Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potterben a Mardekáros...

A Harry Potterben a Mardekárosok barátkoztak más házasokkal (nem Malfoyékra gondolok)?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 12. 15:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Legalábbis nekem nem derült ki a könyvekből. A mardekár eléggé ilyen különc ház egyébként is. Ott nem tűrték meg azokat akik nem varázslócsaládból származnak vagy nem gazdagok.
2018. ápr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem barátkoznak. Piton is a barátja maradt Lillynek.
2018. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Piton-Lily eset egy kicsit más. Ők már suli előtt is ismerték egymást. Jó hogy az első pár évben még haverok voltak. Csak aztán Piton kihúzta a gyufát..
2018. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nácik barátkoztak más nemzettel? Igen. Az oroszokkal az elején, aztán egymás ellen fordultak. Ahogy a mardekárosok is a Durmstrang tanulóival.


A HP könyvben a Voldemort ~ Hitler hasonlat sok ponton egyezik. A barátok szerzésében is. És a mardekár erősen Voldi eszme rendszerének hatása alatt van.

2018. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Na azért attól még, hogy valaki Mardekáros, nem szemét kis suttyó. Senkit sem írble a háza. Pl. Peter Griffendéles létére sunyi áruló lett. Szerintem simán lehettek barátságok, bár példát a könyvből nem tudnék mondani. A 8. könyvben van erről szó, érdemes elolvasni.
2018. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2018. ápr. 15. 15:02
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy igen. Valószínűleg nehezebb dolguk volt az előítéletek miatt, de nem mindenki csőlátású.


Dean egy mardekáros fiúval beszélget:

[link]


Itt más házakból is vannak diákok, de egy páron mardekárosok is vannak griffendélessekel vagy hugrabugosokkal:

[link]


Meg emlékszem még egy jelenetre, ahol egy vizsga után egy griffendéles lány és egy mardekáros fiú egymással szembefordulnak és sikítoznak, mert asszem jól sikerült a vizsgájuk. Pont Luna mögött állnak, akin egy élénk kék pulcsi van. Sajna nem találtam róla képet.

2018. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem akkor van említés róla, hogy Daphe és Adtoria (Greengrass) is barátkozott másokkal is.
2020. dec. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A kérdésről jut eszembe, a házas meg a háztárs olyan minzha házastárs lenne.
2022. febr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
igen. harry éveiből nem tudunk meg sokat malfoy és bandáján kívül a mardekárosokról sajnos, viszont pl ahogy fentebb is írták, lily piton, + van a wizarding world oldal (előtte pottemore néven ment), ott ugye regisztrálsz és besorolnak egy házba kérdések után. én mindig a mardekárba kerültem, évek óta mindig oda dob és utána kapsz egy kis levelet a jelenlegi prefektustól. a mostaniban is benne van, hogy ez az egész, hogy a mardekárosok undokok, maguk között barátkoznak csak stb stb mind csak tévhit. az oldalban egyébként segített jk rowling, azt hiszem ő mondta a főbb dolgokat is hozzá, szóval elég legit
2022. febr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!