Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok olyan szovjet filmet...

Tudnátok olyan szovjet filmet javasolni, ami a dél-koreai filmek hangulatát idézi?

Figyelt kérdés

Nemrég néztük meg ezt a Kim Ki-duk filmet https://www.youtube.com/watch?v=9ozen9fd6F0

És néha olyan érzésem volt, mintha szovjet filmet látnék. Talán azért mert én az iskolában még tanultam orosz nyelvet. Emlékszem egy olvasmányra, amikor egy kisfiú a Kaszpi-tengerhez utazott, a nagypapájához. Ott látott először úgynevezett aranyhidat, amit a lemenő nap alakít ki a víztükrön. Valamint egy lepényhalat is kifogtak a tengerből. Most már tényleg kíváncsi lennék, van-e olyan orosz, de leginkább szovjet film, ami ennek vagy más dél-koreai filmnek a hangulatát idézi, pl hasonló a zenéje, vagy a szovjet távolkeleten játszódik, ahol vágottszemű szereplők vannak.



2018. márc. 28. 06:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nahát, nem gondoltam volna, hogy találkozom itt olyasvalakivel, aki szereti a dél-koreai filmeket. Sajnos ugyan oroszt nem tudok ajánlani, azonban a Failan című koreai alkotás is nagyszerű, ebben az időben készült és a stílusa is ilyen. Továbbá Kim Ki-duk-tól például a Lopakodó lelkek is remek film. Ha esetleg koreai filmekre kíváncsi lennél még, akkor írj bátran, ajánlok még nagyon szívesen!
2018. márc. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen, hát ez is valami. Érdekesek, igen, a koreai filmek. Nem japán, nem kínai, hanem koreai. Nem szovjet, de majd a hosszú hétvégén megtekintjük.
2018. márc. 29. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!