Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A star wars 4-6 ban a rohamosz...

A star wars 4-6 ban a rohamosztagosok nem klónok? AZ új filmekben klónoznak még katonákat?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a star wars-ot, de ezt sosem értettem, mert ugyan olyan a páncéljuk. Azt hittem Finn egy klón, de mondta hogy gyerekként szakitották el a családjától ha jól emlékszem. Honnan lehet tudni hogy ki klón és ki nem az? Miért nem más a páncéljuk? Ha a régi filmekben a rohamosztagosok nem klónok, de a klónok háborúja film nem az eredetuk magyarázata?

2017. dec. 10. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem klónok. A 3. rész után az egyetlen klón akivel még találkozol, az Boba Fett. Mivel a klónokat a háború során gyorsított öregedéssel gyártották, hogy gyorsabban elérjék a harcképes kort, ezért a IV. részre mind halottak. A IV. részben is vannak utalások arra, hogy ők nem klónok, pl. Leia azt kérdezi Luke-tól, amikor egyenruhában megy megmenteni, hogy "Már törpéket is bevesznek rohamosztagosnak?". A rohamosztagosok 100%-ig nem klónok. A páncéljuk meg miért lenne drasztikusan más? Ugyanannak a haderőnek a folytatása, csak idővel a klónok kihaltak, és átvették a helyüket a "rendes" emberek.
2017. dec. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
hát ha klónok lettek volna benne,akkor szegény ewok-nak igen csúnya sors jutott volna,mert a klónok kb 1 óra alatt szét lángszórózzák a falujukat,leverik a lázadókat és agyonlőnek mindenkit.
2017. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, most hogy mondod, régebben én is elgondolkoztam a törpe beszóláson, de én az új filmeket láttam előbb, a korom révén, vagyis a baljós árnyakkal kezdtem. Nagyon szépen köszönöm a magyarázatot :) De miért nem gyártanak már klónokat?
2017. dec. 10. 17:07
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert a klónozás folyamata piszok drága, ezzel szemben egy hagyományos gyereket ingyen is el lehet szakítani a szülőktől.
2017. dec. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Gondolom a Köztársaságban béke volt, nem voltak hivatásos katonák. A klón hadsereg egy gyors megoldás volt. Aztán ez időt adott az újabb katonák kiképzésére, ami viszont már hosszabb távon olcsóbb volt.


De amúgy meg azért, mert az egész klón ötlet később jutott Lucas eszébe, amikor az eredeti trilógia már rég kész volt. Ezt az egész gyorsított öregedést is azért írták bele, mert 20 évvel későbbre már halottnak kell lenniük a klónoknak.

2017. dec. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Pedig szerintem jobb lett volna, ha Finn is "csak" egy klón :/ elég csalódott voltam
2017. dec. 10. 18:48
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A kaminói klónokat csak a köztársaság használta abban a két évben ameddig tartott a háború a szeparatistákkal.

Utána rövid idő alatt kivonták a szolgálatból a klónozott hadsereget.

Az utolsó klónokat öt-hat évvel a háború vége után vonták ki a szolgálatból, és mire a Halálcsillag elkészült a birodalmat már egyetlen kaminói Jango Fett klón sem szolgálta.

Jelenleg ez az úgynevezett kanonikus magyarázat, amit a Star Warst birtokló Disney elfogad.


Ha érdekel a nem kanonikus verzió, amit még eredetileg a LucasArts dolgozott ki, aszerint a birodalom egész sokáig használta a klónozott hadsereget, és az öreg klónok is tovább szolgáltak, mint kiképzők illetve alacsony prioritású bázisokon őrökként.

Eszerint a birodalomnak hirtelen hatalmas hadseregre volt szükségük, amit a kaminóiak egyszerűen nem bírtak kielégíteni, így elkezdték mellette a toborzást is, de még tíz évvel a klónháború után is a rohamosztagosok jelentős része volt klón, és a kaminói klónozó üzemek is teljes kapacitással dolgoztak, azonban Jango Fett már halott volt, az eredeti DNS minta pedig elkezdett sérülni, illetve az egyre gyorsított növekedés miatt sok hibás, gyengébb minőségű klón született, így új DNS forrást kerestek, és ekkor már több különböző ember DNS-ét használták föl, tehát a klónok is elkezdtek különbözni egymástól.

Ami véget vetett a klónozott hadsereg használatának viszont a kaminói felkelés volt, amikor a kaminóiak, akiktől egyre több új klónt vártak el, mindezt egyre kevesebb pénzért, és egyre rövidebb idő alatt fellázadtak a Birodalom ellen és titokban legyártottak egy klónhadsereget, ami szándékosan a többi klón ellen lett gyártva, és csak a kaninói mesterekhez volt hű nem a birodalomhoz.

Ezt a felkelést Vader vezetésével a birodalom leverte, de ez végleg meggyőzte Palpatint arról, hogy veszélyes a klónozott sereg, így nem készült több új klónkatona, és végül mire elkészült a Halálcsillag a rohamosztagosoknak alig harmada volt klón. Ráadásul a klónok elit katonák voltak, így sokan közülük a Halálcsillagon szolgáltak, amikor az felrobbant.

De sok klón tovább szolgálta a birodalmat még a Hoth-i csata idején is.


De mint írtam a jelenlegi hivatalos, kanonikus magyarázat szerint pár évvel a klónháborúk után minden klónt nyugdíjaztak.


A klónháborúk után húsz évvel pedig nem kell halottnak lennie a klónoknak, ebben nincs igaza az előttem szólónak, ha kétszer olyan gyorsan öregednek, akkor is hatvan év körüliek a Halálcsillag elpusztítása idején, fizikai állapotukat tekintve.

A kanonikus Lázadók animációs sorozatban például Rex százados is elég jól tartja magát, pedig első generációs klón, tehát már harminc körül jár, ami azt jelenti, hogy az egészségi állapota egy hatvanas fickónak felel meg.


Kérdező még annyit, hogy azért hasonló, de nem ugyanolyan a páncéljuk, mert a klónháborúk idején a fehér páncélos klónok a köztársaság szimbólumai voltak, így, hogy jelképekben is fennmaradjon a kontinuitás a Köztársaság és a Birodalom között örökölték meg a fehér gúnyát az egyszerű toborzott katonák is.

Meg ugyanaz maradt a birodalom fegyverzet beszállítója is, a köztársaság korából rengeteg dolgot használt továbbfejlesztve a birodalom.


Az Első Rend pedig a birodalom örököse volt, így ők meg épp azért használták a régi színeket, hogy az örökségüket a birodalom felé mutassák.


A lényeg klónháborút idején klónok voltak a fehérruhások, később toborzott, hivatásos katonák, az Első rend katonái pedig gyakorlatilag gyermekkorukban kényszer sorozottak.

2017. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A VI. részben van egy párbeszéd Kylo és Huxley között: Ren azt beszól Huxnak, hogy klónokkal többre mennének, mire Hux: a rohamosztagosok nagyon jó kiképzést kaptak.

Szóval ez alapján egyértelmű, hogy az új részekben már nem klónoznak katonákat.


Egyébként én a rohamosztagosokat leginkább a janicsárokhoz tudnám hasonlítani. Nézz utánuk! :)

2017. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A LucasArts féle magyarázatt sokkal jobb és epikusabb! A disney tényleg mindent tönkre tesz. Először a kotor lett legenda, most meg ezt tudom meg...
2017. dec. 11. 17:15
 10/18 anonim ***** válasza:
Igaziból minden korábbi LucasArts játék sztorija Legends lett, amit én írtam a klónok történetéről, annak a nagyja a régi Star Wars Battlefront 2-ből van a 2005-ös játékból, annak a kampány módjában a főhős egy klónkatona, ő az, akit irányítunk, a Geonosisi csatától egészen Hothig, és ott az egyik küldetés épp az, hogy a leverjük a kaminói felkelést, főhősünk közvetlenül Vader elit rohamosztagosai közé tartozik ekkor már, a LucasArts verzió szerint ameddig tehette Darth Vader csak klónkatonákat vett be a saját légiójában az 501-esek közé, épp azért mert a klónokat többre tartotta, mint a toborzott zsoldos rohamosztagosokat, dehát ez is csak Legends.
2017. dec. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!