Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hermione tényleg okos lenne?

Hermione tényleg okos lenne?

Figyelt kérdés

Szerintem sokan elgondolkoztak rajta, hogy miért nem a Hollohárda került, és szerintem azért, mert nem okos, csak stréber.

suliban jóba voltam az iskola néhány büszkeségével, akikre külön figyeltek a tanárok és kikészültek lelkileg ha 4-est kaptak, de buták voltak mint a bot. Bemagoltak mindent, de ennyi.

Mondjuk megfejtette Piton puzzle-jét többek között, de lehet hogy ezek a dolgok nem elegek ahhoz, hogy bekerüljön a Hollahardba.



2017. aug. 23. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Hermione szerintem is stréber, tudálékos. De azért sokszor volt olyan, hogy tudta használni gyakorlatban is a tudását, tehát nem az, hogy csak bemagolt valamit és ennyi.

Az iskolákban meg a jó tanulók nagy része tényleg csak bemagolja az anyagot, de nem érti amit betanult. főleg angolnál vettem észre, hogy én sose tanultam meg a nyelvtan részét, csak ami közben rámragadt azt tudom. a szókincsem hatalmas, mert kocka vagyok és így sok új szóval tudok megismerkedni, amit nem ismerek arra mindig rá szoktam keresni fordítóban :D Hugom meg magolja az angolt, a nyelvtani szabályokat, a szavakat, mindent, mégse tud megszólalni angolul, míg én rengeteget beszélek meg chatelek pl skypon külföldiekkel, meg filmeket is fordítottam már

2017. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Hermione azért került a Griffendélbe, mert bátor volt. Tudálékos, de azért bebizonyította, hogy gyakorlatban is tudja használni azt, amit megtanult, tehát nem stréber. Én azt nem értem, hogy Percy mit keres ott.
2017. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Hollóhátosnak lenni nem csak annyit jelent, hogy okos-e valaki vagy szimplán csak stréber. Hollóhátba azok az emberek kerülnek akiknek nagy a tudásvágya vagy szimplán csak különleges/más gondolkodásmódja van amivel a világot szemlélik. Hermione fontosnak tartotta a lexikális tudást de a bátorságot és az elveiért való harcot fontosabbnak, ezért került a Griffendélbe. Attól, hogy valaki egy adott házban van még nem jelenti azt, hogy a másik házak tulajdonságai ne lehetnének rá igazak eltérő mértékben. Mindez függ attól is, hogy mi az amit ő fontosabbnak vél, főleg azért mert az emberek sokkal összetettebbek, minthogy négy főbb tulajdonság szerint be lehessen őket sorolni.
2017. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nagyon is okos volt. A magolós emberek, akikre céloztál ismertek arról, hogy pl. egy felelésnél elkezdenek hadarni, mondják a tananyagot, majd amikor valamiért belekérdez a tanár, hirtelen elvesztik a fonalat, és meg sem tudnak szólalni.


Hermione egyáltalán nem ilyen volt, tény, hogy okoskodó volt, és használhatjuk rá, hogy stréber, de mindazt, amit megtanulta, tudta értelmezni és felhasználni is. Egy stréber ember simán visszamondja Umbridge tanévkezdő szövegét, de csak egy okos tudja értelmezni, és Hermione ilyen volt. :)

2017. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Az ötödik könyvben mondja hogy a Süveg eredetileg a Hollóhátba akarta küldeni, csak a végén meggondolta magát..
2017. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!