Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek miért csesznek el...

Szerintetek miért csesznek el minden jó vígjáték sorozatot (agymenők, jim szerint a világ, így jártam anyátokkal) idétlen műröhögésekkel, amitől alig lehet hallani?

Figyelt kérdés
Borzasztó hallani hogy ha kimondják pl hogy "asztal" 3-5 másodperces idétlen előre felvett röhögések vannak,milyen célt szolgál ez?

2017. ápr. 22. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

a gyenge "poénokat", amik nem is viccesek, és magadtól eszedbe nem jutna nevetni rajtuk, így próbálják eladni neked.

Ettől a műröhögéstől olyan érzésed támad, hogy a film igazából nagyon vicces, és a te humorérzékeddel van a hiba, ha nem érted a "poént".


Hozzáteszem, az igazán jó vígjátékokban nincs ilyen, mert ott anélkül is megy a szekér - vagy ha mégis van, utólag fogalmad sincs, hogy volt-e, mert annyira lekötött a történet és a poénok, hogy nem figyelted a műröhögést.


Amúgy ezek közül én csak az így jártakot néztem meg, mert kultsorozat lévén tisztában akartam lenni vele valamelyest. És sírni sokszor tudtam volna a "poénokon", de nevetni talán 10 alkalommal az egész sorozat alatt...

ez nekem messze áll a jótól.

2017. ápr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
40%
Vannak akiknek az e fajta humorok nem esnek le azonnal vagy nem figyelnek teljesen oda és csak erre figyelnek fel, hogy éppen ellőttek egy poént és jobb esetben visszatekernek oda. :)
2017. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Azért azt nézd meg, milyen egy ilyen sitcom. Általában nagyon kevés helyszínen és szereplővel dolgozik, nagyon kevés kameraállásból és a cselekmény is eszerint bonyolódik. Folyamatos cselekmény helyett kis gegblokkok követik egymást, aminek van egy csattanója.


Vagyis az egész olyan, mint egy színpadi kabaréelőadás. Azt meg általában élőben tömegben nézik vagy közvetítésnél is van jelen élő közönség, aki időnként felröhög. Ezt a formát próbálják vele visszaadni.

2017. ápr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Agymenőket élő közönség előtt veszik fel, és az összes többi multikamerás szitkomnál is erre lehetőség van mert a díszletek fixek és színpadszerűen vannak felépítve ami köré karzatot lehet felépíteni a nézőknek. A konzerv-nevetés nagyon tipikus hangzású, és egyik ilyen élő felvételhez sem hasonlítható.


Nem fogok neked utánajárni, de a többi sorozat is biztos hogy élő közönséges és ott nevetnek ahol poén van. Ami a magyar szinkronnál már csak az eltérő szórend miatt is simán csúszhat, és nem mindig ott jön ki a poén ahol az eredet közönség nevet.


[link]

2017. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel ÉLŐ közönség előtt veszk fel, így nem igazán műröhögés :D
2017. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 starwtrek21 válasza:
Az Agymenőknél élő közönséget használnak, szóval nem igazán műröhögés.
2020. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!