Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Avatárhoz hasonló, szemet...

Elsehiszed kérdése:

Az Avatárhoz hasonló, szemet kápráztató, más világokban játszódó, látványfilmeket keresek! Ki mit tud?

Figyelt kérdés
Válaszba várom az ötleteket és hogy miért ajánljátok az adott filmet/filmeket. :)

2017. márc. 7. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az avatárhoz kimondottan hasonló film nincs ! A második részre is még várnunk kell jó másfél évet ! Én is nagyon várom !
2017. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
2017. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az idei Dzsungel könyvében használják még a CGI-t olyan szinten, mint anno az Avatarban, már tavaly tavasszal, mikor megláttam, azt mondtam: na ez el fogja vinni az Oscaron a vizuális effekteket. És úgy is lett. :D És egyébként is ajánlott tétel, nagyon jól sikerült adaptáció lett, érdemes meglesni.


Anno, a 2000-es évek elején a Gyűrűk ura trilógia robbantott nagyot a forradalmi CGI-vel. (Amúgy Cameron régóta őrizgette ám az Avatar szinopszisát, csak pont a technikai akadályok miatt húzta-halasztotta, viszont a Gyűrűk ura hatására kezdte bele megvalósításába.) Magát a trilógiát én rémesen vontatottnak találom(ráadásul az bővített kiadást néztem... ), de annyira ez a klasszikus fantasy nem is áll hozzám közel, szóval ha te szereted a műfajt, tégy vele egy próbát. Ha tetszettek, nézheted a Hobbit trilógiát is. :D


Aztán van az új Majmok bolygója saga(nem tudom, hány résznél járnak), de én csak az elsőt láttam, az az eredeti után elég kiábrándító volt(sőt fel is rúgta annak az alapjait), de ízlések és pofonok, és tudom, hogy igen látványos akció-sci-fi, szóval ezen a listán helye van.


Aztán elég látványos szerintem a Különvélemény is, bár ez azért kilóg a sorból, mert nem azon van a hangsúly, és ha Tom Cruise utáló vagy, akkor elvből nem nézed meg, szóval ilyen szempontból is zörög a léc. Viszont ha meglesed, akkor egy átlagnál agyafúrtabb sztorijú, kellemes feszes tempójú krimi-thriller kapsz egy kissé egyedi világban. :)


Gondolkodtam rajta, hogy a Mátrixot felírjam-e vagy ne, de végül is miért ne? A helyzet az, hogy jó a látvány. Tényleg. A sztori és a mondanivaló is a helyén van, sőt ebben van az egyik legjobban vágott akciójelenet, ami láttam, de... pont látványügyileg akadnak benne bakik. Gipszkartonfal, láthatatlan kötelekkel szaltózás... stb. Nekem ezek nem igazán vonnak le a film értékéből, de találkoztam már olyan szőrszálhasogató látványfanatikussal, aki emiatt rossznak bélyegezte a Mátrixot.


Nagyjából ennyi jutott eszembe hirtelen, ha van kérdésed, szólj! :)

2017. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jupiter felemelkedése
2017. márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyáron jön a Valerian és az ezer bolygó városa, az is sci-fi látványfilm lesz (remélhetőleg azért több, mint látványfilm).
2017. márc. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ready one player
2019. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ready player one*
2019. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!