Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért akarják olyan sokan,...

Miért akarják olyan sokan, hogy a Trónok Harca következő részében Kisujj és Cersei meghaljon? (Onnantól gyakorlatilag egy érdektelen The Walking Dead-é silányulna a sorozat)

Figyelt kérdés

Jelenleg azt látom a storyban, hogy kezd egyre inkább klisébe átmenni. Lassan ott tartunk, hogy minden ember egy oldalon áll. Ez a havas Jon-Dany szerelmi szál meg nagyon erőltetett, bár különösebb bajom még nem is lenne velük, ha nem ezzel menne el az idő, mert nem érdekel.

Az első 5 évad kiváló volt, a 6-ikban viszont nagyon nehéz volt megemészteni Havas Jon feltámasztását, vannak karakterek, akiken rajta van Isten keze és egyszerűen nem hallhatnak meg, így viszont teljesen hidegen hagy, ha veszélyes helyzetbe kerülnek, mert tudom, hogy úgyse történik velük semmi.

Na de visszatérve a kérdésre, már a 7dik évad eleje óta úgy gondolom, hogy összesen 2 olyan szereplő van, akik még valamilyen csavart tudnak vinni a storyba, mégpedig Cersei és Kisujj, mert rajtuk kívül gyakorlatilag mindenki egy oldalon áll. Jó, értem, ott vannak a mások, de az ilyen zombi lények engem nem különösebben hoznak lázba. Ha most mindenki ellenük fog össze és Cerseit meg Kisujjt kivesszük, akkor kész a The Walking Dead, ami az egyik legunalmasabb sorozat volt, amibe valaha belenéztem.



2017. aug. 24. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Cercei nyilván nem hal meg, Littlefingernek viszont már elég régen érik a dolog.

Nincs mindenki más egy oldalon, Euron is ott van s nem baj, ha nincs annyira megosztva az egész, mint amikor mindenfelé király volt.

Ezzel az évaddal azért vannak problémák, talán mert kifutottak a könyvekből és sietnek is..? De általában azért tudom élvezni, csak néha akadok ki (pedig gyakorlott vagyok, maximalizmussal nem lehet élvezni sorozatokat, mert mindegyikben vannak hibák, akár oltári nagyok is).

2017. aug. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha valakinek nem lenne világos, úgy értettem, a következő részben nem hal meg Cercei. Hiszen evidens, hogy meg fog halni, de még nem.
2017. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem akarás kérdése. Kisujj megfog, ez kiszivárgott.

Cersei a következő évad végén fog, ha minden igaz.

2017. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sok minden "kiszivárgott" már ,de annak a fele se valósult meg aztán.
2017. aug. 24. 18:31
 5/15 anonim ***** válasza:
pl?
2017. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 7. évados kiszivárgott forgatókönyv igaznak bizonyult eddig, így abban nincs probléma ilyen értelemben. Előző évadokkal voltak olyanok, hogy kamu "kiszivárgás" történt.


A könyv túl terjedelmes ahhoz, hogy egy minden igényt kielégítő sorozat készüljön belőle, így az HBO a legegyszerűbb végkifejlet felé közelít: mindenkit egy helyre gyűjt össze, mert így a legkönnyebb akárkit megölni és befejezni a történetet.

2017. aug. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, csak ez szomorú.

Olyan erőltetetten varrják el a szálakat. Rájöttek hogy egy rakás karaktert teljesen fölösleges volt berakni (pl. Dorneból Oberynen kívül úgy mindenki) és most gyorsan meg kell az ilyenektől szabadulni. Pedig az első 5 évad és még a 6-dik is úgy ahogy egész jó volt, most meg mintha teljesen összecsapnák az egészet egyik pillanatról a másikra.

A könyveket direkt nem kezdtem még el, hogy először inkább a filmeket lássam és ne legyen a sorozat csalódás, de az a ciki, hogy így is csalódás az egész, méghozzá nagyon nagy. Ha valóban az lenne a végkifejlett a következő részben, hogy Kisujj meghal ,Cersei meg névlegesen szövetséget köt, akkor gyakorlatilag kész a The Walking Dead és a 8 évad nem fog másról szólni, mint hogy szép sorban értelmetlenebbnél értelmetlenebb halálokkal kiírják a karaktereket, kivéve persze a hallhatatlanokat mint Dany és Jon, akiknek az erőltetett szerelmi szálát fogják lenyomni a torkunkon. Ennél rosszabbat el se tudok képzelni.

2017. aug. 24. 20:49
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Pedig ez fog történni, mert ez alatt a maradék 7 vagy 6 rész alatt már csodát nem fognak tenni.


Szerintem ha már csalódás, akkor nyugodtan kezd el a könyveket.

2017. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

érdektelenné nem válna,mert lassan mindenki rájön westeroson,hogy a mások a fő ellenség,meg a tél így cersei mellettük csak egy kicsinyes akarnok,aki a saját sírját ássa,ha nem alkalmazkodik.

kisujjnál meg egyértelmű,hogy miért ment át ennyire utáltba.

1.a pedofil nyomulása miatt,mert ugye a könyvben sansa sokkal fiatalabb.

2.mert lehetetlen és undorító helyzetek sorozatába vitte bele sansát,a helyett,hogy elvitte volna a falhoz egyből,ha tényleg segíteni akart volna.

3.vissza van utasítva eléggé egyértelműen,többszörösen és még akkor is erőlteti,ami a mellett,hogy már idegesítő,szánalmas is.

ezért nem lehet vele mit tenni,csak kinyírni.

2017. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

-Nem tudom, hány éves Sansa a könyvekben, de 14-nél biztos több az 5-7 évadban. Szóval Pedofil nem lehet a Kisujj.

-Lehetetlen helyzetekbe hozta, ez részben igaz, de valójában ő és Olenna nyírták ki Joeffreyt, és utána Kisujj segítségével szökött meg Sansa, szóval végül is kimentette egy szörnyeteg karmai közül. A nagy hibát ott követte el, hogy egy másik szörnyeteg (Ramsay) karjaiba küldte, ez volt a legnagyobb hiba a gépezetben, de ez nem rosszindulatból tette, hanem egész egyszerűen stratégiailag jól jött a Boltonok szövetsége és a nagy baj az volt, hogy nem ismerte Ramsayt, de hát honnan is ismerhette volna, hisz egy senki fattyú volt, akit épp abban a pillanatban vett a nevére az apja. De végül helyrehozta a hibát és ő hozta a völgy lovagjait Sansa megmentésére.

-Annak semmi értelme nem lett volna, ha elviszi Sansát a falra, életveszélyes csaták zajlottak ott folyamatosan, nem egy Sansának való hely.

-Az hogy többször bepróbálkozott Kisujj Sansánál önmagában nem olyan nagy dolog, nem az a lényeg itt, hogy tetszik e neki vagy sem, hanem hogy egy ilyen házassággal óriásit emelkedne a ranglétrán és valóban lenne esélye a vastrónra.

-Összességében Kisujj az egyik legérdekesebb karakter, minden oldal ellen elkövetett összeesküvéseket(Ned Stark, Joffrey) és még mindig él és virul, ráadásul még csak nem is nagyon gyanakszik rá senki. Nyilván érthető, hogyha a készítők mindenkit egy oldalara akarnak terelni és egy sablonos, gagyi befejezésre vágynak, akkor az ilyen Kisujj féle bomlasztókat el kell tenni láb alól. De azért meglehetősen övön aluli és megalázó halál egy ekkora karakternek, hogy egy taknyos pszichopata "senki" gyilkológép végezzen vele és aztán felvegye az arcát.

2017. aug. 24. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!