Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Túlélős horror/thriller filmek?

Túlélős horror/thriller filmek?

Figyelt kérdés
Olyan filmeket keresek, ahol egy csapat bentragad akár egy épületben vagy erdőben és nem csak lekaszabolják őket, hanem tesznek a túlélésért.

2017. ápr. 22. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen filmeket nem szokták túlélni :D Főleg, ha csapatról van szó, ott általában max 1 személy éli túl, a szende szűz széplány karakter.

Esetleg a Köpök a sírodra jó lehet, ha még nem láttad.

2017. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, én azért még reménykedek, hogy létezik ilyen... :D Köszi, de sajnos azt már láttam :/
2017. ápr. 23. 12:46
 3/15 anonim ***** válasza:
Úgy fent, mint lent
2017. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Az ilyen filmeket nem szokták túlélni :D Főleg, ha csapatról van szó, ott általában max 1 személy éli túl, a szende szűz széplány karakter."


Nem feltétlen! Láttam már olyan japán, túlélőfilmet, ahol kicsit talán másképp működött a dolog. ;) Nem akarok spoilerezni.


Viszont adnék egy film leírást, spoiler nélkül, csak a kiinduló állapotról. Ugyanis elfelejtettem a film címét, de ha eszembe jut, azt is meg fogom írni.


Addig is hátha valaki kitalálja a címét az alábbiból:


Japán túlélőfilm.

Jellegzetes japán klasszikus figurák szerepelnek benne, mint gyilkosok.


Izgalmas, változatos próbák.


Ilyen rögtön az elején a daruma baba: aki megmozdul, annak szétrobbantja a fejét a daruma baba, de vér helyett piros golyók repülnek ki a nyakán a halott iskolásnak, így egyre több a golyó, egyre könnyebb elcsúszni, azaz megmozdulni.

Ha a daruma baba -aki persze beszél- elfordul, akkor lehet mozdulni. Hogy mire jó megmozdulni, senki se tudja, ez rejtély. Nem tudják, mi lesz, ha hirtelen kifutnak a teremből. Van, aki megkísérli, de nem ér ki, mert persze megfordul a daruma baba és megöli. Mígnem az egyik diák megkockáztatja, hogy a baba hátán levő gombot megnyomja, erről senki nem tudja, mi a hatása. Ezt már nem árulom el. :) Így kezdődik a film, amit eddig megadtam.


Akik túlélték az első próbát, körbenéznek, vajon hogyan juthatnának ki a suliból, de persze eléri őket a második próba, majd a harmadik, és így tovább. Egyre kevesebben élik túl.


Meglehetősen cinikus, kiábrándító film. És vannak benne szadista jelenetek. Olvastam már olyan kritikát, mi szerint "csak az első próba érdekes". Ezt megcáfolom. Lesznek rendkívül cinikus és szadista próbák is a filmben, a későbbiek során.


Jellegzetesen japán.

Jobb, ha gyengébb idegzetűek

nem tekintik meg.


Szóval, mi a film címe? Amíg nem jut eszembe, megírhatja, aki tudja.

2017. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Elég gyorsan megtaláltam

a film címét.


[link]


[link]


As the Gods Will (2014) (Kamisama no iu tôri)



Rendezte: Takashi Miike


"Takashi Miike (Ichi the killer, Visitor Q, Meghallgatás) alkotásait általában belengi valami megmagyarázhatatlanul beteg hangulat. Egyszerűen fantasztikus ez a rendező, hogy olyan műveket képes létrehozni, melyeknek látszólag a világon semmi közük sincs a valósághoz, és pont ez a zseniális bennük. Ha már világ körüli útra indultunk, akkor úgy gondoltam, hogy az As the Gods Will a leginkább idevaló horror, ha Japánról beszélünk.



Shun Takahata átlagosan unalmas életet él, és azt kívánja, bárcsak valami történne, ami felrázná ebből. Arra vágyik, hogy ne csak otthon üldögéljen, és a konzolt nyomogassa, hanem a valós világban is csöppenjen egy is izgalom az életébe. Mikor a történelem óra kellős közepén felrobban a tanár feje, és egy Daruma baba jelenik meg az osztályteremben, bizony elgondolkodik, hogy legközelebb ne ábrándozzon ekkora baromságokról. Ugyanis kezdetét veszi egy iszonyatosan bizarr és véres játék, melynek az első fejezete ehhez a fejhez kapcsolódik, ami az iskolában manifesztálódott. Itt még viszonylag egyszerűnek tűnnek a szabályok, hiszen, amikor Daruma megfordul (Daruma-san ga Koronda – szövege végére érve) és bárkit mozogni lát, az hasonlóan végzi, mint a szerencsétlen történelemtanár. Robbanó fejek, és a sebből vörös üveggolyók záporoznak, melyek megnehezítik a mozgás az egyre véráztattábbá váló helyiségben. Így elsőként túl kell élniük ezt a próbát, anélkül, hogy bepánikolnának, de nem árt megnyerni is a játékot, ha szeretnék túlélni ezt a napot [...]"

2017. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy gyilkos agya (Mindhunters)


Ebben a filmben FBI ügynököket visznek egy lakatlan szigetre, kiképzés gyanánt, de egyszer csak elkezdenek hullani. Viszont, elvileg egyedül vannak ott... Nyilván, folyamatosan nyomoznak, hiszen a profilkészítés a szakmájuk, de azért csak hullanak, mint a legyek... stb. Nem lövöm le a poént, de én nagyon szeretem. :)

2017. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek :D

Az Egy gyilkos agyát már láttam, tényleg jó kis film, olyan, ahol az utolsó pillanatban derül ki minden... :D

Ez a daruma babás érdekesen hangzik, máris megnézem. :D

Ha tudtok, jöhet még...

2017. máj. 9. 13:03
 8/15 anonim ***** válasza:

Oké, de ne engem okolj, ha a daruma babás után elmenne az életkedved pár napra. Nagyon cinikus film. Iszonyatosan fekete humor, drámai túlélő thriller. A pofátlanságig cinikus.


Ez már nem indokolt cinizmus. Számomra itt-ott túlment minden határon.


Láttam már súlyosabbat is, nem mondom... Azonban borzasztó kiábrándító a daruma babás.


Kezdjük ott, hogy Japánban a daruma baba szerencsefigura... Erről ennyit. És akkor a daruma babás első felvonás még a kevésbé durvább, kevésbé beteg rész a filmben...


Egyébként a macit kitaláltam, mi lesz ott, pedig az a legmeghökkentőbb talán... lehet, hogy pont ezért jöttem rá a nyitjára hamar. De az is tuti, hogy a maci bekaphatja a...


A maci után nehogy hányingered legyen... Akiben van egy kis jó érzés, annak a maci gyomorforgató lehet, valahol a film közepetáján. Látszólag persze nem, csak idővel.


Nem árultam el evvel semmi "poént" egyébként. Teljesen homályos utalásokat tettem csupán a film hangulatáról.

2017. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Halálos kitérő összes része, Azonosság.
2017. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Borzalmak akadémiája

Jeges rettegés (Jégbe zárt terror)

Túlélősziget (A sziget neve: Túlélés)

A vadász (2006)

D-Tox

Alien-filmek

Ragadozó-filmek (Predator)

Krokodil

Kígyóhal-akció (A rettegés tava)

2017. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!