Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok mondani nagyon...

Tudnátok mondani nagyon izgalmas (seinen) animéket? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Inkább a komolyabb, elgondolkodtatóbb darabokat szeretem általában, eddigi kedvenceim talán a Steins;Gate és Ergo Proxy, de most valami igazán izgalmas, akció dúsabb darabot néznék, ami teljesen lázba hozza az embert és alig várja a folytatást - de ezt lehetőleg úgy, hogy mégis "eszesebb" darab legyen. Eddig leginkább a FMAB és a Re:Zero volt nekem ilyen (utóbbit tudom, hogy sokan nem tartják sokra, de nekem tetszett). Nem is a sok akció a lényeg, önmagában az sem feltétlen lesz olyan IGAZÁN izgalmas (mint pl a Samura Champoo-nál, amiben van harc bőven, de annyira lazára van véve az egész, hogy az már más kategória).

Lehet, hogy egy kicsit zavaros lett, ez alapján mit tudtok ajánlani? :)



2017. febr. 20. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az elgondolkodtató és izgalmas jelzőkől először a FLCL jutna eszembe. Hangulata nem igazán hasonít az általad felsorolt animékre (bár igazából semmi másra nem hasonít, amit én láttam; többnyire kaotikus), és még seinen-nek sem mondható, de szerintem egy próbát megér, 6 rész az egész, nem veszthetsz vele sokat. Nekem egyértelműen az egyik kedvencem.

Másik ami leírásról beugrott az a Haibane Renmei. Szintén nagyon egyedi hangulattal rendelkezik, és a világával kapcsolatban rengeteg kérdést vet fel, amire igazából csak találgatni lehet. Ez sem hosszú, ez sem seinen, viszont nem tartozik a mindent a szádba rágó kategóriába.

Szerintem simán ideférne még a Kaiba is. Egy szürreális világban játszódó cyberpunk elemeket tartalmazó romantikus sci-fi (előbbi ne tévesszen meg, nem egy összejönnek/nem jönnek össze történetű romkomról van szó). Helyenként elég sötét tud lenni, viszont azt megkockáztatnám, hogy a történet a második felére kicsit leereszt.

Neon Genesis Evangelion is idetartozhat, ha még nem láttad. Elég nagy klasszikussá nőtte ki magát amióta kijött. Alapvetően depresszív, viszont nincs egy folyamatos hangulata a történet alatt, inkább ingadozó, változó. Néha izgalmas, viszont néha irgalmatlanul be tud lassítani. Vége elég homályos, néhányak szerint kimondottan rossz, amit egy filmmel próbáltak, és többnyire sikerült is orvosolni.

Apropó klasszikus, Death Note, ha még (valahogy) nem láttad. Nagyon túlcsavart, nagyon túllogikázott (nem negatív értelemben) bűnügyi dráma.

Végül a Monster, ami inkább befogadótól függ, hogy izgalmas-e. Elég összetett történettel rendelkezik, rengeteg szálat mozgat a háttérben, a karakterek példaértékűen ki vannak dolgozva. Bizonyos pontjain a történet viszont úgy leült, hogy 5 rész múlva is alig bírt lendületet venni. Rétegmű.


Pár anime amit még nem láttam, de talán tetszhet:

Psycho-Pass

Mushi-shi

Rainbow

Tatami Galaxy

2017. febr. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tenyen Toppa Gurren Lagann

Akciódús, nagyon laza, mint a Samurai Champloo, tartalom is van benne. Az elôbb említett FLCL-hez hasonló.


Mobile Suit Gundam: The Origin

6x60 perces OVA, mst ért egy 4 részes story arc végére.


Uchuu Snkan Yamato 2199

Szintén akciódús, van benne tartalom, a TTGL-nél komolyabb hangvételû.

2017. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ghost In The Shell Standalone Complex 1-2
2017. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszkösz
2017. febr. 21. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!