Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi történne, ha a csillagkapu...

Mi történne, ha a csillagkapu másik oldala felől lép vki az eseményhorizontba?

Figyelt kérdés

[link]

A linkben lévő kép csak illusztráció, mindjárt mondom miért.

Ha lent egy bolygón lenne a kapu, akkor mi sem egyszerűbb, a tárcsázó felőli oldalon (ahol a földi kapu esetében a rámpa is van) kell belépni és kész. DE a linkelt képeken egy űrben keringő kapu van, na azon nem is látszik, hogy melyik a jó oldala, és hát fent-lent irány sincsen a valóságban az űrben, szóval kettőt fordulsz azzal az ugróval és máris elfelejted melyik oldalon jöttél ki abból a kapuból, 50% csak az esélye, hogy ua. oldalon is mennél befelé a kapuba...

Azt többször is megemlítik mind3 CsK-sorozatban, hogy amennyiben egy bejövő féregjáratba lépne be vki, az megsemmisül, de azt nem, hogy akkor mi van, ha a féregjárat ugyan kimenő, de a kapu másik oldaláról lépnél bele.



2017. szept. 18. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Párszor láttam a sorozatot, de nem rémlik már pontosan melyik részben van ilyen. Mintha az egyikben vallási fanatikusok hinnének olyasmiben, hogy beugranak a bejövö kapun, utána jó helyre kerülnek, és ott mintha megsemmisülnének rögtön...


Elkezdem újra nézni, és pár hét múlva talán tudok választ adni :D :D :D

2017. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi, de azt eddig is tudtam, hogy bejövő féregjáratba ugrástól megsemmisül az utazó. De azért újra pontosítok: nem a féregjáratra értettem azt, hogy vki a másik oldalról lép be, hanem az egyes kapura. Azaz a kapu felől nézve tfh kimenő a féregjárat és tfh ua kapuba nem szemből hanem hátulról lépne be vki.
2017. szept. 18. 12:51
 3/16 anonim ***** válasza:
Erre is figyelni fogok amikor nézem majd :P
2017. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha az urben is uzemelt csillagkapu amin elsore nem tudod eldonteni melyik az eleje, akkor vagy mindegy honnan lepsz be, vagy megis van valami jelzes( mondjuk az ekzar vagy mi) ami alapjan meg lehet hatarozni, vagy siman erre nem gondolt senki a kitalalok kozul.
2017. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mögüle nem lehet belépni.

én olyannak képzelem el úgy mintha a falba akarna belemenni valaki.

2017. szept. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Nekem úgy rémlik, hogy megszűnik létezni...
2017. szept. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nekem is eszembe jutott.

Tulajdonképpen 3 opció van:

-szétszed és elküld tovább ugyan úgy mintha elölről lépnél be. Ez azért lehetséges mert ha az elején mész be akkor is elküld a tér bármely irányába, nem csak arra a címre ami előtted van hanem 360fokos szögben bármerre nézhet a féregjárat. Attól, hogy a kapu fixen áll még elküld olyan címre is ami a kapuval esetleg szemben áll a térben.

-szétszed de nem küld tovább és meghaltál

- vagy a 3. lehetőség ami szerintem a legvalószínűbb, hogy nem enged onnan bemenni. Volt egy rész amiben víz alatt volt és elmondták h van benne biztonsági intézkedés ami érzékeli h óceán alatt van és a vizet nem engedi át, ebből gondolom, h hátra is csináltak óvintézkedést mert mi van ha mögötte szaladgálnak a gyerekek és véletlenül benne marad az egyiknek a feje stb

2017. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszi mindet :)
2017. szept. 21. 13:14
 9/16 A kérdező kommentje:
...a linkelt képen úgy látszik, hogy az ékzárak látszanak a kapu hátoldalán is (de az egy pegazusi kapu, és nem feltétlenül van így a tejúti kapukkal is)
2017. szept. 21. 13:16
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak annak lenne ertelme, ha mind ket oldalrol atjarhato lenne. Amennyiben szandekosan nincs megjelolve egyertelmuen, hogy melyik a bejarat. Szoval, ha nekunk egyszeru embereknek sikerult egy tesco bejaratara kirakni, hogy melyik a befele meno jarat, vagy tolni/huzni kell, akkor valszeg az osok is eljutottak mar erre a szintre.


Masik lehetoseg, hogy az urbeli kapukat athelyeztek es az eredeti helyukon van megjelolve a haladasi irany. Akkor viszont tenyleg egy oldalu.

2017. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!