Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Re:Zero vagy Fate/Zero a jobb?

Re:Zero vagy Fate/Zero a jobb?

Figyelt kérdés

2017. júl. 17. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha csak olyan szinten mérjük össze őket, hogy jobb karakterek, írás, cselekmény, akkor a Fate, egyébként nem sok közös van bennük azon túl, hogy a címükben szerepel a Zero szó.
2017. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Azért kérdem, mert a Re:Zero nekem nagyon tetszett, de megkaptam nem egyszer, hogy pedig az pocsék, igénytelen stb. Nem is állítom, hogy nincsenek hibái, de!

Most nézem a Fate/Zero-t, igaz, még relatív az elelyén járok, de egyáltalán nem tűnik jobbnak, nem mondanám, hogy jobban meg van írva, vagy jobbak a karakterek. Látványos, ennyi. Mégis, a Fate szériának szinte kultusza van, alig találkoztam negatív kritikával vele szemben, pedig ha a Re:Zero középszerű, ez is az. Csak még mellé laposabb és érdektelenebb is.

2017. júl. 17. 11:37
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem pocsék, csak középszerű. Szerencséjére viszont pont azokat a húrokat pengeti, amivel manapság kultuszt tud teremteni, szóval ha tud csak simán 'nem szar' lenni, az már elég a sikerhez. De kb. eddig is tart a sikere. Még csak egy éves és már alig kerül szóba. Pár év és elfelejtik, mintha sosem lett volna.
2017. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Fate/Zero

A másik szimplán középszerű, átlagos. Egí elszalsztott jó lehetősé, elveszik a fiataloknak szánt elemkben. Pedig lenne ott más is. Csak a főhős egy ki@@@@@.

2017. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Konkrétan össze sem lehet hasonlítani a kettőt. A Fate/Zero egy tökéletesen kivitelezett modern görög tragédia, a Re:Zero egy bugyuta shonen waifu-bait.
2017. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
modern görög tragédia :D behalok. Első 7 rész alapján kb a transzformersz filmek szellemi szintjén van. Na jó, azért egy fokkal érdekesebb. Pontosan ez az amit nem értek, manapság ha csak megemlítem a Re:Zero-t kb mindenki lehurrog, értem, hogy nem tökéletes, de könnyed szórakoztatásnak szerintem nagyon jó. Ellenben ilyenek, mint a Fate/Zero, vagy Code Geass, de még akár a Death Note-ot is mondhatnám szinte "kultusz" animék... na mindegy, gondolom ízlések és pofonok.
2017. júl. 18. 17:41
 7/17 anonim ***** válasza:

A modern görög dráma barokkos túlzás, de az tény, hogy a Fate-ben adott nekünk egy csapat karakter, akik egyenként kidolgozottabbak, mint a Re: karakterei együttvéve, saját célokkal és motivációkkal, egyedi világnézettel, és ezek a karakterek szinergikusan egymást fejlesztik. Emiya karakterfejlődése a második évadban külön kiemelendő, amikor értékrendje alapjait kell megkérdőjeleznie.


A Re:Zero tényleg könnyed, agykikapcsolós szórakozásra való. De mit is mond el róla, ha ki kell kapcsolnod az agyad, hogy szórakozni tudj. Fele annyi karaktert nem tud kezelni és a sorozat vonzerejének 80%-a a waifu kollekció, 20% egy divatos téma, amin belül igazán semmi újat nem mutat, csak hatásvadász prezentációval ezt sokak elől elrejti.

2017. júl. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ehhez képest a Code Geassnak annyi komolyabb baja van, hogy időnként kényelmetlenül edgy és túlzásba viszik az egymás terveire tervezést, a Death Note-nak pedig, hogy erőltették a folytatást a tervezett befejezésen túl, ezért az utolsó harmadára eléggé kifáradt.
2017. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem én találtam ki :D

youtu.be/Wh1QFa3i5yE

Urobuchi Gen Japán egyik legjobb modern tragédiaírója és előszeretettel használ elemeket klasszikusokból:

Madoka Magica - Faust

Saya no Uta - Lovecraft

A Fate/Zero pedig Szophoklész stílusát alkalmazza.

2017. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem kell kikapcsolni az agyad a Re:Zero-nál sem. És szerintem a karakterekkel sincs különösebb gond benne. De tudok én is egymondatos kritikákat gyártani:

A Code Geass gyenge forgatókönyvvel, hiteltelen, nem realisztikus cselekménnyel operáló edge show.

A Death Note nem indul rosszul, de egyre lejjebb süllyed a felvállalhatatlan kategóriáig.

A Fate/Zero-t inkább kihagyom, mert csak az elejét láttam, de semmi különös.

Ehhez képest a Re:Zero bár használ kliséket és némiképp hatásvadász, de ezt fel is vállalja és egy kreatív, fordulatos sztorit hoz ki belőle és még karakterfejlődés is van benne.

Persze persze, szubjektív, hogy kinek mi tetszik. Még azt had kérdezzem meg, szerintetek miért választotta Subaru Emiliát Rem helyett? Miért mondta, hogy "i love Emilia?" Csak kíváncsiságból kérdezem, mert ezt rengetegen hibának rótták fel pl.

2017. júl. 18. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!