Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok pár animét ajánlani?

Tudnátok pár animét ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje elkezdtem animéket nézni, jelenleg is nézek egy-kettőt. Szóval.. leírnám, hogy eddig miket láttam meg azt is, hogy éppen milyet/milyeneket keresek.


Amiket eddig láttam:


- Naruto, Naruto Shippuuden:

Első anime amit néztem, elsőre megtetszett. Végefelé nagyon elhúzták, rengeteg filler, ahogy teltek az évek egyre inkább komolytalanabbnak (időhúzásnak?) találtam az egészet. De úgy összességében tetszett.

- Death Note, Mirai Nikki, Elfen Lied, Gokukoku no Brynhild, Another:

Ezek is tetszettek, rövidek is voltak, szóval nem kellett 700+ részt néznem ahhoz, hogy teljesen összeálljon a kép. Leginkább az Elfen Lied jött be ezek közül.


Ezeken kívül persze voltak még, főként rövidebbek (10-20 részesek), de volt pár közülük amit elég hamar abbahagytam.


Folyamatban: Dragon Ball, Berserk

- (Dragon Ballt mindenki ismeri, mindenki látta, így hát elkezdtem én is. Még csak az elején tartok 50-60. rész körül, bár szerintem eléggé időhúzás, hogy 4-5 részenként

megjelenik egy új tábornok (Blue, Yellow, White stb) de ezen kívül tetszik)


Mostanában amiket láttam: Orange, ReLIFE, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

- Nagyon tetszett mindegyik, nagyon jól összerakott történet, karakterek is tetszettek..


És most rátérek a lényegre:


Tudna valaki a ReLIFE, Orange-hoz hasonló animéket írni?


Igazából az a fontos, hogy jó történet legyen, jó karakterek legyenek benne.

Tehát nem azért szeretném nézni, mert nagymellű lányok vannak benne, hanem a sztori

kösse le az embert. Nagyjából leírtam miket láttam.. mik tetszettek, szóval talán így könnyebben tudtok ajánlani párat.


Illetve még annyi, hogy lehetőleg ne ilyen 500-700 részes cucc legyen, aminek soha nincs vége.


Előre is köszi.



2017. máj. 22. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Relife,

Orange: ezeket nem ismerem.


_____________


B-Brnhyldr - ezt imádtam.


______________


Elfen Lied: én is kultiválom, és bár nem baj, hogy lezáratlan az anime vége, de nyüstölöm az ideje a mangát kíváncsiságból, mert állítólag a manga első 6 kötetét dolgozza fel az anime, a manga meg hosszabb.


_________________



Boku Dake ga Inai Machi / Erased:


Kb 12 rész.


Zseniális krimi, de kell idegzet hozzá, gyermekbántalmazás a központi témája. Bár mivel neked tetszik az Elfen Lied, ki ne hagyd az Erased-et! ;)


_____________________



Sakurasou no Pet na Kanojo :


Kb 12 rész.


Vígjáték, bohókás, értelmes, de aszociális nagykamaszokról, aszociálisoknak fenntartott koleszban játszódik alapvetően. Az egyik főszereplő egy magasan funkcionáló autista festő lány, aki nagyon cuki, "levarázsolt" figura, viszont mivel rendkívül önállótlan, kénytelen leszel ecchi jelenetekkel is szembesülni - ha nem zavar. Bár az Elfen Lied-ben is vannak ilyenek, hasonló okokból.


_____________


Kokoro Connect:


13 rész, de a ráadás 4 darab OVA résszel együtt teljes, sőt, az OVA-kban kezd "durvulni".


17-18 évesekről szóló anime, jellemfejlődésről.

Nagyon "ott van"...

Mindenféle, enyhén misztikus próbatétel -gondolatolvasás, testcsere, stb- szembesíti a jellemüket saját magukkal és egymással. Lélektani dráma, némi romantikával.


______________



Usagi Doroppu / Bunny Drop:


12 rész.


Gyermeknevelés. tüneményes.


__________________



Death Parade:


12 rész.


Izgalmasabb, ha semmit nem írok, bevezetőt se. ;) Érdekes, elgondolkodtató anime, lélektani drámák.


____________________



Eve no jikan,

VALAMINT:

Planetarian - Chiisana Hoshi no Yume


Nagyon rövid mindkét anime "sorozat", negyed órás, vagy 20 perces részekből kb 5, vagy 6 darab.


Vannak-e érzelmei az androidoknak- ezt járja körül mindkét anime.

2017. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sakurasou no pet na kanojot én is ajánlom. Egy kis javítással, 24 részes. Nagyon vicces, egyedülálló sztorival és ami a legjobb, hogy szerethető karakterekkel, akikkel azonosulni tudsz. A végefelé kicsit komolyabbra veszi a szót, de pont ettől lesz maradandó. Mindenképp tégy vele egy próbált! :)
2017. máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tokyo ghoul

No game no life

ao no exorcist

Nejimaki seirei senki

rakudai kishi no cavalry

Attack on titan

Tokyo ravens

Danmachi

hai to gensou no grimgar

Gakusen toshi asterisk

Tabboo tatto

koutetsujou no kabaneri

Owari no Serape

Claymore

mahouka koukou no rettousei

madan no ou to vanadis

nanatsu no taizai

kono suba

charlotte

Ezek sztori alapján amik tetszettek és kiszedtem belőle a ecchiket

2017. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, felírtam őket.:)

Sakurasou no Pet na Kanojo-t ismerem, az is tetszett csak elfelejtettem kiírni.

2017. máj. 23. 13:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Szervusz, jó történetért nézz rá a boku no hero academiara, ha bejön a hősös téma és a jól kidolgozott karakterek akkor tetszeni fog. Teljes szívemből ajánlom:)
2017. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fentebb, aki írta, h a Sakurasou 24 részes: jééé, igazad van, látod, ez van, amikor annyira tetszik egy sorozat, hogy szinte elrepül az idő, észre se vettem, hogy 24 rész. :D Tisztára 12 rémlett...
2017. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mor -san ***** válasza:

A Noragamit nézd meg. De leginkább a Swird Art Online -t. Én nem rajongok a játékokért mégis ez nagyon megfogott! És szivesen kipróbálnék egy olyan játékot mint benne.

Thoky Ghoul, Charlotte, Tonari no Kaibutsu -kun, Kyoukai no Kanata.

2017. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ajánlanám a Hunte x Hunter ugyan nem mondható rövidnek a maga 148 részével de ugye az az ilyen Naruto Shippuuden-nek meg One piece-ek közelebe nem ér már mint a részek számában viszont a története sokkal jobban bejött nekem és mindöszesen csak 2 filler rész van az egészben

Remek fordulados és izgalmas és ami a 116 részben volt atól padlót fogtam olyan erős jelenetek voltak ott

Nem melesleg ugyanaz a mangakája aki a yu yu hakusho is készite ami szintén egy remek anime ha még nem látad

ugyan én nem látam sem az Orange-et sem a ReLIFE-ot

de ami enek az animének az utolsó elöti ságájában történik az könyen szólva is emlékezetes

2017. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Tokyo Ghoul középszerű, tiniknek való. Akárcsak a Sword Art Online.


Én nyitott vagyok bármilyen életkorúnak szánt animékre, de akkor már a SAO helyett Accel World, sokkal igényesebb shounen.

(És ugyanaz a virtuális világ egyébként.)

2017. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!