Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az animékben mit szimbolizál...

Az animékben mit szimbolizál a becsukott szem?

Figyelt kérdés
Pl: a Kakeguruiban a hagyományőrző klubb elnökének szeme, vagy a Pokemonban Brock szeme, vagy a Kurositsujiban Tanaka szeme, vagy sok-sok más animében is bizonyos karakterek mindig csukva tartják a szemüket. Mi ennek az oka? Csak úgy? Vagy jelent is valamit?

2017. júl. 25. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Én eddig azt hittem, hogy simán csak a jellegzetes ázsiai szemet akarják így ábrázolni, nem gondoltam rá, hogy van valami jelentése. :)
2017. júl. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt könnyebb megrajzolni. De ennek van egy külön neve is: "Kitsune no Me", ami azt jelenti kb, hogy rókaszem. Bölcs, okos, ravasz, vagy esetleg sunyi szereplőkre jellemző.


De más jelentései is vannak, előfordulnak nyugati rajzfilmekben, élőszereplős művekben, meg a való életben is. Azáltal, hogy nem látszik a szemük, nehezebb leolvasni az érzelmeiket, ridegnek és szigorúnak tűnnek (pl. Clint Eastwood), vagy tiszteletet parancsolónak és megingathatatlannak (pl. Superman a Fleischer-féle rajzfilmekben), esetleg lazának és lustának (pl. Snoopy).

2017. júl. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább az újabb animékben általában bölcsességet, eszességet jelent, illetve az ilyen karakterek gyakran komikus/játékos kisugárzásúak (átverik a többi karaktert, összeszedettek, jól átgondolt cselekedeteik vannak).


Ez valószínűleg leginkább a onnan ered, hogy a hunyorított szem a rókának az ábrázolásához hasonlít. Ha belegondolsz, még a magyar mesékben is ilyen szerepet töltenek be általában a rókák.


Ezen kívül jó módszer arra, hogy az olyan alkalmakat, mikor egy ilyen karakter kinyitja a szemét különlegessé tegyenek.

2017. júl. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Brockra ezt találtam: [link]

Eléggé belemagyarázós, de érdekes. :)

2017. júl. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
azt szimbolizálja hogy be van csukva a szeme
2017. júl. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! MetalCastielnek meg ezt a videóját már láttam, de el is feledkeztem róla, köszi!
2017. júl. 31. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!