Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Látta/nézi valaki a 12 majom...

Látta/nézi valaki a 12 majom című sorozatot?

Figyelt kérdés
Most akarom elkezdeni. Érdemes? Jó a sorozat? Esetleg valami hasonló, jobb? Sci-fi, apokalipszis témában.

2017. júl. 12. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:

(Tudom, hogy régi kérdés, de hátha valakinek még aktuális, válaszolok.)

Láttam a sorozatot, egyik kedvenc témám a posztapokaliptikus sci-fi és elég sok filmet/sorozatot láttam a témában. Őszintén mondom, hogy az összes közül ez a kedvenc sorozatom. Minden szempontból kiválóan teljesített, remek koncepció, jól kidolgozott, átérezhető karakterek, jó színészek. Ami kifejezetten nagyon jó benne az a story, rendkívül tekervényes, minden részben a tűkön ülsz, és próbálod kitalálni mi fog történni... de nem megy, ez a sorozat mindig meglep egy váratlan de egyébként olyan dologgal ami a korábban látottakból olykor kikövetkeztethető. Nagyon szépen megvan a hármas kohézió: minden epizódnak (vagy epizódcsoportnak) van egy kerek története, minden évadnak és mégis az egész sorozat egy összefüggő történetet mesél el. A karaktereknél is megvan mindhárom attribútum, a cél, a motiváció és az identitás. Persze, vannak karakterek akiknél ezeket rejtély övezi, de előbb-utóbb mindenre fény derül.

A filmhez a víruson és az időutazáson kívül nem sok köze van, ez a sorozat nagyságrendekkel többet szeretne elmesélni, sokkal mélyebb és átfogóbb a története. Ami az időutazást illeti, rendkívül professzionális és inkonzisztens módon van kezelve, már amennyire annak paradoxonjai engedik.

Tehát szerintem ez egy minden szempontból minőségi sorozat, leginkább azoknak ajánlom akik szeretnek agyalni egy sorozaton, meg akarják fejteni a rejtélyeket és megjósolni a következő eseményeket. Mélységben sem marad le a sorozat, számtalan filozófiai és etikai kérdést feszeget, amit gyakran nyitva hagy és a nézőre bíz. Látszik, hogy a forgatókönyv mögött egy olyan ember ült aki részletesen előre megtervezte az egészet, mindenre figyelt és tökéletesen kivitelezte a megvalósítást.

2020. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*konzisztens módon van kezelve
2020. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!