Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez a vágás Rey arcán?

Mi ez a vágás Rey arcán?

Figyelt kérdés

Most néztem ötödszörre Az utolsó Jediket, talán eddig is láttam az arcán a kis vágást, de csak most vettem úgy igazán észre, igaz csak pici, talán 1 cm lehet, de azon a nyomvonalon van, mint Kylo Ren-nek. Eddig is sok mindenben hasonlítottak, már a sebhely is? :D Mikor-hogy került az oda, az Ébredő erő elejébe belenéztem, ott még nem volt olyan.

[link]



2018. jan. 10. 21:08
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
55%
Az aztán nagy dolog. Gondolom megcsípte egy porg vagy megvágta magát mikor a fénykarddal hadonászott, esetleg odacsapott neki az egyik prateoriánus őr. Ennyi tippem van. És NEM, nem fognak összejönni Kyloval.
2018. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:

Gondolom a színésznő nem burokban nevelkedett. :D


Amúgy meg: [link]

2018. jan. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

Persze kis vágás, szinte alig látszik, majdnem mindenki elsiklik felette, nekem se tűnt fel igazán amikor megnéztem a filmet online, moziban nézve viszont elég feltűnő, főleg hogy csak ez az egy sérülés van az arcán. Olyan mint egy begyógyult seb, ami maradandó heget hagyott maga után.

Megnéztem a színésznő arcát, hogy amúgy is ilyen-e az arca, de úgy látom hogy nem, úgy hogy ez egy Star Warsos sérülés lehet. :) Ebben a filmben semmit se bíznak a véletlenre, fölöslegesen meg miért sminkelnék neki oda? És miért pont oda? Én úgy gondolom ez is egy kis apró rejtett utalás, Rey és Kylo hasonlóságára. Arra kíváncsi lennék hogy került oda, kitől kapta azt a kis emléket. Végül is csak egyszer harcoltak, a 7. rész végén, de az is annyira volt csata Kylo részéről, hogy még kardozás közben is ajánlgatta Reynek, hogy lesz a tanárja és álljon mellé, akkor sem megölni akarta, hanem elkapni. Vagy megkapni.

Miért gondolod, hogy NEM fognak összejönni a 9. részben? Esetleg tudsz valamit, amit mi nem? Vagy olvastad a forgatókönyvet? (Bár úgy rémlik, mintha még be se fejezték volna.) Elég érdekes lenne, ha nem így lenne, mert már a 7. részben is több utalás van (főleg Kylo részéről) a másik iránti szimpátiának, a 8. rész meg hemzseg az ilyen jelenetektől, ott már eléggé megszállott Rey iránt. A film tele van metaforikus jelenetekkel. Ezeket a részeket elég jól kitalálták a készítők, miért építenék fel így fel a történetet, ha aztán semmi nem lenne belőle?

2018. jan. 11. 03:35
 4/57 anonim ***** válasza:
51%

Ezt csak ti akarjátok belelátni. Ez Star Wars, nem Szépség és a szörnyeteg, még akkor sem ha a Disney csinálja. Mindössze két nagyobb romantikus szál volt az egész sagában, Anakin és Padmé illetve hát Han meg Leia (most az ilyen ideig-óráig tartó dolgokat mint Obi-Wan meg Satine hercegnő vagy Ahsoka meg Lux Bonteri nem számolom ide), abból az egyik szükséges volt a történetvezetéshez, a másik meg így utólag nézve szintén szükséges volt a történetvezetéshez. :D Anakinék szálát amúgy is utálta az emberek többsége, nyálas csöpögős és elnyújtott volt, nem illett a Star Wars világába.


Szóval nem, a Star Wars nem romantikus mese, hiába fordul elő itt-ott egy kevés románc, de itt a Kylo és Rey kapcsolat nem romantikáról szól, hogy majd összejönnek smárolnak dugnak meg lesz 8 gyerek. Nem. Itt mind a ketten át akarják állítani a másikat, mert erős ellenfél a másik, és ha sikerül átállítani, akkor ők jóval erősebbek lesznek, az ellenség pedig értelemszerűen jóval gyengébb. Kylo látja hogy Reyben eredendően hatalmas az Erő, hiszen még szinte semmit nem tanult és már minimum egy szinten van vele, jól harcol és nagyon átjárja az Erő, a tökéletes társa lehetne akivel uralkodhatna, míg Rey ugyanígy a vad erőt látja Kyloban, látja a vívódását, és ha sikerülne őt megnyerni akkor azzal kvázi lefejeznék az Első Rendet (Snoke halála után mindenképpen, Hux oda kevés lenne).


Az hogy rengeteg "Reylo" teória elkezdett keringeni a neten, és ezek gerjesztik egymást, az semmit nem jelent, mert egyik sem hivatalos. Az új részben is láttuk, hogy a Disney amúgy is magasról tesz a rajongók teóriáira, vágyaira, elvárásaira, Snokot sem féltek kinyírni a 8. részben (már ha meghalt, ha már teóriáknál tartunk, az ő túlélése sokkal valószínűbb mint hogy a fentebb említett kettő összejöjjön), szóval nagyon sok pénzben azért ne menjetek el fogadni arra hogy itt a 9. részben nagy hancúrozások meg smárolások lesznek, nagyobb esély van rá hogy Kylo meghal, vagy esetleg Rey átáll a sötét oldalra és akkor mint sötét duó uralkodnak majd a galaxison.

2018. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy kinyírnák Kylot, sokan kedvelik a rajongók közül, és a többség nem biztos hogy díjazná a dolgot. :) Meg azért mégis csak Leia és Han gyereke, már csak ezért se kéne "bántani". Rossz gyerekkora volt na, dobták a szülei, szerető család nélkül nőtt fel és kicsit frusztrált lett mire felnőtt. Meg azt hitte Luke is ki akarja nyírni, az még rátett egy lapáttal. Nem olyan gonosz ő, csak a vélt sérelmeiért akar bosszút állni a világon.

Én valószínűbbnek tartom, hogy Hux tábornok, aki jóval elvetemültebb Kylonál, és valószínűleg alkalmasabb is a sötét oldal vezetésére, kerít egy ütős szövetségest (aki birtokolja az erőt) és kitúrja Rent a helyéből, mert riválisának tartja, csak egy kölyöknek akit lenéz.

Reyben is van egy csöpp hajlás a sötét oldal felé, de nem hiszem h áttér, bár úgy néz ki ő az igazi utolsó Jedi, nem véletlen lopta el a szent Jedi írásokat a szigetről, biztos képezni akarja tovább magát. Szerintem még Luke is visszatér pár jelenet erejéig "szellem" formában.

Ennek a Kylo vs Rey egymásnak ugrásának (ellenségként) az esélye a 9. részben nem sok, elég nyilvánvaló hogy Rey az erősebb, meg Kylo nem bántaná ő inkább összejönne vele (ahogy írtad, meg Rey se bántaná, mert akkor sem ölte meg amikor megtehette volna (Snoke terme). (Bár Kyloból még azt is kinézhetnénk, hogy Hux előtt csak szimulálta az eszméletlenségét, hogy azt hazudhassa hogy a lány bánt el Snoke-kal is meg vele is, így megkímélte magát a kínos magyarázkodásoktól.)

A filmek végei is beszédesek.

7. rész vége: Kylo hanyatt fekve, sebesülten, várja hogy a lány lesújtson rá. Rey meg a túloldalról letekint rá, győzött.

8. rész vége: Kylo letérdelve, fejét lehajtva búcsúzik, vesztett, megalázkodott a fény előtt. Rey meg letekint rá és tova száll... Pedig Hux is megmondta Kylonak, hogy ne menjenek le a bolygóra azért a pár megmaradt fegyvertelen lázadó miatt, csak Kylo azért is menni akart, tuti csak Rey miatt, hogy elkaphassa, különben őt is mit érdekelte volna az a pár leharcolt lázadó. Nem csoda hogy mikor Skywalker eltűnt és észrevette hogy a lázadók közbe leléptek és a bolondját járatták vele, majd felrobbant a méregtől...

Bocs a sok írásért, olyan jól ki lehet vesézni ezt a filmet, szuper. :-)

2018. jan. 11. 16:40
 6/57 anonim ***** válasza:
6%

Igen, a filmet jól ki lehet vesézni, mert egyébként remek lett (középső ujj a fikázóknak), ebben igazad van. :)


A többivel kapcsolatban: azt megjegyezném, hogy érdekes hogy Kyloból mekkora közönségkedvenc lett, pedig az Ébredő Erő után, 2 éve majdnem mindenki utálta, egy hisztis hülyegyereknek tartották aki túl sok hatalmat kapott és nem tudja kontrollálni a dühkitörésit ("Lord Tantrum"), aki még Huxnál is rosszabb (aki szintén egy idegbeteg egyébként). :D Most meg mindenki körberajongja, feltételezem a Rey-jel való potenciális románca miatt. Wow, ennyi romantikus lélek néz Star Warsot? :D Gyorsan hozzáteszem hogy nekem eddig sem volt semmi bajom vele és most sincs, szerintem menő karakter érdekes történettel és személyiséggel, de a nézők többsége nem osztotta 2 éve a véleményemet.


Hux tábornok: egyáltalán nem alkalmas a Sötét oldal vezetésére. Amire te gondolsz az esetleg az első rend katonai vezetése lenne. Ő egy szimpla tiszt, egy katona, aki nem mellesleg egy idegbeteg hatalommániás, ugyanakkor egy pojáca, aki nem merne szembemenni Kyloval, már csak azért sem mert nem Erőérzékeny. Amíg Snoke megvolt, addig kifejezhette a nemtetszését, mert mindketten be voltak sorolva alá, kvázi egy szintre (csak más-más szerepben), és Kylo nem nagyon vezethette le rajta a dühét, de miután Snoke eltávozott köreikből Kylo hathatós segítségével, eltűnt mögüle a "hátország", Kylonak még csak le sem kell feltétlen tagadnia hogy ő ölte meg a vezért, lásd a jelenetet amikor Hux besétált és észrevette a fejleményeket, elkezdett óbégatni, aztán egy közepes erőfojtás elegendő volt hogy szó nélkül besoroljon Kylo alá. Nem lenne ellenfél, hiszen nem Erőérzékeny. katonai szempontból hasznos, de Kylo szó nélkül hidegre tenné ha nagyon elkezdene pattogni. De nem fog, a fojtás + a falnak csapás szerintem elég erődemonstráció volt Ren részéről hogy a továbbiakban kussban tegye a dolgát. :D Nem fog ő nagyon szövetkezni a háttérben.


Azt még mindig nem tudom hogy miben nyilvánul meg hogy Rey és Kylo romantikus vagy szexuális értelemben vonzódnának. Szerintem inkább csak szimpatizálnak egymással mint emberrel, egymás sorsával, és szeretnék megnyerni a másikat szövetségesnek.


Kylo meg szerintem részben azért akart személyesen lemenni, mert ott volt az anyja, plusz volt rá esély hogy Skywalker is, így nem akarta simán lebombáztatni a bolygót. Persze ott is közrejátszhatott Rey, de Rey eleve a Sólyommal röpködött BB-8, Csubi meg pár porg társaságában, a felszínen csak Leia, Finn, Poe, Rose meg néhány másik ember tartózkodott.

2018. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:

Én is szkeptikus voltam eleinte A Kylo Rey párosítással kapcsolatban, de amikor néztem a 8. filmet az egyik erőösszekapcsolódós jelenetnél beugrott, a Jégkorszakból Sid nagyi, ahogy azt mondja: "ha smárolnak elhányom magam!" Ezt csak azért mondom, mert ha az ember megpróbál egy kicsit a filmkészítő fejével gondolkodni, akkor rájön, hogy ezek az apró gondolatok nem véletlen jönnek a néző fejébe, hanem célja a filmnek, hogy elkezdjen pörögni rajta az agyad.

Nem hiszem, hogy ez valami happy enddel végződő románc lesz, de azt sem hiszem, hogy szipmla félrevezetés, ahhoz túl sok energiát öltek bele a rendezők. A rokoni szál pedig már unalmas!

Én is azt gondolom, hogy Kylonak meg kell halni a film végére, vagy örök száműzetésbe vonulnia. Az apja megölését még csak ki tudja magyarázni, de a Jedi-iskola növendékei lemészárlását nem, vagy amikor a Jakkun megöleti a falusiakat. Szerintem innen nincs visszaút, ennyire nem lehet Disney a Star Wars!

2018. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:

Daisey Ridley arcán a vágás valódi. Talán valami sérülés érte és nem forrt be a forgatásra tökéletesen. Mentsd el ezt a képet és nagyíts rá. Meg fogod találni.


[link]

2018. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

Igazad van, bár nem tudhatta merre ment Rey, lehet azt hitte csatlakozott a lázadókhoz. De ha belegondolok, a másik fő érve még mindig az volt hogy megküzdhessen Luke-kal, senkit sem gyűlölt annyira a világon mint őt, valószínűleg egyrészt pont amiatt amikor Luke egy pillanatra arra gondolt, hogy megöli Bent a benne gyülemlő sötétség miatt, míg aludt, szegény meg felriadt és nem tudta mire vélni a dolgot, csak az hogy héé: Luke bácsi itt áll mellettem és mindjárt lekardoz, és komolyan gondolja… Hát ijedtében megküzdött vele, majd jó kis pusztítást hagyott hátra. Így ebből a szempontból tényleg Lukenak köszönhető, hogy ebbe az irányba tolódott el az élete – lehet hogy egy másik életnek jobban örült volna és Skywalkert okolta ezért, hogy ilyen lapokat osztott neki a sors. És azért is okolhatta, hogy anno a szülei „dobták”, ha nincs Luke Skywalker, nem kellett volna elmennie a Jedi tanodába és otthon maradhatott volna a mama mellett.  A keserűség és csalódás gyűlöletet szül, onnan könnyen át lehet kerülni a sötét oldalra, Snoke ezért állíthatta át maga mellé könnyen, mert látta hogy érzelmileg milyen érzékeny a fiú, és így kihasználhatja Ben erejét a saját javára. Érzelmi kitöréseire jó példákat láthatunk, amikor fénykarddal szétver egy vezérlő pultot, vagy a kihallgató szobát.

Nem véletlen hogy mihelyst meglátta Kylo Lukeot, elvesztette az eszét és egyből a teljes fegyverarzenált bevetette ellene. Vagy utána mikor fénykarddal kiállt ellene, ott is izzott a gyűlölettől, a két részben itt láthattuk a legdühösebbnek. Kylo Ren még mindig nem tudhatja, hogy közben Luke meghalt, vagyis átszellemült, így valószínűleg a következő részben még mindig rá akar találni.

Kylo és Rey „kapcsolatát” illetően tényleg nem könnyű meghatározni, hogy meddig tart a szimpátia és hol kezdődik a vonzódás. De nézzünk példákat, és mindenki gondoljon amit akar, kezdjük Az ébredő erővel.

- Amikor Kylo Ren és Rey legelőször találkoznak (az erdőben), ez a rész a film aranymetszésére esik.

- Kylo elrabolja az erdőben Reyt, majd az eszméletlen lányt karjaiba veszi és viszi fel a hajójára. Valaki azt írta – nem tudom, hogy ez igaz-e, hogy ennél a résznél felhangzik egy részlet Csajkovszkij Rómeo és Júliájából. Igaz-e vagy sem, de ha egy férfi karjaiban viszi az asszonyt, át a küszöbön az „otthonába”, az már jelenthet valamit. Na jó, ennyire azért ne magyarázzuk bele a dolgot. :D

- Következő jelenet: a kihallgatás. Kylo nézi a lányt, amíg az alszik. Nem sietteti, nem ébreszti fel, csak figyeli, az ő világában talán még nem látott ilyet, valószínűleg az első pillanattól kezdve szépnek találja. Miután felébredt, közli vele hogy ő itt a vendége. Rey pedig le-„maszkos teremtmény”-ezi Kylo Rent, mire Kylo leveszi a maszkját, hogy mutassa hogy neki is emberi arca van. Mikor odalép hozzá, hogy olvasson a gondolatában, egy érdekes részletet hallhatunk.

- Kylo: „Olyan magányos vagy. Félsz elmenni. Éjszaka nem tudsz aludni. Egy tengerre gondolsz, … látom is. Látom a szigetet. És Han Solot. Azt kívánod, bárcsak az apád lenne. Csalódást okozott volna.” Ez a kis részlet amit kiolvasott Kylo Rey elméjéből, nagyon érdekes. Ahogy Kylo mondja olyan, mintha nem csak a lány gondolatai lennének, hanem a saját gondolatait ismerné fel a lányéban. Érdemes figyelmet fordítani erre a jelenetre, a filmben jobban kiadja magát, mint ahogy én le tudnám itt írni. Az is érdekes ebben a részben, ahogy Kylo turkál Rey gondolataiban, Reyben pedig ellenhatásként kifejlődik egy ellenálló erő, és nem hogy blokkolja Kylot, hanem végül ő olvas bele Ren gondolatába: „Tudom, hogy félsz. Hogy sosem leszel olyan erős, mint Darth Vader.” Ez övön aluli ütés volt Kylonak, eddig is bizonytalan volt magában, a sötét és a fény oldala között vergődik, a sötéthez szeretne csatlakozni, hiába rejti el magát az álarc mögé, hiányzik belőle ahhoz valami… És most már ez a senki roncsvadász lány is tud erről. És még arra is képtelen, hogy megtörje a lányt. Itt már egyértelmű számára, hogy egy hozzá hasonló erejű ellenfélre akadt, aki ráadásul lány. Valószínűleg ennél a pontnál indult be a „hormontermelődés”? 

- Még egy jelenet van kettejükről, amikor harcolnak az erdőben. Kylo hátraszorítja Reyt, egészen addig, míg egy szakadék széléhez nem érnek és ezt mondja: „Leszek a tanárod. És megtanulod használni az Erőt.” Ekkor Rey elrévül, mintha valami katartikus élményben lenne része, majd kinyitja a szemét és innentől sokkal erősebb lett, mert pillanatok alatt szétveri utána Kylo Rent.

Mit gondoltok ezekről a részekről? Itt a magyarázat arra, hogy mitől lett Rey olyan erős és honnan kapta az erejét. Kylo Ren-től. Amikor kihallgatta először és beleolvasott Rey gondolatába, akkor alakult ki nála az a képesség hogy ellenálljon, és hogy ő is bele tudjon olvasni a másik gondolatába. És ez az erdei fénykardos rész. Itt már konkrétan Kylo adta át a lánynak az Erő használatát. Bár valószínűleg nem ilyen válaszreakcióra számított, ami következett. 

És hogy miért támadt rá Reyre? Kicsit lépjünk vissza ahhoz a részhez, ahol Han és Kylo állnak a hídon. A vörös (a sötét) és a kék (a világos) színeinek játékát érdemes megfigyelni. Kylo-Ben leveszi a maszkját, mintha szakítani akarna a sötét oldalával. Az arca kékes árnyalatú. Bevallja, hogy szétszakad belülről és nem tudja mit tegyen, kéri az apját hogy segítsen neki. És már azt hinnénk, hogy itt a happy end. De történik valami, sötétség borítja el az eget (ez egy fontos mozzanat a következő cselekmények végkimenetele szempontjából), Rey és Finn is felnéz, látják hogy hirtelen sötétség szállt alá. Valószínűleg Snoke keze van a dologban. Kylo arcáról eltűnik a kékes fény és vörössé válik. Ekkor megöli az apját… Még Han megérinti Ben jobb orcáját (kék szín megint), a jobbik felét, mielőtt alázuhan. Ben arcán a sajnálat és a bűntudat jelenik meg…

Szerintem nem ölte volna meg egyébként az apját, ha nem keríti hatalmába a sötétség. Valószínűleg Snoke erősítette meg a sötétebbik énjét. És emiatt vetette magát Rey után is, hogy elkapja.

Ezek ilyen apró dolgok, amik felett hajlamosak vagyunk elsiklani, viszont nagyon érdekesek és magyarázatot adnak arra, hogy mi miért történt. A 8. rész Kylo-Rey „románcát” majd máskor elemezem, mert az már nagyobb falat. Az még nagyon érdekes sztori, imádom. :P

2018. jan. 12. 00:01
 10/57 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy rákerestél, tehát amúgy is ott az a vágás. Akkor lehet hogy nem véletlenül kapta Kylo is oda azt a sebet. Mert tehették volna máshova is. Úgy voltak vele a készítők, hogy majd úgy is majd csak a szemfüles nézők veszik észre, és hadd gondolkodjanak róla. :)
2018. jan. 12. 00:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!