Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyi idő egy sorozat magyarí...

Mennyi idő egy sorozat magyarítása?

Figyelt kérdés
Megjelent az egyik sorozatnak a 3. évadja angolul amit nagyon vártam. Minden részt lejátszottak 3 nap alatt.Mennyi idő mire MO-n megjelenik magyarul? Syfy film.
2017. máj. 22. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel a fordítás önkéntes dolog, teljesen kiszámíthatatlan. Függ attól is hogy vállalja-e valaki, neki mennyi szabad ideje van a fordításhoz és milyen gyorsan dolgozik.

Nagyon általánosan azt lehet mondani hogy a hetiben leadott 40 perces sorozatok felirata általában 1 héten belül, tehát a következő rész premierjéig elkészül. Rendesen ütemezett feliratkészítés esetén ahány részből áll az évad annyi hétig tart kedvező esetben fordítani. Több fordító megosztott munkája esetén csökkenhet az idő, illetve ha a fenti tényezők közül egy vagy több kedvező.


Ha beszélsz valamennyire angolul akkor érdemes lesz rászoknod az angol feliratra. Ritka hogy nem csinálnak hozzá, gyorsan megvan, és főleg nagyot dob a nyelvtudáson.

2017. máj. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

attól függ.

pl a twd,vagy a got premier előtt le van már szinkronizálva és csak az idő eltolódás miatt van itthon később vetítve egy fél nappal.

de ami inkább jellemző,hogy itthon akkor veszik meg a vetítési jogot,amikor külföldön már lement az évad,vagy akár 1-2 évvel később,mert évad után jóval olcsóbb a vetítési jog megvétele a csatornának,mintha premierben adnák.

2017. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jah,hogy kalóz felirat.

ha csúcs sorozat,akkor 2-3 nap alatt meg szokott lenni.

2017. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a kérdést feliratkészítésnek értettem így arra válaszoltam. Ebben az esetben ignorálható a válaszom.


A szinkronhoz még annyit hozzá lehet tenni hogy nagyon nézettségfüggő hogy megvesznek és leadnak-e több évadot egy sorozatból (nem írtad mi az). Hiába van külföldön sok évada, nálunk simán félbehagyják őket ha nem nézik elegen, vagy bejön egy új szezon egy új műsorrenddel és kiszorul az új évad majd elfelejtődik.

2017. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
12 majom-ról van szó. 1-2. Évad magyarul megjelent és 19-21 3 éjszakás vetítéssel lement angolul a 3. Évad.
2017. máj. 22. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:
A szinkronra gondolsz? Attól függ, hogy megvette-e az a magyar csatorna amin adták. Jártam már úgy, hogy nem adták le végig szinkronnal, amit néztem. Írj egy e-mailt a csatornának és kérdezd meg, leadják-e? Hátha válaszolnak.
2017. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen a szinkronra. Az a gond ,hogy nem tudom melyik csatorna adja. Korházban mutatták nekem akkor is laptopon. Indavideón vannak fent a részek.
2017. máj. 23. 06:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Azt olvastam itt a neten, hogy a Film café adta le eddig. Írj nekik egy e-mailt hátha...

2017. máj. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!