Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok nekem alapfilmeket...

Tudnátok nekem alapfilmeket írni, amit mindenkinek kötelező ismernie?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 29. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Nincsenek ilyen filmek. Mindenki azt nézi, amit szeret, de írok pár példát, amiket sokan ismernek: Titanik( ezt én sem láttam), Harry Potter(imádom), Alkonyat, Hachi a leghűségesebb barát, Csillagainkban a hiba.
2017. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Na az Alkonyat az a film,amit semmiképp nem néznék meg,csak részleteket láttam belőle amíg az itthoniak nézték,de köszönöm, nekem annyi bőven elég volt abból a nyálas keverve vámpíros filmből.

Nem értem mit esznek annyian rajta.

2017. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Mi az, hogy nincsenek ilyen filmek? Nincsenek könyvek, amik hozzá tartoznak az alapműveltséghez? Nincsenek magyar költőknek olyan versei, amiket minden magyarnak illik ismernie? Nincsenek olyan hatású zenék, zenészek, akiket illik legalább felszínesen ismerni? A film miben más?


Igen, mindenki azt néz amit akar, de ez biztos, hogy jó? Nincsenek eszméletlenül káros ideológiákat terjesztő filmek? Nincsenek olyanok, amik fiatalok millióit indítják el nagyon rossz irányba? Nincsenek olyan propaganda filmek, amik népek nézeteit változtatták vagy erősítették meg olyan irányba, amilyenbe nem lett volna szabad?


Amúgy nem gondolom, hogy ezeket a filmeket tiltani kéne, mint ahogy a művészetek semmilyen ágát sem, viszont bizonyos filmeket megnézését érettséghez és intellektushoz kellene kötni, különben csak rombolni fognak.


Amúgy mért kell mindent túlrelativizálni? Ha mindenhez így állunk hozzá, akkor mi fogja alakítani a személyiségünket, miből fogunk tudni számunkra releváns információkat leszűrni? Mi fogja építeni a személyiségünket?


Arról nem is beszélve, hogy alapfilm gyanánt ideböfögöd a legízléstelenebb giccseket, amik 14 éves kor felett nem is túl népszerűek.



A kérdezőnek: Ez, hogy alapfilm túl tág fogalom, olyanokat tudnék csak mondani, amiket Te is ismersz. Adj meg legalább műfajt vagy kort, amiből szívesen szemezgetnél és fogok tudni segíteni.

2017. ápr. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Horror, krimi, thriller, dráma, történelmi filmek.

15 vagyok

2017. ápr. 29. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Horror:


Ragyogás

Az örögűző

A dolog

A nyolcadik utas: a Halál

Rosemary gyermeke

Iszonyat


Thriller:


Hetedik

Rettegés foka (1962, 1991)

A félelem bére

Psycho

Memento

Tortúra

Angyalszív


Történelmi filmek:


Ben Hur

Gladiátor (Én nem tartom sokra)

Spartacus

Gandhi

A bukás - Hitler utolsó napjai



A krimire nehéz érni, nálam ez eléggé összefolyik a thrillerrel, drámát pedig azért nem írok, mert a filmek fele dráma, így szinte bármilyen nagy nevű filmet írhatnék.

2017. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3.(az első vagyok)Elnézést, hogy nem gondoltam át eléggé a válaszomat! De mi az, hogy alapfilm? Lehet, hogy neked alapfilm valami, de mégis kevesen ismerik. Én azt írtam, hogy amit sokan ismernek, egy szóval sincs ott, hogy szeretik is. És amelyik filmeket "odaböfögtem", azt azért írtam, hogy segítsek a kérdezőnek nem azért, hogy mások kritizálják.

Az alapműveltséggel kapcsolatban: igen, vannak olyan zenék, könyvek és filmek is, amik hozzátartoznak az alapműveltség fejlődéséhez. De ez nem azt jelenti, hogy olyan filmek kell azok legyenek, amelyet még fekete- fehérben adtak ki, lehet ez egy 21. századi is, amit sokan ismernek.

2017. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A hűtlen

Csokoládé

Mechanikus narancs (18+)

Híd a Kwai folyón

12 dühös ember

Keresztapa

A per

Krisztus utolsó megkísértése

A hazafi

Keserű méz (16+)

A mások élete

Good Will Hunting

Hatodik érzék

Az élet szép

Ragyogás

Holt költők társasága

Mátrix

Armageddon

Pillangó-hatás (16+)

Nyugaton a helyzet változatlan

Kill Bill (18+)

Eredet

Holtpont

Elrabolva

A bárányok hallgatnak

A nagy Gatsby

Bakancslista

Életrevalók

A mágus

Schindler listája

1984

A passió (16+)

2018. márc. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!