Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aki látta "Az egészség ellensz...

Aki látta "Az egészség ellenszere" című filmet, el tudná mondani, hogy miről szólt? Sok mindent nem értettem belőle.

Figyelt kérdés

Nem szoktam nem megérteni a filmeket, de ez elég sok kérdőjelet hagyott bennem.

- Mik azok a vitamincseppek, és miért kellenek hozzá az angolnák?

- Mitől válnak agymosott zombivá a betegek?

- Ha a főorvos célja egész végig az volt, hogy megd*gja a saját lányát, mi szükség volt erre az egész intézményre?

- Mi történt a főorvos fejével?

- Hogy lebeghetnek abban a víztartályban emberek, anélkül, hogy megfulladnának?


2017. máj. 28. 22:47
 1/3 anonim válasza:

Szerintem..

- A vitamincsepp egyfajta kábítószer ami az intézményben tartja a betegeket.

- A vitamincseppektől:'D

- A főorvosnak szüksége van a betegeire az elixír előállításához ami életben tartja több mint 200 éve.

- Valószínűleg ez egyfajta mellékhatása a halhatatlanná tévő elixírjének.

- Szerintem a tartályokban lebegő emberek csak a főszereplő víziója. A film valóságában ez nem történik meg. Gondolom azért flesselte be mert az apja is vízbe ugrott amikor meghalt.

Szerintem ez az egyetlen egy értelmes magyarázat. Bár az is kérdéses hogy egyáltalán volt e értelme ennek a káosznak:D A film végén amikor a gyerek vigyorogva lelép a bringával látszik hogy épek a fogai, Nem hinném hogy az intézmény fogorvosa állította helyre. Lehet ez is csak képzelgés volt a részéről és a film lavírozik a a saját elvont valósága és a főszereplő víziói között.

2017. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oh köszi a választ. :D


Szerintem tényleg kiesett a foga (és ezáltal ki is fúrták a másikat), mert a többi páciensnek is kiesett, ez pedig egy mellékhatása volt a szernek. Szóval ezt gondolom nem flesselte be. Viszont így nem értem, hogyan lett a végén újra teljes fogazata :D Amúgy baromira idegesítő a film, mert sok mindenre nem kaptunk magyarázatot.

2017. jún. 1. 17:28
 3/3 anonim válasza:

Az önmagában még nem is lenne baj hogy nem kapunk magyarázatot. Sőt nálam pozitívum ha a film után elgondolkozva a miérteken egy mélyebb tartalomra bukkanok. Amit így elkalandozva a fantáziámmal egyedül találhatok meg és nem a filmben kapok rá egy konkrét magyarázatot.

A filmet tegnap este néztem meg. Azóta keresem a megfejtést de egyre kiábrándítóbb a dolog. Nem tudom hogy magamban kell e csalódnom vagy a filmben. Próbálom összekapcsolni a dolgokat, szétszedni külön kis dimenziókra miszerint a film valósága és a film főszereplőjének a saját valóságérzete két külön síkon mozog. Tehát valami valóban megtörténik valami pedig csak a főszereplő képzelgése a gyógyszerek miatt. Más vonalon nem lehet elindulni. Erre is csak az az egyetlen bizonyíték van miszerint a balerina egy álomban él viszont nem tud róla. A film egy pontján a balerina összetörik lehet ez jelzi az álom végét. Egy másik jelenetben már magán a főszereplőn is látszódnak egyfajta agymosás tünetei amiért azt mondja hogy "ugyan miért akarnék elmenni?" (Itt már ép az összes foga) A csaj vissza adja neki a balerinát mondván hogy "most már fel ébredt". Akkor ott van még az óra amire 15:06-kor pillantott rá a recepciós pultnál. A baleset után a kórteremben ugyan úgy 15:06-kor állt meg az óra. Tudod miért? Én se:)

2017. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!