Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem vagyok star wars rahjongó....

Nem vagyok star wars rahjongó. De az egyetlen széria ami tetszett nekem az a 1-2-3 2000-res évektől az előzmények. Mások miért útálják azokat a filmeket? Ennek van valamilyen pszichológiai oka? Pl: nem kapják vissza azt, amit gyerekként éltek át? 29f

Figyelt kérdés
Én nagyon fiatalos vagyok lélekben és az új dolgokra rendkívül nyitott. Pl az a film ami meghatározó volt sokáig ( nem star wars) azt lecseréli akár egy anime. jelenleg ami meghatározónak mondható számomra, az a Naruto és én 18 évesen láttam először, és nagyon nagy hatással volt a jelenlegi énemre. Nem lettem besült felnőtt, lehet emiatt tudom élvezni az újat és nem vágyom vissza pl gagyi gumimaszkok korába filmeket illetően?
2017. dec. 31. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

teljesen jónak tekinthető az 1-2-3.

kiszélesítette az sw univerzumot,a sztori is összetettebb volt és nemcsak 10-12 éveseknek volt élvezhető.

és lucas legalább vette a lapot,hogy ha valami nagyon nem pálya,akkor azon változtat,nem pedig akkor is odaerőlteti ha már egy világ lázad ellene és utasítja el.

2017. dec. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mikozben kiemelik az elozmeny filmeknek a hibait az eredeti trilogianak mindig elfelejtik. Kivancsi lennek, hogy pl ha az elozmenyekben mas jatszotta volna Palpatinet minden reszben akkor azt hanyszor hangoztatnak.

De mivel ez az eredetiben volt ezert az ilyenek felett szemet hunynak.

En 23 evesen egyik trilogian sem nottem fel mert csak kesobb kezdtem nezni az SW filmeket, elfogultsag nelkul neztem oket. Az regi reszeken majdnem bealudtam a reszeken, az uj trilogiaban meg az elso kb kuka, a masodik kozepes, a harmadik meg sztem a legjobb SW film.

En elhiszem hogy valakinek az eredeti nagyon tetszik, de azert nevetseges mikor mar csak muszajbol is azokat reszeket rakjak az elso harom helyre, a Sithek bosszuja meg max a 4. lehet, mert uj.

2017. dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyetértek! Amúgy én sem nőttem fel rajta és énis elfogultság nélkül néztem végig. Mondjuk én tizenévesen néztem meg az első részt, ami nem volt rossz és bazi nagy csalódás volt a régi verzió. És igen, egyetértek, hogy a Shit-ek ( már elnézést xD) bosszúja a legjobb rész. Én ezt am megfigyeltem, hogy ( tisztelet a kivételnek ) sokak annyira foggal körömmel ragaszkodnak egy sokkal szarabb valamihez, hogy elvakultságukban nem veszik észre hogy sokkal jobb is létezik annál. csak egy kérdésem van: MIÉRT?


Amúgy a régi első része, ami most a 4. rész szerintem bőven gyengébb az új első részénél... én kb 2 évente megszoktam nézni 1-2 részt, de leginkább a Shitek bosszúját. sztem az a legjobb. Mondjuk a Star Trek sokkal gagyibb, de néha annyira fontos, társadalmi témákat is feszeget, amik a mai világra is érvényesek, hogy abból sokkal szívesebben nézek részeket. Amúgy az új, mostani star wars filmek szerintem a leggyengébbek eddig. Pontosan azt a régi és vontatott unalmas, akciómentes valamit követik, mint a régi...

2017. dec. 31. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Sem az előzmény, sem a régi, sem pedig az új trilógiával nincsen semmi baj. Divatfikázók meg 100 évvel ezelőtti dolgokhoz ragaszkodók meg mindig lesznek. Én az összes filmet imádom, a legrégibbtől a legújabbig.
2017. dec. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Brain Storming ***** válasza:

Én sokáig SW fan voltam. Az első aggályom akkor jött elő, amikor az előzményfilmek közül az elsőben teljesen lenyűgözött a fogatverseny. ... De már akkor volt valami fura érzés bennem, hogy ugyanezt a fajta "lenyűgöződést" mintha már éreztem volna valahol .. Hamar rájöttem, mint sokan mások, hogy Lucas szinte egy az egyben lemásolta a Ben Hurból minden idők legjobban megcsinált jelenetét, a fogathajtó versenyt. Anno listába is szedtem a dramaturgiai másolásokat. Mindazonáltal nekem is sokkal jobban tetszettek az előzményfilmek, annak ellenére, hogy az SW még mindig nem lett sci-fi, hanem csak űropera, tkp modern settingbe ágyazott fantasy, de az előzmény trilógia legalább gondosan felépített sztorival bírt. (Ebben is kialakultak klisék, pl. azinte minden részben a film első negyedében/harmadában van egy csata egy egzotikus szörnnyel; és a 2. és az 5. részben szinte észrevehetetenül van egy durva időléptéktorzítás (5. részben: Luke Yodával napokig, hetekig iskoláznak, míg Soloék órákig kergetőznek, majd ezután azonos idősíkban találkoznak; ugyanez van a 2. epizódban: Anakin-Padmé napokig, hetekig a Naboon majd a Tatuinon, míg Kenobi max 1-2 napig nyomoz).


Nos, a 7. rész esetében már a film első negyedében volt egy feszengő deja-vu érzésem a sztorival kapcsolatban, a felénél már tiszta volt, hogy a 4.-5. rész dramaturgiai elemeit másolták le. Ez annyira feldühített, hogy azonnal írtam egy blogbejegyzést, ott kapásból 40 pontot tudtam összeszedni a dramaturgiai másolásokból. Nem is vágytam arra, hogy újra megnézzem. A 8. részre már el sem akartam menni a moziba ("Pénzt nem adok érte!"). A barátnőm másvalakivel ment el megnézni, ő elmesélte, majd találtam egy kb fél órával rövidebb rossz minőségű netes, mozis felvételt, azt megnéztem itthon. Közben már jegyzeteltem, és 60+ pontot tudtam összeírni, ergo nyilvánvaló lett, hogy a 8. rész sztoriját is az 5.-6. részből ollózták össze. Ha érdekel, minden ilyen SW írásom megtalálható a blogomban.


Szóval, röviden: én az SW 4-5-6-on nőttem fel, kismilliószor láttam, könyvben, képregényben olvastam, kívülről fújom az alapfilmeket. Az előzményfilmeket nagyon szeretem, egyértelmű dramaturgiai fejlődés volt bennük. Ezért lett olyan hatalmas csalódás a 7.-8. rész.


Még a Klónok Háborúja film és az animációs sorozat is klasszisokkal többet ér, mint az uccsó 2 film, a Zsivány egyes pedig még tovább fejlődött, mert abban már önfeláldozó dráma is van. Ezekhez képest a 7-8 gyenge utánzat filmek, még remake-nek is gyengék, amin semmit nem kompenzál a látványvilág.


Pszichológia ide vagy oda - szeretem az igényes sztorijú filmeket, legyenek bármilyen gyenge látványvilággal is ellátva. A SW 7-8 inkább már giccses utánzat. Sokan érzik ezt, csak nem tudják így megfogalmazni, és nem is veszik a fáradságot, hogy kielemezzék, de sokaknak az az érzése (a fentiek miatt is), hogy csak üzleti fogásként valamiféle újramelegített ételt kaptak, valami friss fogás helyett.

2018. jan. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!