Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek azért lett gagyi...

Szerintetek azért lett gagyi a Star Wars 7, mert nem George Lucas írta?

Figyelt kérdés

Az előző hat részt George Lucas írta,és azok jól sikerültek,de a hetedik nagyon rossz lett,több ponton is ellentmondásos az előző hat résszel.

Például az egyik ilyen,amikor a rohamosztagos-dezertőrnek(Finn-nek),van egy monológja,amiben kimondja,hogy őt is elszakították a családjától,mint a többieket. De ez hülyeség.

Az eredeti trilógiában nem foglalkoztak a rohamosztagosok kilétével,csak úgy "voltak",viszont az előzménytrilógiában tökéletes eredettörténetet találtak ki,miszerint ők klónok,még egy egész franchise-t is felépítettek erre(The Clone Wars),ehhez képest Kasdan és Abrams,akik a forgatókönyvet írták, képesek voltak szétb#rmolni egy ilyen eredetsztorit egy hülye monológgal. Nem értem,miért nem voltak jók a klónok?


És akkor ott van Kylo Ren,aki szintén pocsék volt,mivel a szerepet a legkevésbé odaillő színésznek adták.

Maga a karakter sem volt kidolgozva. Egyáltalán mi oka volt Kylo Rennek átállni a sötét oldalra? Hiszen ott voltak a szerető szülei.

Darth Vader szinte mindent elveszített,tönkrement az élete,a legboldogabb pillanata pedig az volt,amikor halála előtt láthatta a fiát.



2017. júl. 26. 13:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán nem sikerült jól az előző 6 rész.

Főleg az előzmények nem, mert nem elég, hogy a főhős színész rossz, de az írás is borzalmas.

2017. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Lucas megkapta a magáét az előzménytrilógiáért, részben jogosan.

A 7. film szerintem nem Lucas hiánya miatt lett középszerű, hanem mert fantáziátlan, sótlan. Érdektelen karakterek, érdektelen történet, ctrl+c ctrl+v tákolás a régi rajongóktól való "félelem" miatt. Érdekes módon, amikor a Clone Wars és Rebelsnél kellett ötletelni, ott nem fukarkodtak az újtól.


"Az eredeti trilógiában nem foglalkoztak a rohamosztagosok kilétével,csak úgy "voltak",viszont az előzménytrilógiában tökéletes eredettörténetet találtak ki,miszerint ők klónok,még egy egész franchise-t is felépítettek erre"


Azzal ugye tisztában vagy, hogy a rohamosztagosok nem klónok? A Birodalomban sorozásokat tartottak a lakosság körében, de bőven voltak olyan katonák, akik a karrier miatt léptek be a seregbe. Han Solo is a Birodalmi flottánál szolgált, mielőtt csempész lett.

2017. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%
A hetedik résznek minden hibája ellenére még mindig jobban tetszik nekem, mint a Baljós árnyak vagy a Klónok támadása.
2017. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom milyen filmeket láttál, de a Star Wars sosem volt rendkívülien megírva, kiváltképp az előzménytrilógia. A hetedik abban bukik el, hogy nagyrészt a negyedik rész plotját hasznosították újra.


Klón ≠ Rohamosztagos

Persze, a 66 parancs kiadása után a klónokból rohamosztagosok lettek, viszont onnantól kezdve nem csak klónok szolgálhattak, hanem akárki más is. Ergo nem romboltak szét semmit, csupán két külön dologról van szó.


Kylo Ren egy tizenéves gyökér.

Nem, itt a gyökeret nem úgy értem, hogy rosszul megírt karakter lenne, hanem egyszerűen csak a helyét kereső, lázadó, hirtelen haragú tini. Egy ilyen karakterre ráerőszakolni a jedi életmódot felér azzal, mintha börtönbe zárnák. Az erő sötét oldala ezzel szemben szabadságot és hatalmat ígér. Na, vajon miért állhatott át? Ráadásul úgy hasonlítod össze a kidolgozottságát Vaderrel, hogy utóbbi 6, míg Kylo 1 filmben szerepelt.


Darth Vader karakterében semmi logika, vagy kidolgozottság.

Ha csak az eredeti trilógiáról beszélünk, még jobb a helyzet. Gonosz, valamiért, amit nem tudunk. Megadja a kellő rejtélyt, viszont ettől eltekintve csak egy sablongonosz. Az utolsó filmig semmi mélysége nincs, de még a végére sem akkora karakter, mint amekkora kultusza van.

Ha viszont az előzménytrilógiát is hozzávesszük, akkor inkább a gané zónába esik.

Apám otthagyott + anyám meghalt + a terhes feleségemnek nincs kedve élni + a homok durva és mindenhova bekerül = gonosz?

Ráfoghatnánk, hogy „de hát itt is egy fiatalról van szó”, viszont hasonlóan idióta döntéseket egy ember 12 éves kora után nem hozna.


Kylo Ren ≠ Darth Vader

Nem tudom ki kezdte el ezt a hasonlítgatást, de rohadtul le kellene róla szokni. Semmi közös nincs bennük, leszámítva azt, hogy mindkettő volt gonosz. Wow! Sok hasonlóság! Viszont az az illetőnek feltehetőleg meg sem fordult a fejében, hogy nem "A JÓ" ellensúlyozására létrehozott "A GONOSZ" karakterről beszélünk, hiszen előbbi sincs jelen a filmben, sokkal inkább más céljai vannak az írónak vele.

2017. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, sajnos súlyos tájékozatlanságban szenvedsz a korábbi részeket illetően is, így csak azt tudom javasolni, hogy néz újra mind a 7 részt, de ezúttal figyelj is oda, hogy mi történik
2017. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán nem sikerült jól az előző 6 rész.

Főleg az előzmények nem, mert nem elég, hogy a főhős színész rossz, de az írás is borzalmas."


Az előző hat rész mestermunka volt,nem mondanak ellent egymásnak az epizódok.


"Lucas megkapta a magáét az előzménytrilógiáért, részben jogosan.

A 7. film szerintem nem Lucas hiánya miatt lett középszerű, hanem mert fantáziátlan, sótlan. Érdektelen karakterek, érdektelen történet, ctrl+c ctrl+v tákolás a régi rajongóktól való "félelem" miatt. Érdekes módon, amikor a Clone Wars és Rebelsnél kellett ötletelni, ott nem fukarkodtak az újtól."


Akkor te nem értesz valamit,pont azért lett "érdektelen" a történet és a karakterek,mert nem George Lucas írta,ha ő írta volna,akkor nem lenne egy halom trágya,beleillene az SW-szériába.

Még a főszerepekre is noname színészeket válogattak be,kívéve Adam Drivert,aki már ismert volt,de rohadtul nem illett hozzá Kylo Ren.



"Az eredeti trilógiában nem foglalkoztak a rohamosztagosok kilétével,csak úgy "voltak",viszont az előzménytrilógiában tökéletes eredettörténetet találtak ki,miszerint ők klónok,még egy egész franchise-t is felépítettek erre"


"Azzal ugye tisztában vagy, hogy a rohamosztagosok nem klónok? A Birodalomban sorozásokat tartottak a lakosság körében, de bőven voltak olyan katonák, akik a karrier miatt léptek be a seregbe. Han Solo is a Birodalmi flottánál szolgált, mielőtt csempész lett."


Most olvastam utána wikin,ott azt írják,hogy klónok is!

Szóval,oké,tévedtem,a rohamosztagosok nem csak klónok lehetnek,ez van.

Egyébként én hallottam róla,hogy Han Solo a Birodalomnak dolgozott volna,de a Birodalmi Flottában amúgy sem rohamosztagosok/klónok vannak.


"A hetedik résznek minden hibája ellenére még mindig jobban tetszik nekem, mint a Baljós árnyak vagy a Klónok támadása."


Pedig a hetedik rész nagyon ótvar,látszik,hogy nem George Lucas írta.


"Nem tudom milyen filmeket láttál, de a Star Wars sosem volt rendkívülien megírva, kiváltképp az előzménytrilógia. A hetedik abban bukik el, hogy nagyrészt a negyedik rész plotját hasznosították újra."


Szerintem nagyon jól meg vannak írva,és nem csak azért mondom,mert szeretem az SW-t,hanem azért,mert teljesen tényszerű.

Egyébként abban igazadban,hogy az Ébredő Erő a negyedik (vagy hatodik) rész copy-ja.


"Klón ≠ Rohamosztagos

Persze, a 66 parancs kiadása után a klónokból rohamosztagosok lettek, viszont onnantól kezdve nem csak klónok szolgálhattak, hanem akárki más is. Ergo nem romboltak szét semmit, csupán két külön dologról van szó."


Most utánanéztem wikin,és valóban igaz,amit írsz. Minden klónkatona rohamosztagos,de nem minden rohamosztagos klónkatona. Bevallom ezt én sem tudtam,sajnálom a kifakadásomat,de a filmekben semmi jelét nem mutatták annak,hogy nem mindegyikük klón,ebből vontam le a következtetésemet.


"Kylo Ren egy tizenéves gyökér.

Nem, itt a gyökeret nem úgy értem, hogy rosszul megírt karakter lenne, hanem egyszerűen csak a helyét kereső, lázadó, hirtelen haragú tini. Egy ilyen karakterre ráerőszakolni a jedi életmódot felér azzal, mintha börtönbe zárnák. Az erő sötét oldala ezzel szemben szabadságot és hatalmat ígér. Na, vajon miért állhatott át? Ráadásul úgy hasonlítod össze a kidolgozottságát Vaderrel, hogy utóbbi 6, míg Kylo 1 filmben szerepelt."


Jól van,akkor most vegyük úgy,hogy Leia és Han jedit akart faragni Kyloból,ezért elküldték,hogy tanuljon Lukenál. Eddig oké. Szóval ettől frusztrált lett,mert nem bírta betartani a szigorú kódexet. Ez is oké. Szóval meggyűlölte a szüleit.

De bakker,akkor előbb csináljanak egy filmet,amiben részletesen bemutatják,hogy mi miért történt vele és,hogy mi az oka annak,hogy sith akart lenni. Mert annak,hogy így belevágnak a sűrűjébe és csak azt látjuk,hogy ok nélkül hőbörög és frusztrált,az nonszensz.


"Darth Vader karakterében semmi logika, vagy kidolgozottság.

Ha csak az eredeti trilógiáról beszélünk, még jobb a helyzet. Gonosz, valamiért, amit nem tudunk. Megadja a kellő rejtélyt, viszont ettől eltekintve csak egy sablongonosz. Az utolsó filmig semmi mélysége nincs, de még a végére sem akkora karakter, mint amekkora kultusza van.

Ha viszont az előzménytrilógiát is hozzávesszük, akkor inkább a gané zónába esik.

Apám otthagyott + anyám meghalt + a terhes feleségemnek nincs kedve élni + a homok durva és mindenhova bekerül = gonosz?

Ráfoghatnánk, hogy „de hát itt is egy fiatalról van szó”, viszont hasonlóan idióta döntéseket egy ember 12 éves kora után nem hozna."


Na ne,ezt ne.

Mi az,hogy semmi logika és kidolgozottság?

Ugye te sem gondolod komolyan?

Már az elég nagy tragédia,hogy elrejtették előle a gyerekeit. Méghogy "sablongonosz" ,ez vicc.

Egyébként meg,az előzménytrilógia tökéletesen kidolgozza Anakin átalakulását Vader-ré,pont az előzménytrilógia az,ami bemutatja,hogy lett az ami,hogy jutott el A-ból B-be,fényből a sötétségbe.

És elárulom,hogy Anakin-nak nem volt apja,mivel őt a midikloriánok nemzették,ez a Baljós árnyakban is benne van.

Egyébként elég csak végignézni Anakin életútját: rabszolga volt,mikor rátaláltak Obi-Wanék,majd választania kellett,hogy az anyjával marad,vagy jedi lesz,majd végignézte az anyja halálát,ekkor először érintette meg a sötét oldal és lemészárolta a buckalakókat.

Utána a "legfőbb mentorát",Palpatine-t,azzal vádolták,hogy ő Sidious(ami igaz is),utána megölte Dooku grófot(másodszorra szegte meg a jedi kódexet),majd kirekesztették,nem engedték érvényesülni a jedik,rémálmai voltak Padmé haláláról,majd Palpatine elültette a magot: a sötét oldal erejével megtudja menteni Padmét,fel tudja támasztani halott szeretteit,legyőzheti a halált,illetve beadta neki,hogy államcsínyt kísérelnek meg a jedik. Majd lefegyverezte Windut,akit Sidious megölt,itt már nem volt visszaút: jediket ölt meg,teljesen elborította az elméjét a hatalomvágy,Padmét is majdnem megölte.

Aztán a jól ismert,fekete maszkos,zihálós fazon lett,aki nem láthatja a saját gyerekeit.



Kylo Ren ≠ Darth Vader

Nem tudom ki kezdte el ezt a hasonlítgatást, de rohadtul le kellene róla szokni. Semmi közös nincs bennük, leszámítva azt, hogy mindkettő volt gonosz. Wow! Sok hasonlóság! Viszont az az illetőnek feltehetőleg meg sem fordult a fejében, hogy nem "A JÓ" ellensúlyozására létrehozott "A GONOSZ" karakterről beszélünk, hiszen előbbi sincs jelen a filmben, sokkal inkább más céljai vannak az írónak vele."


Nem értem,hogy mire gondolsz. De az tény,hogy két karakter teljesen más,Darth Vadert jobban kidolgozták,Kylo Ren pedig csak lóg a levegőben.


"Kérdező, sajnos súlyos tájékozatlanságban szenvedsz a korábbi részeket illetően is, így csak azt tudom javasolni, hogy néz újra mind a 7 részt, de ezúttal figyelj is oda, hogy mi történik"


Egy hete néztem meg az összes részt és oda figyeltem.:)

2017. júl. 26. 19:53
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

"a filmekben semmi jelét nem mutatták annak,hogy nem mindegyikük klón,ebből vontam le a következtetésemet."


De, mutatták:


Leia: "Törpéket is BEVESZNEK rohamosztagosnak?"

Ha klónkatonák lennének, nem a bevesznek szót használta volna Leia :)

2017. júl. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

azért szomorú az új széria,mert semmi eredetiség,semmi kockázatvállalás nincs benne és mellé a legbutább is az összes közül.

ami érthetetlen,mert a star wars filmek olyanok,hogy ha sza-r akkor is mindenki látni akarja,ezért volt rossz ötlet egy ennyire pocsék filmet összehozni akkor már.

ennyi erővel akkor már csinálhattak volna egy jó filmet is.

a másik érthetetlen,hogy mindenkit az old republic érdekel,mindenki azt várja.

gyakorlatilag gazdagabb már érdekesebb badass karakterekben mint a régi,erre megint le erőszakolják a torkon az uncsi skywalker vonalat,érdektelen karakterekkel.

2017. júl. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%

Egy gyenge film nem hozott volna 2 milliárd dollárt a Disneynek, márpedig nem azért hozott, mert "mindenki elment megnézni a Star Wars-t", hanem mert rengetegen visszamentek a moziba, hogy 2-szer, 3-szor is megnézzék. Ha nem hiszed, járj utána :)


Az Imdb és Rottentomatoes pontszámokat sem hiszem, hogy magyarázni kéne

2017. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem lett gagyi a 7. rész, ez elfogult vélemény.
2017. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!