Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Spoileres tartalom! Trónok...

Spoileres tartalom! Trónok harca 7. évadzáró. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Akad még olyan köztetek, akit megviselt Petyr halála?

A maga nemében zseniális karakter volt szerintem, akit mindig is kedveltem. Csak azt nem tudom feldolgozni, hogy az ilyenek elhullanak és van egy rakat olyan, aki bármit tesz, érinthetetlen marad.



2017. aug. 28. 04:44
1 2
 1/15 anonim válasza:
88%
Én is szerettem. Jól keverte a szálakat, a semmiből küzdötte fel magát. A következő évadról már olvasgattam dolgokat. Ha minden igaz, akkor nem sokan maradnak a végére :)
2017. aug. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

A jelenet kivitelezése, meg az egész kavarás, amit műveltek az írók nem tetszett egy kicsit sem. Főleg nem itt, a 7. évadban.


De a Kisujjt alakító színész jó volt, végre tudott valami újat is mutatni, mint az a sejtelmes suttogás harmincféle akcentussal, amit eddig nyomtak vele.

2017. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Én nem értettem, hogy most mit akar. Tegyük fel bejön a terve és akkor beszáll az Éjkirály vs JonxDenearys vs Cersei háborúba 4. félként? A gyenge Északkal úgy hogy az ütköző zónában van.
2017. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Petyr halálának örültem. Még jobban örültem volna ha Cerseinek is a hátába vágják a bökőt. Jamie-t viszont mindig is szerettem, most meg pláne nagyot lépett a ranglistán nálam.
2017. aug. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Én nagyon sajnálom Kisujjt. Ahhoz képest hogy lényegében neki köszönhetjük a Trónok Harcát, elég szánalmas halála volt...
2017. aug. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Hát igazából ő is a lett, akivel már semmit nem tudtak kezdeni az alkotók a hetedik évadban.

5 részen át csak "van", aztán az utolsó kettőben tesz valamit.


Egyébként bírtam, de örültem, hogy végre meghal.

2017. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Ez a rész ezerszer tórnokharcásabb volt, mint a komplett évad, a nagy találkozásos jelenet az egész évad fénypontja volt, és lám alig kellett hozzá egy halottnyi CGI.


Végre újra voltak normális párbeszédek, és a régi viszontlátások adtak egy kellemes feelinget az egésznek pl: Brienne és a Véreb, Podrick és Bronn, Tyrion és Cersei.


Damnn... Tyrion és Cersei. Hatalmas jelenet volt, ahogy mindketten, szinte már megfáradva egymás arcába köpték a maguk igazát. És Cersei kimondta, hogy Tywin halálával mindannyian rábsztak, mert egyedül ő tartotta össze az egész Hét Királyságot - és ez egy hatalmas beismerés Cerseitől.


Theon és Jon párbeszéde fontos volt még, megfordult ugye az alá-fölé-rendeltség, és volt egy normális lezárása az ő kapcsolatuknak, nem csak annyi, hogy Jon nem öli meg, mert megmentette Sansát. Theon másik jelenete viszont nagyon szánalmas volt, és kicsit wtf, hogy szrrá verte a vasember, ő meg megütötte kétszer, és ezzel szinte ki is csinálta.


Petyr halála ugye előre sejthető volt, és kicsit el is szúrták ezt a jelenetet, annyira nyilvánvaló volt, hogy akkor hirtelen majd mindenki Petyr ellen fog fordulni. Csak azért nem tudom fikázni, mert Petyr reakciója priceless volt, ahogy tetteti a hülyét, kiakad, majd szinte zokogva könyörög, újabb és újabb mélységeket adva a gerinctelenségének.


Samért én nem rajongok, de most tényleg vicces volt, viszont ahogy kinyögte ezt a házasságérvénytelenítést... Nevetségesen amatőr volt. Egyébként meg ez is teljesen logikátlan, mmint hogy ezt Bran nem tudta. Nem az lenne az ésszerű, hogy miután rájött kik Jon igazi szülei - ami gondolom őt is sokkolta -, és mivel rohadtul ráér, mert nem kell mennie sehova, szóval hogy akkor utána jár rendesen ennek az egésznek, hogy ugyan mi történt igazából Rhaegar meg Lyanna között? Na mindegy.


Az nagyon kellett, hogy mutassanak egy jelenetet Rhaegarról meg Lyannáról, sokkal átélhetőbbé tették így ezt az egészet, és különben is Rhaegar szinte a legfontosabb karakter ebben az egész történetben és egy vágóképet sem láttunk róla idáig :D Jon és Dany szexjelenete viszont elég gagyi volt. Kb több erotika volt abban, mikor a Sárkányveremben beszélgettek.


Cersei mesterkedése a rész végén igazán gyomorforgató volt, de annyira nem lepett meg. Egyrészről most már tényleg nagyon tudom utálni, hogy képes bármin és bárkin átgázolni a hatalomért, másrészt legalább nem megyünk át LOTR-féle nyáladzásba, hogy hősök vs gonoszok. Remek lenne, ha megölnék a mások, imádnám.


Az Éjkirály és Viserion nagyon durván jól nézett ki, nekem nagyon bejött, viszont arra kíváncsi leszek, hogy magyarázzák meg, hogy ezt Tormund és Beric túlélte - mert túlfogják ugye, ez egyértelmű. Illetve így, hogy leomlott a Fal, optimális esetben (és látva, milyen szemérmetlenül lerövidültek a távolságok Westeroson) nagyjából az új évad első részében meg kéne érkezniük a holtaknak Deresbe.


A részre a koronát az a jelenet tette fel, mikor Királyvárban elkezdett esni a hó. Ebben én véltem felfedezni valami keserédességet, olyan erőteljesen sugallta, hogy itt most valami nagy, sosem látott változás következik be. Tiszta libabőr.


Szóval összegezve nekem nagyon tetszett, volt íve, volt súlya a dolgoknak és az elhangzott szavaknak. Ha ilyen lett volna az egész évad egy szavam nem lenne.

2017. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Üdv!


Engem az visel meg, hogy érezhetően esik a sorozat színvonala.

Ezen az évadon kifejezetten érezhető, hogy kivették a tollat az eredeti író kezéből. Csupa hollywoodi hatásvadász fordulat, egyértelmű főszereplők, heppiend...


Sonyja... akarom mondani Sansa vádbeszéde elég sánta volt. Itt is a hatásvadászat és heppiend érezhető mint írók előtt lebegő szempont, nem pedig az az életszag és hitelesség mint korábbi évadokban.

Sansa vádolja Petyr-t nénje gyilkolásával?!! WTF!? Ő tanúskodott mellette annak idején! Ilyen alapok mellet az igazi Petyr bealázta volna fél mellékmondattal!


Egyébként a 5 résznél már feltételezhető volt, hogy a Stark nővérek nem lehetnek annyira megvezethetőek mint mutatják.


Mégis összességében örülök, hogy megkapta az a szemét, ami járt neki!

;)

Végülis szeretjük a hollywoodi sablonokat... Ezért olyan nagy :(

2017. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
...és akkor jól értem, hogy "Zsugabubus" alias "nevem Jony" alias "Aegon Targaryen" most a saját testvérkéjét prücsköli?
2017. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A nagynénjét.
2017. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!