Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » SPOILER! Star Wars Lázadók!?

SPOILER! Star Wars Lázadók!?

Figyelt kérdés

Mit szóltok ahhoz hogy Kannan meghalt illetve ahhoz ahogyan meghalt? Sejteni lehetett hogy meghal, de azt nem értem hogy Kanannak a végén mitől jött vissza a látása?

Az utána lévő részben amikor Ezra a farkassal beszélt akkor a farkasnak az arcán az a jel volt mint ami Kanannak az első két évadban a ruháján. Ez mit jelenthet?



2018. febr. 23. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán majd kiderül a következő részekben hogy mi lehetett a látásával meg a farkassal, de amúgy szerintem az Erő a magyarázat rá. A halálát sajnáltam, de számítani lehetett rá (én mondjuk nem értettem hogy lehetett mindkettőjük Herával olyan ostoba hogy egy üzemanyagtartály tetejére másszanak). Igazából az a kérdés hogy a többi karakterrel mit fognak csinálni, hiszen rengetegen vannak akik csak a sorozatban szerepelnek, semmi későbbi filmben vagy egyéb kiadványban még csak nem is említik őket, és már csak 4 rész van hátra. Egyedül Hera kerül említésre a Zsivány egyesben, szóval ő tuti túléli, meg talán Chopper. Illetve még Rex. De vajon a többieknek mi lesz a sorsa? Gondolok itt: Sabine, Ezra, Zeb, Ryder Azadi, Wolffe, Gregor, Hondo, Price kormányzó, Thrawn, Ruhk, Fenn Rau, és még sorolhatnám tovább. Nekik elvileg mind meg kéne halni, de 4 epizódon belül az hatalmas mészárlás lenne, ilyet egy Disney rajzfilmsorozatban tuti nem vállalnak be. Szóval az ő sorsuk érdekes, már esedékes volt hogy valaki meghaljon, igazából szépen sorban mindenkinek meg kellett volna már.
2018. febr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem tetszett Kanan halála. Szerintem azért másztak fel oda mert az volt a közelben a legmagasabb hely és gondolták hogy a birodalmiak csak nem olyan kretének hogy a saját üzemanyag tartályukat felrobbantják. Bár Price volt olyen idióta hogy megtette és meg is kapta ezért a letolást Thrawntól. Ezrának kellene max meghalnia mert az úgy inkoherens lenne a filmekkel szemben ha életben maradna, haljon hősi halált vagy esetleg azt még elfogadnám ha az ismeretlen régiókban élne tovább. Thrawn biztos hogy nem fog meghalni egy alapjáraton gyerekeknek szánt sorozatban az új könyve előtt. Szerintem max Zeb fog meghalni, a többiek nyugodtan életben maradhatnak mert semmiféle ellentmondás nem lép fel a filmekkel szemben ha túlélik.
2018. febr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Senkinek nem kell már meghalnia.
2018. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Hát nem is tudom, lement újabb két rész, és (SPOILER !!!) az utóbbi részben nem hogy ismét nem halt meg senki fontos (csak az a birodalmi öregember akit most hoztak be), de még visszahozták Ahsokát is, és Kallus ügynökről meg is feledkeztem a múltkori felsorolásomban, szóval summa summarum rengetegen maradnak az utolsó két részre (ahelyett hogy szépen időről időre kinyírtak volna valakit, mint teszem azt a Trónok harcában, még folyamatosan hoztak is be új vagy visszatérő arcokat), akiknek valamit kezdeni kell majd a sorsával, szerintem itt egy elkapkodott "tömeges sors" lesz, mondjuk felrobban egy csillagromboló és mind odavesznek rajta, vagy a másik lehetőség hogy jó Disneys módjára happy end, és senki sem hal meg (max 1-2 ember), és mindenki eltűnik az ismeretlenbe. Nem tudom, nincs jó előérzetem. De az utóbbi két rész az jó volt. Sabinet egész dögösre sikerült megcsinálni így a végére, akárcsak Ahsokát. :)
2018. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyedül Ezra az, akit ki kell írni...


Ahsokát pedig senki nem hozta vissza, eddig is tudtuk, hogy él, mert láttuk elsétálni. Csak azt nem tudtuk, hogy menekült meg. Most már igen.


Ezrán kívül a többi karakterről vagy tudjuk, hogy életben maradt (pl. Hera és Chopper), vagy pedig egész egyszerűen annyira jelentéktelen szereplők, hogy elnézhető az, hogy nem látjuk őket a később játszódó filmekben.

2018. márc. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De akkor Ahsoka hova sétált mikor elvileg már ott sem volt? Mikor a templom lezárult még párbajozott Vaderrel, aztán meg Ezre kihúzta onnan a templomon át, és akkor már nm volt ott, nem volt ideje "sétálgatni". Nekem az tisztára zavaros volt.


Azzal sem értek egyet hogy a többiek jelentéktelen szereplők, ha itt tartunk Thrawn vagy akár a klónkatonák kicsit fontosabb szereplők mint mondjuk Chopper. Teljesen logikátlan lenne ha Thrawn, Price kormányzó, Kallus ügynök, Zeb vagy épp Sabine túlélnék, aztán semmi említés róluk sem a Zsivány Egyesben, sem az Új reményben. Ahsokáról már nem is beszélek, még Sidious is kinézte magának, Vader volt tanítványa, és Obi-Wan mellett (Kanan halálával) az egyetlen igazi jedi (Ezra még talán nem tekinthető annak), eléggé plot hole lenne ha semmit sem tudnánk róla a továbbiakban, és életben hagynák.

2018. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"De akkor Ahsoka hova sétált mikor elvileg már ott sem volt? Mikor a templom lezárult még párbajozott Vaderrel, aztán meg Ezre kihúzta onnan a templomon át, és akkor már nm volt ott, nem volt ideje "sétálgatni". Nekem az tisztára zavaros volt."


Nem tudom feltűnt-e, de visszakerült Malachorra. Így történtek az események:



1. Párbaj Vaderrel

2. Ezráék elmenekülnek Malachorról

3. Ahsokát berántja Ezra a Nexusba, ekkor Ahsoka szempontjából megtörténnek az ottani események, Ezra szempontjából viszont nem, tehát Ahsoka úgymond hamarabb éli ezt át, mint Ezra.

4. Vader elmenekül Malachorról

5. Ahsoka visszakerül Malachorra, a párbaj helyszínére, majd lesétál a barlangba. Ezután nem tudjuk mi történik vele, de ő valószínűleg tudatosan nem keresi Ezráékat, mert megtudta tőle, hogy külön voltak ezidáig, tehát ha felkeresné őket, azzal időparadoxon jönne létre, mert megváltoztatná számára a jövőt, Ezra számára pedig a múltat.

6. Ezra kalandjai a 3-4. évadban Kanan haláláig.

7. Ezra látogatása a Jedi Templomban, Ezra bekerül a Nexusba.

8. Ezra berántja Ahsokát a Nexusba Malachorról, a múltból. Most már Ezra szempontjából is megtörténik a beszélgetés. Itt meg kell jegyezzem, hogyha Ezra nem rántja be Ahsokát, akkor szintén időparadoxon alakult volna ki, mert akkor Ahsoka nem menekül meg, holott tudjuk, hogy valójában megmenekült. Ezzel megváltozott volna a múlt. Ezra csak a sorsot teljesítette be.

9. Ezra kikerül a Nexusból.

10. A Jedi Templom összeomlik.


A szereplők túlélésével kapcsolatban:


Thrawn: Ő túléli a sorozatot, ez 100%, ugyanis nyáron fog megjelenni róla a legújabb kánon könyv, ami a Rebels eseményei után játszódik.


Klónkatonák: Heh? Fontos szereplők? Egyrészt, egy kezem elég ahhoz hogy megszámoljam, hány részben szerepeltek eddig... Másrészt, vezető szerepet egyikük sem tölt be a Lázadásban, egyszerű katonák, és kész... Miért is beszélne róluk bárki is, miért látnánk őket bárhol is később? Simán belefér az, hogy ott vannak valahol a sok lázadó közt, csak nem látjuk őket. Harmadrészt pedig, Rex Dave Filoni szerint szerepel a Jedi visszatérben, ő a fehér szakállas Lázadó katona. De ezt még Pablo Hidalgo nem hagyta jóvá.


Price kormányzó: Ez a nő kizáólag Lothal kormányzója. Miért is esne róla szó később, ha egyszer Lothalról sem esik? Mivel egy jelentéktelen bolygó. A sorozatban is két dolog miatt fontos csak a bolygó: 1. hőseink innen indulnak útra az első évadban, és kötődnek a bolygóhoz, ez volt az otthonuk. 2. A TIE Defender project, ez viszont már most meghiúsult. A Lázadás számára csak az utóbbi miatt volt fontos a bolygó, így viszont elvesztette a jelentőségét. Ha a bolygó jelentéktelen, akkor a kormányzója is az. Szerintem egyébként ő meg fog halni az utolsó részben.


Kallus ügynök: nos igen, ő a Lázadás szempontjából fontos, elvégre kémkedett... Szerintem ő meg fog halni. Az viszont nem tiszta, mennyire van magas pozícióban a Lázadásban. Ha nincs, akkor nem olyan eget rengető dolog, hogy róla se beszélnek később... Így simán életben maradhat.


Zeb és Sabine: semmilyen magas pozícióban nincsenek, ugyanazt tudom róluk elmondani, mint a klónokról


Ahsoka: elérkeztünk a legkényesebb ponthoz. Ebből a szempontból a legfontosabb dolog, amire figyelni kell, Yoda szavai Luke-nak: az utolsó Jedi te leszel... Na mármost, Ahsoka már NEM Jedi, ezt saját maga mondta el, nem is egyszer. Yoda szavai szempontjából, valóban Luke lesz az utolsó Jedi, ha Ezra meghal. Ezra pedig igenis Jedi, ugyanis Jedi az, aki Erőhasználó, és a Jedik eszméi szerint él, márpedig ő ilyen. A benne lakozó sötétséget sikeresen legyőzte, ezzel végleg Jedi lett. Így ebből a szempontból csak tőle kell búcsút vennünk.


Ugyanakkor az már nekem se tetszene, ha Ahsoka sorsát nem zárnák le még a Zsivány Egyes eseményei előtt. Ha ezt egy regényben teszik meg, nekem úgy is jó.

2018. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó, jogosak az érveid, meggyőztél. Viszont annyit még hozzátennék, hogy ha a nagy egész szempontjából annyira nem is, de maga a sorozat szemszögéből fontos szereplőkről van szó, így nyitva hagyni többüknek a sorsát eléggé rossz húzás lenne a rajongók felé.
2018. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De ez a sorozat arra szolgál, hogy kitöltsön egy űrt. Nem egy önálló alkotás, ahol tényleg illik lezárni mindenkinek a sorsát tisztességesen.
2018. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, pedig azért a Star Warsban szokás volt eddig hogy a huzamosabb ideig szereplő, közönségkedvenccé váló és a cselekményt valami módon előrébb mozdító szereplők sorsa ismeretes legyen. A mellékszereplőkön (pl. Sebulba) kívül nem sok olyat tudok akinek kérdőjel lett a végzete. A többség kipurcant mondjuk.
2018. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!