennek ellenére egy vidám, gyermeklelkű karakter, aki ha szükséges, tud komoly is lenni.

A Rainbow karaktereinek egytől-egyig durva múltja volt, közülük szerintem Joe múltja volt a legdurvább.

Zárójelesen megjegyezném még Akemi Homurát is (Mahou Shoujo Madoka Magica). Azért csak zárójelesen, mert neki nemcsak a múltja volt kemény (ha az anime kezdetének idejéig tekintjük múltnak az életét), hanem úgy az anime időtartama alatti élete is.

Szívesen kifejteném őket jobban, de az eléggé spoileres lenne azok számára, akik nem látták/most nézik ezeket.

2017. febr. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

JELZEM ELŐRE ITT IS! SPOILER ALERT! Amennyiben NEM LÁTTAD az animét, vagy csak RÉSZBEN, új informárciót szolgáltathat, kiemeltem direkt nagybetűvel a leírtakat, HA SPOILERT TARTALMAZHAT SZÁMODRA AZ ADOTT LEÍRÁS, GÖRGESS TOVÁBB!


Na most engem szerintem lehet, be fognak támadni a nagyobb otakuk, ha ezt meglátják tovább elolvasva. NEM az a központi célom, hogy egy kisebb-nagyobb savazást kapjak ez miatt, hogy például "weeb" vagyok és társaik, csak mert egy-egy hype-olt animének a karaktereit fogom kapásból felhozni. Semmi üldözési mánia és előítélet, inkább -amolyan- megelőzésnek szánom, hogy lehet, valakinek nem fog tetszeni az eleje.


Ha át akarod a hype-olt animék karaktereit ugrani, a végétől kezdd az olvasást!

FIGYELEM, EGYBEN EZ SPOILER ALERT IS! Ismét kiemelem. A véleménykifejtés miatt éreztem leírni így.


NARUTO: Uchiha Itachi- Ha ismerős már a valakinek, akkor annak nem írok újat:) Igen, nagyon "weeb", nagyon "tömeg" és "basic". Akkor is szeretném egy kicsit saját szemszögből szemléltetni.:) Vonatkoztassunk el most attól, hogy mi van magával az animével, fókuszáljunk magára a karakterre.

Itachi története engem személyesen meghatott, mert nem egy átlagos karaktert fest fel. Sokkal mélyebb dolgok vannak a háttérben, amiket először nem is gondolna az ember, sem azt, mekkora teher nyomja a vállát. Maga az, amit képes volt tenni a faluért kötezelettségképp, az elismerést érdemel. Alapjaiban meghatározó mellékkarakter, aki megérdemli a figyelmet, mert nélküle a történetszálak sem úgy alakultak volna, ahogy. Itachi kettős ügynököt játszva lemészárolta a családját, tudott a falu vezetőinek a nehezteléséről az Uchiha-k felé, és még árulóként kiadva magát a falu védelme miatt beszivárgott az Akatsukiba. Ahol nem mellesleg szintén hidegvérű gyilkolásra kényszerítették a történetben. Valamint az egy szem kisöccsét képtelen volt a szeretete miatt megölni.

Összegezve nem mindennapi karaktert alkotott Kishimoto. Benne van a felelősségérzet, a megtörhetetlen jellemű erős karakter, aki nélkülözhetetlen az egész anime alakulásához.

(Mangásoknak kiszólva: ajánlatosabb sokkal az animénél a manga, tanács :) )

TOKYO GHOUL: Hinami Fueguchi- Igen, igaz, hogy ezzel az erővel bárkit idesorolhaték bármelyik animéből az elkövetkezendőek alapján, de itt SZEREPET IS JÁTSZIK, és a karakterfejlődéshez elengedhetetlen. Ezért gondoltam leírni.

Az első évadban mellékszereplő kislányként, aztán idővel, ahogyan a történet halad előre (lásd: Re), kialakul majd a személyisége.

Nos ez relatív a kemény múltat ítélve (kinek mi, hangsúlyozom!), de azért éreztem idesorolni, mert vegülis egy kisgyerekről van szó, akinek a szüleit a saját szeme láttára ölik meg, ez azért magában a karakterfejlôdésben is szerepet játszik nála, és azért soroltam ide, mert nem tudok nem eltekinteni magától a fiatal korától, és attól, hogy egy gyereknek önmagában ez mekkora trauma, ami amúgy meg is mutatja magát az animében.

GINTAMA: Sakata Gintoki- az előttem válaszoló tömören megválaszolta, nem kívánom ez esetben tovább kifejteni, csak hozzáfűzni. Az eddig kiderült múltja nem éppen arról árulkodik, tény és való.

2017. febr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

Folytatom itt a második válaszban.


Fairy Tail: Igen, tudom, tudom, kinek mi. A fairy tail persze arról híres, hogy minden karakternek van egyfajta személyes rossz múltja, de most az, hogy kinek milyen szempontból milyen a megítélése.

Gray Fullbaster- Két személyt, köztük a mesterét is elveszíti hyermekkorában, aki életét áldozva megóvta őt, majd a mestere lánya is feláldozza érte az életét szintúgy. Az apját, a családját, a városát látta elpusztulni kisgyerekként egy démon által. Később kiderült, hogy az apja él, majd a szemei láttára már felnőttkémt saját kezei által megöli.

Zeref-az átok miatt, ami rajta van, egy élőlénnyel sem tud megmaradni,legnagyobb mágus létére pedig halhatatlan. Egy szóval sem kell leírni, hogy a magány mekkora fájdalommal jár.


BTOOOM!: Kira Kousuke-A karakter egy kamasz, 14-5 éves kb., aki az apjával érkezik egy halálszigetre. Volt pár előzménymutató jelenet, ami megmutatta az ottthoni körülményeket; az apa bántalmazta, verte, ütötte, ezért videojátékokba temetkezett, és amikor kikerült erre a bizonyos helyre, az apja próbálta a szintén arrogáns magaviseletével tanusítani a főnök szerepet. Azonban ez nem jött össze, a fiú megunta, majd gyűlöletében megölte. Ez is karakterfejlődés miatt lett leírva.


ZETSUEN NO TEMPEST: Mahiro Fuuwa-Az alap komplikációt a hugicájánaknhalála adja, ami miatt nem lesz éppen kedves személyiség, illetve teljesen kifordul magából. A szüleivel való kapcsolatról nem sok minden derül ki, viszont a családi légkör nem kellemes, az tény. Ez ad egy alap konfliktushoz löketet, számára a megélt jelenéhez egy életcélt, valamint a sztori előrehaladtával a kiderült dolgok felderítésével a seb a szívén még mélyebb lesz.


NO.5: Nezumi- FIGYELEM, SHOUNEN AI/YAOI TARTALOM. A karaktere egy erős, határozott jellem, amit nem rendít meg semmi. A sztori kisgyerekként mutatja be, ahogyan ő maga szenved egy elnyomó rendszer alaján, ami szépet színlel, de igazából velejéig rohadt minden egyes szálig ez a No.5-nak nevezett rendszer. A nyomornegyedben él, a túlélés nehéz volt neki, majd a múltja kihatva a jelenére harcol a jelenben a mostani jobb élet reményében.




2017. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

Az Angel Beats!-ben szinte mindekinek szomorú múltja van.

Vigyázat spoiler!

Yuri-nak a szeme láttára ölik meg a testvéreit, ráadásul azért, mert nem tudott a rablóknak valami értékes dolgot vinni.

Otonashi elveszíti a húgát, és mikor találna értelmet az életében meghal.

A gitáros lány (nem emlékszek a nevére) rossz környezetben nőtt fel, és mikor megtalálja azt a dolgot, amit szeret csinálni, a szülei megfosszák tőle.

A hipnózisos srác (az ő nevére se emlékszek) egész életében a bátyja árnyékában kellett éljen, annak halála után pedig átkellett vegye a helyét. Mire kezdené megszeretni a dolgot, az apja meghal.

2017. febr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Shiro- Deadman Wonderland. Nem hiszem, hogy reszletezni kell, aki tudja ki o az tudni fogja, miert.

Levi- Snk. Lehet savazni, meg mondani, hogy "jaj ez az anime.." ez az en velemenyem. Kb. mindenki akit szeretett meghalt, sot az elete sem volt irigylesre melto.

Angel beats!- Itt minden egyes karakternek kemeny elete volt, nem tudnek egyet kiemelni kozuluk.Shiro- Deadman Wonderland. Nem hiszem, hogy reszletezni kell, aki tudja ki o az tudni fogja, miert.

Levi- Snk. Lehet savazni, meg mondani, hogy "jaj ez az anime.." ez az en velemenyem. Kb. mindenki akit szeretett meghalt, sot az elete sem volt irigylesre melto.

Angel beats!- Itt minden egyes karakternek kemeny elete volt, nem tudnek egyet kiemelni kozuluk.

Higurashi- Satoko: Meghaltak a szulei, a batyja eltunt(nem spoilerezek), a nagybatyja verte/nemi eroszak/, az osszes falubeli gyulolte ot.

2017. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
bocsi szarakodott a telom es igy kuldte el.
2017. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Zankyou no terror: Nine és Twelve :,(
2017. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

1-2 karakteren azért jókat mosolyogtam :)

Már láttam pár száz animét és olvastam legalább 50 mangát szerintem ők vannak a toppon:


1) Shiro - Deadman Wonderland

Már írták előttem is, babakorától kezdve kísérleteztek rajta, szétesett és eltorzult a teste, később mikor halhatatlan lett mégtöbbet kísérleteztek rajta, meghasadt az elméje és mikor végre rájött hogy úszhatja meg (ha meghal) lekötötték az erejét és így már megöldni se tudta magát, eközben az mindenki aki fontos volt számára elhagyta.

Később úgyszintén nem tudott szabad lenni, megölt másokat ami miatt bűntudata volt és a manga legvégén se tudta elnyerni a szabadságát.

Számomra egyértelműen top1 a listában.


2)

Sakura - Fate/Zero, Hevaens Feel (Unlimited Blade works stb.)

Az apja eladta, anyját megölték. Később vén tata már gyerekként kísérletezett rajta és rendszeresen megkínozta, férgeket ültetett a testébe. Testvére (Rin) pedig úgy tettetett mintha nem is ismerné. Heaven's Feelben a testvére (Shinji) megerőszakolta, később megőrült.


3) Ide több is van:

Ilya - Fate Zero/ Unlimited Blade Works

Gatz - Berserk

Amamiya Yuuko - Ef Tale of Melodies

Shinsekai Yori - vöröshajú lány gyereke


esetleg még:


Kaneki - Tokyo Ghoul (őt rengetegszer megkínozták - jóval többször a mangában, mint az animében - viszont annyira nem tartom tragikusnak a történetét, mert mindig fel tudott állni utána és erősebb lett.


esetleg még Priscilla- Claymore, de az ő története is csak a mangából derül ki.


Van még jó pár karakter akik "szomorú véget értek", vagy megkínoztak és itt más is említette őket, de ezek végső soron vagy gyorsan meghaltak, vagy boldog befejezést kaptak kínzás ellenére is (pl. Madoka, AnoHana, Your lie in April, Tasogare Otome x Amnesia, Clannad stb.) ezért őket nem venném ide.

2017. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

NARUTO: Itachi-t említették, de szerintem Gaara múltja volt a legdurvább a karakterek közül. Mivel baromi hosszú az anime és gyaníthatóan csak ezt a pár részt senki se fogja kikeresni ezért elmesélem. Az apja és a testvérei a szeretet legkisebb jelét se mutatják iránta, a többi gyerek fél tőle. Az egyetlen szerette a nagybátyja naponta elmondja neki hogy nem neheztel rá, mígnem egy nap merényletet kísérel meg ellene és kijelenti hogy mindig is gyűlölte őt.

BERSERK: Guts, az anyja már halott volt amikor megszületett, nem a szülésbe halt bele, egy fára volt felakasztva.

MONSTER: Johan Liebert, mivel az egész anime az ő múltjának kiderítéséről szól ezért nem lövöm el.

2017. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Előre elmondom: SPOILER SPOILER!!!

Attack on titan: Rivaille Ackerman

Alapból kiskorában majdnem éhenhal a halott anyjával egy légtérben. Az egész gyerek korában szó szerint harcolt a túlélésért. Maffiózásba is csak egy olyan alap dologért fogott, hogy lássa a napfényt. Amikor meg végre ki jut pár haverjával rögtön mindenkit lemészárol egy óriás és csak ő éli túl. Utána pedig folyamatosan veszíti el a bajtársait. Még az elit csapatát is. Az az ember aki miatt konkrétan életben maradt a szeme láttára hal meg. Ezt pedig tetőzzük még azzal, hogy abban a tudatban kel élnie, hogy bármely napja lehet az utolsó, a súlyos sérülések pedig olyan alap dolgok mint pesten a taxik.

2017. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!