Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ninja Scroll-hoz és Vampire...

Ninja Scroll-hoz és Vampire Hunter D: Bloodlust-hoz hasonló animéket (lehetőleg ne sorozatot) tudtok ajánlani? Nagyon bejön mindkettő stílusa.

Figyelt kérdés
ninja scoll, d, vampire hunter, bloodlust, ninja, scroll, anime
2017. okt. 9. 16:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyira tudtam hogy elcseszem azt, hogy hova kell írni a kulcsszavakat... :D
2017. okt. 9. 16:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Afro Samurai
2017. okt. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen tiszta, mit is akarsz pontosan, nem írtad le, ezekben mi tetszett, úgyhogy találgatás alapján:


Amon: Devilman Mokushiroku

Akira

Black Magic M-66

Hokuto no Ken Movie

Sin: The Movie

Koroshiya 1 The Animation: Episode 0

2017. okt. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát nekem mindkettő egy inkább felnőtteknek szóló, komolyabb dark fantasynak tűnt. Ilyesmiket keresek.


A hangulata tetszett főleg, nem feltétlenül az, hogy mindkettő egy "harcolós" anime. Mondjuk most látom, hogy ugyan az ember rendezte mindkettőt, ráadásul egymás után.

2017. okt. 18. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, így pár év után. :) Ha a fentiekhez hasonló sötétebb hangvételű animéket keresel, akkor ezeket tudom ajánlani. Hátha másnak is hasznos lesz.


Nem mindet láttam, de a darkosabb tematikájuk alapján fel vannak írva a "Megnézendő animék" listámra.


Az első tétel magától értetődik. ;)

Vampire Hunter D / Kyûketsuki hantâ D [1985, fantasy/horror, [link]


Wicked City / Yôjû toshi // Démonok Városa / A bűnös város [1987, Fantasy/Horror, [link]


Monster City / Demon City Shinjoku (OVA) [1988, Fantasy/Horror/Akció, [link]

Fist of the North Star / Hokuto no ken [1986, poszt-apok és akció, elég beteg a trailer alapján... :D]


Lily C.A.T. [1987, sci-fi/horror, [link] : az Alien és The Thing „szerelemgyereke” japán anime alkotóktól. Kb. így foglalnám össze. Butuskák a szereplők, de a homage jelleg miatt a fenti két film fanjainak, mint jómagam, melegen ajánlom. :)


Silent Mobius / Sairento mebiusu (elég erős cyberpunk körítés+mágia, démonok, ahogy én tudom) [1991, [link] úgy láttam, van egy 1992-es 2. rész és egy sorozat is belőle 1998-ból]


Genocyber [1994, horror/akció/cyberpunk - állítólag elég gore, [link]


Appleseed [1988, van ugye már vagy 4 film, poszt-apok/némi cyberpunk elemmel - ez még az első, hagyományos animációs technikákkal készült darab, [link] ]



Ez kicsit kilóghat, mert nem fantasy, horror vagy sci-fi, de szerintem idevághat:


Perfect Blue / Pâfekuto burû [1997, Crime/Drama, [link]


Egyelőre ennyi, ebből azért már lehet szemezgetni. Ha valaki még bővítené ezt a listát, az engem is érdekelne. ;)

2023. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!