Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi történne ha valaki "lecopyz...

Mi történne ha valaki "lecopyzná" az oroszlán királyt?

Figyelt kérdés

Utána lehet olvasni, a Kimba, Bambi, Oroszlánkirály, Jégvarázs incidensnek, de lényegében csak ennyi: A Disney legyártottam a Bambit, ami – többek közt – ihlet forrást adott a Kimba alkotójának, majd az Oroszlánkirály gyártói a gyerekkori rajzfilm élményükből adódóan, akaratlanul is belekombináltak hasonló dolgokat az Oroszlán királyba. A legújabb dili pedig az, hogy a Jégvarázs (ami szintén a Disney műve) lemásolta az Oroszlánkirályt. Mondjuk nem tudom, miért ne másolhatná le a Disney a saját rajzfilmjeit. Eddig oké, de mi lenne, ha mondjuk valaki lekoppantaná az Oroszlán királyt és az Oroszlán őrséget, háttérsztoristul, mindenestül?

Persze kicsit átírva, átrajzolva stb.

Nagy botrány lenne vajon belőle? ;P



2017. dec. 1. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Disney beperelhetné a koppintót plágium miatt.
2017. dec. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Az Oroszlánkirály a Hamleten alapszik, szóval eleve kopizták a történetét. Olvastam én is ezt a Jégvarázsos dolgot, de szerintem csak belemagyarázzák a dolgot. Ha meg valaki másolná, akkor biztos perelnének.
2018. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az Oroszlánkirály nem a Hamleten alapszik, hanem egy japán animét (Kimba the white lion) használtak fel. Habár a Disney tagadja ennek a vádját, egyértelmű a nagyon erős hasonlóság. Ott van rögtön példának a két oroszlán neve:Szimba-Kimba
2018. júl. 29. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hohó, ha csak ez lenne, de komplett jelenetek, látványok lettek átemelve. Én nagyon szeretem Az oroszlánkirályt, a grafikája is sokkal igényesebb, mint az 1965-ös Kimbáé, de ez tény. A Kimba-Simba azonosság ne zavarjon bele, a simba zulu nyelven oroszlánt jelent.


A Bambihoz nincs köze. Azonban a Hamletből igenis ihleteltek a készítők.

Amúgy évekkel ezelőtt volt egy mesekkönyv vagy matricás album, nem utom már, milyen országbeli, ami egy az egyben az Oroszlánkirály volt, csak más rajzolással, szóval nem Disney.

A Jégvarázs kapcsolatot nem ismerem,, hol lenne az Oroszlánkirály koppintás?

2020. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!