Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Radírfej értelmezése?

Radírfej értelmezése?

Figyelt kérdés
Most néztem meg, hát elég érdekes. :D Olvasgattam róla mostanában véleményeket és körülbelül mindenhol ott volt, hogy milyen egyszerű értelmezni, de kb senki sem értelmezte. Aki látta, azoktól kérdezem: egyes elemeket miként értelmeztek? :)

2018. jan. 17. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Az egész a gyermekvállalással együtt járó szülői aggodalmakat, illetve "hátrányokat" emeli ki, de elég szürreális módon. Nekem pont ezért jött be a film. Pl. amikor nézi a főszereplő az ablakot, ami be van falazva, az azt szimbolizálja, hogy a gyerek mellett már nem fog tudni menni sehova, nem lesz élete többet. Ugyanez mikor leesik a feje a főszereplőnek és odanő a baba feje. Van egy ilyen mondás is, hogy "ne nőj a fejemre!". Annyira átveszi a baba az uralmat, hogy már nem tudnak foglalkozni saját magukkal. És ez természetes szerintem egy huszonéves leendő apuka, aki fél ezektől a dolgoktól. A lánynál meg a szülés utáni depressziót akarja kifejezni, szintén elég szürreálisan. Nőknél ez gyakori. Amikor ceruzák végére csinálnak radírt a főszereplő fejéből azt én se értem. Utánanéztem de a rendező azt direkt nem árulja el, hogy mit takar az az egész. Annyit mondott róla, hogy azt a néző fantáziájára bízza.
2018. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!