Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Marvel-filmeket milyen sorrend...

Marvel-filmeket milyen sorrendben érdemes nézni?

Figyelt kérdés

Röviden: sosem voltam nagy marveles, de pár önálló story-filmet szerettem.

Pl. a thor filmeket imádom, vasembert szintén. A hagyományos pókembereket láttam szintén. Most, hogy megnéztem a Deadpool 2-t gondolkoztam el azon, hogy be kéne pótolni őket. Bosszúállokból 1-et láttam, sajnos annyira nem jött be mint az önálló filmek.


Hogy ajánlanátok megnézni? Illetve az X-men filmek egy más univerzumban játszódnak Deadpoolal, szimplán csak az is marvel? Külön kéne választani őket? Mert átnézve van kb 10 X-men film, illetve csak Hugh Jackman karaktere kapott 3-4-et.

Emellett nem láttam az Amerika Kapitányokat se, "modern" pókembereket és a többi fennmaradót se.


Valami Marvel-fanatikus nem tudná leírni, hogy lenne érdemes nézni, illetve, hogy az X-ment félre kéne-e venni?:D


2018. máj. 17. 12:21
 1/7 anonim válasza:

Itt megtalálod sorban a Bosszúállók-filmeket és társait, ha minden igaz, ez a helyes sorrend: [link]

Az X-ment ne keverd, más univerzumban játszódik, de az is Marvel, bár ehhez nem annyira értek, én csak Avengers-fan vagyok.

2018. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy a régi pókember-filmeknek nincs köze a Bosszúállókhoz, és "A hihetetlen Hulk" sem nélkülözhetetlen.
2018. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van a Marvel Cinematic Universe = MCU, ezek az összekapcsolt filmek, amikből a Bosszúállók vannak. Amerika kapitány, Thor, Vasember, Hulk, Hangya, Dr. Strange, stb.

[link]

Ezeket is szokták "Marvel-filmnek" mondani, mivel ezek azok, amiket a Marvel Studios készít. A Disney a tulajdonosuk. Ez az összezavaró dolog, hogy a stúdió neve is Marvel meg a képregény kiadó neve is, de a kettő nem fed át teljesen.


Az X-men filmek a Logan és a Deadpool egy univerzum. Ezek is Marvel képregények alapján készülnek, de nem a Marvel Studios gyártja őket. Szóval van Marvel logó az elején:

[link]

de nincsen Marvel Studios logó az elején:

[link]

Ezeknek a 20th Century Fox a birtokosuk. Egyelőre, mivel a Disney meg akarja őket venni, és elvileg jó úton haladnak ebbe az irányba. Majd meglátjuk akkor mi lesz.

[link]

A Fox tulajdona még a Marvel képregények közül a Fantastic Four, amiből készült 2 film korábban meg egy nem rég. Egyiket sem ajánlom amúgy.

[link]


És végül a Sony tulajdona a Pókember. Ebből 3 filmet készített Sam Raimi, a főszerepben Tobey Maguire. Ezek jók, főleg az első kettő. A harmadikat sokan utálják, én speciel azt is szeretem. Simán Spider-Man 1-2-3 a címük. Majd rebootolták, és Andrew Garfield főszereplésével jött 2 Pókember film, amiknek Amazing Spider-Man volt a nevük. Ezek nem olyan jók. De ezek nem voltak sikeresek, úgyhogy végül a Sony megállapodást kötött a Marvel Studios-sal, és most a Sony jóváhagyásával ők használják a pókember karaktert. Tom Holland játssza, és eddig a Homecoming volt tőle egyedüli film, viszont feltűnt több crossoverben is. Ez a re-rebootolt pókember elég szorosan kapcsolódik a MCU-hoz, szóval ha csak egyedüli filmeket akarsz, akkor nem annyira ajánlom.

[link]


És akkor még van a Hulk (2003, Ang Lee). Nyugodtan skip. Nem összekeverendő a 2008-as The Incredible Hulk filmmel, ami az MCU része. Van a Daredevil, Elektra, Punisher, Ghost Rider, ezek mind skip. És van még a Blade trilógia, amire azt mondják nem rossz, de én nem láttam. Annyit tudok nyilatkozni, hogy nem kapcsolódik semmihez.


A végére írok egy ajánlást is:

Szerintem mindenképpen érdemes megnézni a Sam Raimi féle Pókember 1-2-3-t. Az Andrew Garfield féle rebootot hanyagolhatod. De meg is nézheted. Nem lenyűgöző de nem is borzalmas.


Az X-men filmeket az X-men 1-2-3-mal kezdd. A First Class előzmény az X-1-2-3-hoz, és nagyon jó, aztán a Days of Future Past a First Class után van, de időutazással átfed az X-1-2-3-mal is. Ennek további folytatása az X-men Apokalipszis, ami szintén nem olyan jó, de azért nézhető. A Logan az X-men 3 után játszódik a távoli jövőben, és elég jó. Megnézheted rögtön az X-men 1-2-3 vagy az előzmény filmek után is, ahogy kedved van. A Deadpool hivatalosan egy univerzum, de semmi átfedés nincsen. Van még az "X-Men Origins: Wolverine" és a "The Wolverine", de egyik rosszabb, mint a másik. Azokat kihagyhatod. Én azt ajánlom, hogy a Deadpoolt minden után nézd meg, mert mindenre utalgatnak benne.

Még annyit az X-menhez, hogy elvileg ez ugye egy univerzum, de elég nagy szabadságot biztosítanak a rendezőknek. Úgyhogy egyáltalán nem konzisztens. Vagyis ne nagyon várd el, hogy a filmsorozat egy nagy egészet fog alkotni, mert nem.


És akkor az MCU. Azt kiadási sorrendben érdemes végignézni. Fentebb az MCU linkben megtalálod a sorrendet. Érdemes mindet megnézni. Talán az Inredible Hulk kihagyható, de azon túl minden egy egészet alkot.

2018. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez brutálisan tartalmas és informatív leírás lett, nagyon szépen köszönöm, azt hiszem ezt idézni kéne minden ilyen kérdéshez ezután :D!!
2018. máj. 17. 19:47
 5/7 anonim válasza:
Jah 18:10-es, előtted leírták korrektül, átláthatóan, te meg ledarálod a teljes wikipédiát regény formában. *Tapstaps*
2018. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neked meg mi a bajod? Leírtam átfogóan, hogy milyen Marvel IP-k vannak, melyiknek milyen inkarnációi vannak és mik az összefüggések. És meghivatkoztam azokat az oldalakat, ahol szépen listába szedve megtalálható minden. Ha elsőre nem érthető, akkor vissza lehet olvasni részeit. Bocs, hogy nem rajzoltam róla színes-szagos 3D-s infografikát...
2018. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Pont az a gond h túlságosan is érthető:D
2018. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!