Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek a Marvel vagy a...

Szerintetek a Marvel vagy a Star Wars univerzum a jobb?

Figyelt kérdés
Ti melyiket szeretitek jobban és miért? (Most itt nem csak az új filmekre gondolok, tehát akik az új Star Warsokat divatból utálják azok is a nagy egészet nézzék, ne konkrét filmeket vagy egy érát.)

2018. máj. 27. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Én egyiket sem szeretem sajnos
2018. máj. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Marvel szimpibb
2018. máj. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
A Disney jól szétverte a Star Warst a Marvel hozzá képest nagybetűs MŰVÉSZET.
2018. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
A Marvelhez egy jò rajzfilmsorozat kapcsolòdik. A Star Wars meg egy kidolgozott univerzum. A Disney mindkettőnek ártott
2018. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kritikailag a MARVEL filmek jobbak és elismerendő az univerzumépítésük, de azt ne felejtsük el, hogy, ha a Star Wars nem lenne, konkrétan nem ismernénk a mai film formáját. És, ha csak az univerzumok kidolgozottságát nézzük, már igazságtalan összehasonlítani a kettőt. A Star Wars mindenhol jelen van (Tv, film, könyv, képregény, játék, az íróasztalom) és nem véletlenül az a filmsorozat, amiben a világ leghíresebb főgonosza, filmzenéje, filozófiája, világa van. Én a Star Wars-ot jobban szeretem, ez nem titok, de egyébként nem régiben fogtam hozzá a MARVEL filmek nézéséhez, pont azért, mert szeretném azokat is megszeretni.
2018. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Azért hatalmas SW fanként is el kell ismerni, hogy a Marvel univerzum milliárddszor kidolgozottabb, részletesebb, nagyobb mint a SW-é. Képregények jelennek meg már nagyjából 100 éve (!), azért ezzel a SW nem veheti fel a versenyt. És a Marvel is ott van a filmeken kívül a képregényekben (méghozzá elég jelentős mértékben, kb erről híresek a mai napig), sőt még marveles sorozatok is jelennek meg.


A filmeket meg szubjektívan lehet megítélni, a SW első trilógiája korszakalkotó volt, de az előzménytrilógia és a Disney éra alatti kb összes film is nagyon nagy utálatnak örvendett, a kritikusok lehúzták őket és azt senki nem vitatta hogy nem voltak jó filmek.

A marvelnek sokkal stabilabb a teljesítménye, nem nagyon volt túl erős kisiklásuk, (Thor talán, de az sem örvendett közutálatnak), stabilan jó filmeket hoznak, még ha olyan sikert nem is értek el, mint az original SW.

2018. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A marvel filmekben sokkal nagyobb a potencia, sokkal több téma áll rendelkezésükre. Ha a star wars fel akarja venni vele a versenyt, egy olyan rendező, író, producer kell, aki valamiféle eredetiséget ad a star wars filmeknek, és nem lassan 40 év múltán is a birodalomra és az új reményre alapozna.

Ha az univerzumot nézzük, a marvel képregényes univerzuma most sokkal több ellentmondást tartalmaz mint a star warsé a kánon előtt.

2018. jún. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Marvel
2018. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A marvel lehet kidolkozottab, de ha valaki igazan ertene angolul, es sok-sok videot nezne , mint en , minden apro reszelete....bla-bla.. annyi a lenyeg hogy tudj angolul es rajossz hogy a star wars mennyivel bovebb.
2018. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!