Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki látta moziban A Karib-Tenge...

Ki látta moziban A Karib-Tenger kalózai 3. részét?

Figyelt kérdés
Akkor én csak 8. évemet töltöttem, annyira nem is ismertem. Azóta nagyon szeretem ezeket a filmeket, most megnéztem az 5. részt, és a vége pont olyan volt, amilyet visszasírtam a 3. részből. A zenék a legjobbak, úgy áthatják az egész filmet. Annak idején nagyon felkapott volt. Aki látta a moziban a 3. részt, attól kérdezném, hogy nagyot ütött 10 éve? Mert még a mai napig az a legjobb rész, meg persze az első kettő, de azért a 2. rész végén Jack "halála", és a trilógia utolsó része miatt gondolom, hogy sokan várták.

2017. júl. 23. 15:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Irreális dolgokat tartalmaz, de gondolom, hogy ha 100%-ban levetítik azt, ami 400 éve történt, akkor nem lenne mit nézni. Néhány embernek pedig az elvárásai irreálisak, de ezzel sem lenne gond, ha normális kritikát fogalmazna meg. Egy-két szavas kritikákból kivehető, hogy az írója egy primitív hulladék, és nem a film.
2017. júl. 23. 15:37
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem, egyszerűen csak vacak. Egyedül a legelső rész volt az, ami jó volt.
2017. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem pont az első rész nem adta annyira, mert még voltak benne hiányosságok. Kevés helyszín, és kevés szereplő volt benne. A legénységet ne számítsuk bele. A második az egy jó rész volt, mert többet foglalkozott a múlttal, és a 3. rész szépen hozzá lett illesztve, mert a 2. részben lévő főellenség nemhogy eltűnt volna, de megduplázódott. A végén pedig mindenkinek konkrét sorsot szabtak, csak Jacknek nem. A 4. rész nagyon gyenge lett, az biztos.
2017. júl. 23. 15:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első részben az a jó, hogy feszes, nincs túlnyújtva, a lényegre és a lényeges szereplőkre koncentrál, élvezetesen mesél el egy történetet.

A többi rész azért mocsok, mert próbáltak mindenből minél többet belepakolni, de ezáltal elveszett a film hangulata, élevezetessége.

2017. júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A 4. részre igaz, hogy agyon van pakolva, ezért is lett gyenge, de a 2. 3. 5. részek azért elég jók.


A 2. részben is a lényegre törő történet van, bemutatva Jack egy korábbi alkujának a következményeit. Rendkívüli dolog a ládában őrzött szív, de tekintve, hogy egy filmről van szó, és tényleg nem azért ülünk be a moziba, hogy történelmi filmet nézzünk, így teljesen elfogadható, pláne, hogy a következő rész kulcsa lesz, mert azzal zsarolnak, azzal irányítanak, és azzal lehet megmenekülni is.


A 3. rész pedig elég jól össze van szedve, mert kénytelenek összeszedni az egész csapatot, és összefogni, hogy jussanak valamire. A végén a mindenkire kiszabott sors fejben tényleg lezárja a trilógiát, de Jack a Fekete Gyöngy nélkül, de a tájolóval és térképpel, Will pedig fogságban sejtetti, hogy lesz ezeknek folytatása. A 4. részben Jack története a soros, az 5. pedig Will megmenekítéséről is szól, miközben mindenkinek érdeke összetörni a szigonyt. Így lehetőség volt egy 3. rész végéhoz méltó befejezéshez, de közben a folytatás sejttetésére is, hogy a szigony minden átkot felold, olyanokét is, akik nem éppen kellemes emberek...(easter egg a végén).


Akárhogy is, nekem teljesen rendben vannak ezek a filmek. Úgy tűnhet, hogy túl van pakolva oda nem illő dolgokkal, de ha mélyen mögé nézünk, akkor össze tudjuk kapcsolni az összes "oda nem illő" dolgot, kapunk egy kalandos, és szép történetet egy kis csapatról és a kalandjaikról. A zenéi pedig ikonikusak.


Ami a természetfeletti dolgokat illeti, nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem azért nézünk filmeket, hogy mindent pontosan, valósághűen lássunk. Külön kell szedni a filmeket és a valóságot.

2017. júl. 23. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:

A természetfelettivel semmi bajom. Szeretem a fantasy-t is.

Itt egy példa. A harmadik rész közvetlen folytatása a másodiknak (ha jól emlékszem, már rég láttam a őket). Na az eleje úgy kezdődik, hogy Jhonny Depp egyedül van valami szigeten. Ott bohóckodik egy darabig. Na ez a bohóckodás már túl erőltetett, gyenge volt nekem, ki is kellett kapcsolnom.

Az első részben azonban még jól el van találva Depp karaktere. Később már vesztettek az ihletből, a kreativitásból és a hiányt azzal pótolták, hogy egy csomó baromságot csináltattak Deppel.

Na persze én férfi vagyok, így nem hat rám úgy Depp, mint a lányokra és nőkre.

2017. júl. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy sok helyen gyengére sikeredett a poénkodás.


Az nem közvetlenül az elején volt, hanem miután elindultak Szingapúrból hazahozni és nem egy sziget, hanem egy nagy puszta (sivatag?) volt.


Még ha a készítők nem úgy gondolták a dolgokat, nekünk akkor is oda lehet képzelni okokat és dolgokat. Például Jack alapból nem normális, egy forró sivatagban, a túlvilágon, víz nélkül alap, hogy meghülyül, de ez érződik akkor is, amikor találkozik a csapattal. Először nem is csodálkozik, mert azt hiszi, hogy képzelődik, és úgy győzik meg, hogy ez valóság.

2017. júl. 23. 23:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy fiú vagyok.
2017. júl. 23. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!