Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Megéri megnézni a Star wars-t?

Megéri megnézni a Star wars-t?

Figyelt kérdés
Egyetlen részt sem láttam még belőle. Nagyon sokat veszítettem ezzel? :D
2018. máj. 13. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Nem különösebben jó filmek, csak amiatt nem érdemes.

Viszont hatalmas kultusz van körülöttük, amiatt érdemes lehet.

2018. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

4-5-6-ot mindenképp érdemes :)


1-2-3 még elmegy, de a 7-8 - hagyjuk, azért nem éri meg elcs.szni 2,5 órát.

2018. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Legalább annyira jó film, hogy a V-VI. részt egyszer nézd meg, ha van rá időd. Nagy klasszikus, de nem ítélhető el senki azért, mert nem tetszik neki.
2018. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, nézd meg! Lehet az SW-t szeretni, meg nem szeretni, de hogy valaki azt se tudja miről van szó, hát...kifejezetten szűk látókörre vall. Az SW-t ismerni most már jóformán hozzátartozik az alap műveltséghez. Mert meghatározó darabja a filmtörténelemnek és beépült a popkultúrába is. A mondatai szállóigékké váltak, gyakorlatilag napi szinten szembejön ez a sorozat. Ez kb. olyan mintha soha nem láttál volna egy db. Disney rajzfilmet se, pedig úton útfélen fürtökben lógnak a Disney figurák, vagy nem tudnád ki az a Superman. Az egész világ ismeri, csak te nem!


Szóval én határozottam javaslom a megnézését, továbbá, az összes "nagy névét" is. Egyfelől mert ezek a művek, általában méltók a hírnevükre, díjaikra. Másfelől, hogy elkerüld azt a kellemetlen szituációt, hogy ha szóba kerülnek, azt se tudjad miről van szó.


Én a megjelenési sorrendet ajánlom, tehát az eredeti trilógia, hogy értsd honnan indult az egész nagy SW őrület. Számozva: 4-6-ig. /Új remény, Birodalom visszavág, Jedi visszatér/ (Bár mostani szemmel, már lehet elavultnak tűnnek az akkori megoldások, de hidd el nekem, a maga idejében ez korszakalkotó volt.)

Ez az alap, ezt mindenképpen nézd meg!


Majd ezt követően, ha felkeltette az érdeklődésedet a történet, akkor az előzmény trilógia 1-3 és a Zsivány Egyes. Végezetül pedig, a jelenleg futó trilógia, a 7-8, mely az eredeti sorozat után játszódik. Ennek az utolsó része jövőre jön.


Jó szórakozást! Amennyiben, téged nem varázsol el túlzottan az SW hangulata, világa... hidd el, akkor is megéri legalább egyszer megnézni!

2018. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!