Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy lehet autóval hátramenetb...

Hogy lehet autóval hátramenetben gyorsan hajtani? (pl. Halálos iramban 8)

Figyelt kérdés

Több filmben is (pl. Halálos iramban 8) autóval hátramenetben versenyeznek és mennek olyan gyorsan, hogy lehagyják az előre menetben haladó autót is.

Hogy lehet ez?

Tudtommal a hátramenet áttételezése kifejezetten lassú haladásra alkalmas csak. Vagy nem?

Tudom, hogy a film nagy része csak trükk, de ez csak egy sima technikai baklövés, vagy van alapja?



2017. aug. 12. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A valóságban nincs gyakorlati előnye a gyors hátrafelé menetnek, viszont nincs fizikai akadálya annak, hogy olyan áttételezést építsenek a váltóműbe, amivel úgy is gyorsan lehet haladni. Egyedileg megoldható, csak minek?

A Halálos iramban filmek hatásvadászok, sok minden el van bennük túlozva.

2017. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 veterán vas ***** válasza:

Hogy lehet hátramenetben gyorsan menni?

Úgy, ahogy a 60-as években Fantomas a DS 21-es Citroennel tudott repülni, ahogy a Szállító az Audival ráugratott a 200-al száguldó TGV-re, ahogy John McClane a rendőrautóval "elütötte" a helikoptert, stb....


FILM! :)

2017. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 JulesTS válasza:

Van alapja de csakis ugy, hogy Daf Daffodil-t vezettek. Annak erdekes hajtaslanca volt. Ez volt az elso auto aminek CVT, ekszijas automata valtoja volt (mint a robogok valtoja), raadasul ket valto volt benne, kulon kulon mindket hajtott kereknek. Igy nem kellett difi es ha szakadt az egyik ekszij, akkor meg lehetett vele egykerek hajtassal kozlekedni. Visszaterve a kerdesre, ennek a hatramenete csak egy sima iranyvalto kapcsolo volt, szoval ha ugyesen tudtal kormanyozni, akkor hatrafele is ugyanakkora volt a vegsebessege mint elore.

[link]

[link]

Ahogy elottem is irtak vagy filmtrukk, vagy atepitett valto (eleg csak a difit rosszul osszerakni es lesz elore egy rovid sebesseged, hatrafele meg 4,5,6... a valtotol fuggoen). A filmtrukk egyszerubb megoldas...

2017. aug. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ok, köszi!


Azt értem, hogy vannak filmtrükkök (illetve főleg azok vannak), teljesen hülye nem vagyok. Csak mivel vezettem kocsit, a hátramenetes száguldás totálisan lehetetlennek tűnt. (Sok trükkről el tudom képzelni, hogy 1000-ből egyszer sikerülhet a valóságban is, de hátramenetben 150-nel száguldani hagyomsányos váltóval biztosan nem lehet)


JulesTS válasza kicsit jobb megvilágításba helyezi a dolgot, tételezzük fel, hogy irányváltó volt benne, nem hagyományos hátramenet... OK, köszi!

2017. aug. 13. 13:14
 5/7 veterán vas ***** válasza:

JulesTS válasza helytálló. /elméletileg/ ;)

A valóságban azért több volt volt a hátramenet kapcsolása, mint egy egyszerű irányváltás.....

Az igaz, hogy előre 20:1 től 4.4:1 ig lehetett fokozat nélkül változtatni a sebességet, viszont hátrafelé stabilan csak a 20:1 arányú áttételt lehetett használni. Ezt egy nagyon egyszerű reteszelő szerkezettel oldották meg, ami a hátramenetbe váltáskor lezárta az áttételváltoztatási lehetőséget.

Ha ezt a kis pöcköt kiiktatták -neagyIsten elkopott- akkor bármi is megtörténhetett, de a gyárilag azért nem lehetett hátrafelé "gyorsulni".

2017. aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 JulesTS válasza:

Na ezt viszont nem tudtam...

Egyebkent kis hijjan egy ilyen Daf lett az elso autom. 5000Ft-ba kerult es csak annyi baja volt, hogy a szivocsonk tetejen egy 10Ft-os meretu lyuk tatongott.

2017. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Ne sirasd, ha nem jött össze!

Talán sokan megbámultak volna, mert egy aranyos kis autó volt, de lehet, hogy már sokkal több ősz hajszálad lenne.

:D

2017. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!