Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért europid kinézetűek az...

Miért europid kinézetűek az animékben és mangákban az emberek?

Figyelt kérdés
Egy kicsit érdekes, hogy a japán emberek mongolidok, mégis szinte mindig europidnak néznek ki az animékben, mangákban szereplők, még azokban is, melyek Japánban játszódnak.

2018. máj. 29. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Miért, szerinted hogyan kéne megrajzolni?
2018. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sokkal életszerűbb lenne, ha mongolid jellegű embereket rajzolnának, ha már egyszer japán emberek szerepelnek benne, ugyanis Japánban nagyon kevés a bevándorló, és azok is zömmel a környező országokból érkeznek.
2018. máj. 29. 21:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem lehet behatárolni, hogy milyen rasszhoz tartoznak, mivel a fejük egyáltalán nem életszerű.

Az anime karakterek arcát eredetileg inkább az emberek ösztönszerű szeretetének felébresztéséhez szükséges jellemzőkkel látták el (nagy szemek, kis orr, kis száj, kerek arc). Ugyanezek a jellemzők érvényesek az babákra, illetve sok újszülött állatra. Ezért is van, hogy általában minél komolyabb egy anime, annál jobban eltávolodik ettől a stílustól.


Egyébként a mongoloid rasszból, az indiánokat leszámítva, pont a japánoknak vannak a leginkább az europidokhoz hasonló arcvonásai.

2018. máj. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
A 2.válaszoló tökéletesen leírta. Azért ilyen hogy "kawaii" legyen. Én inkàbb azon lepődök meg hogy az aranyos pofihoz és kislányos alakhoz általában hatalmas mellek társulnak...De miért? Erre azt a magyarázatot kaptam hogy mert Japánban attól vonzó egy nő ha "kawaii". Tehát én azt gondolom ezeket az animéket főleg férfiak készítik...
2018. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Másodikat adom én is, stilizáció, benne van Tezukától a Disney hatása is, meg az is valamennyire, hogy a japánoknál a fehér bőr-nagy szem ideál azért megvan. Ha akarják, meg tudják erőltetni magukat, hogy legyen különbség a rasszok között, lásd FMA, Gangsta, Monster, Yuri!!! on ice és társaik.

Előző, a nagy cicik háttere a levegőben lengő internalizált pedofília, a rajzolt kislányt nem büntetheti a törvény, mert nem bántanak vele valós személyt, ezért nyugodtan telerakhatják nagymellű tizenkét évesekkel az animéket (bónusz, ha ráfogod, hogy "mert ő szeretné kirakni a mellét ennyire" vagy "dehát több ezer éves csak fiatalnak néz ki", mintha nem egy felnőtt ember rajzolta volna ilyenre tudatosan a saját szabad akaratából).

2018. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ezt így nem lehet kijelenteni. Attól függ melyik rajzolóról beszélünk, ki a célközönség stb. Nézz bele pl. egy Vagabond mangába! Szóval, azért vannak fokozatok... Vannak, akik mindenkit a Disney-s nagy szemű stílusban rajzol le, van aki azért különbséget tesz mondjuk a nemek között (lányok nagy szem, fiúk vékony szem/ázsiaiasabb/)...

Van akinél jobban látszanak a rasszok, van aki a haj- szemszínnel, esetleg bőrtónussal érzékelteti és van akinél meg csak abból jövünk rá, hogy pl. amerikai a karakter, hogy elmondják...Valamint, vannak történetek, ahol egyszerűen nem is számít, mert kitalált világban játszódnak...

Sok rajzoló megelégszik azzal, hogy az érzelmeket rendesen kifejezze és a rasszoknak nem tulajdonít nagy jelentőséget, főleg ha nem is szerepelnek...Stilizált karakterek, az érzelmeket kell jól átadniuk...


Én elég sok mangát olvastam, (animét is láttam már jó párat) és elmondhatom, hogy nem egy kaptafa a rajzstílusuk. Nem egy olyan mangaka van, akinek az egyedi stílusa miatt, ránézésre fellehet ismerni a munkáit. Van ilyen is, olyan is.

2018. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hintalow ***** válasza:
100%
Azèrt mert jobban eladhatóak igy a karakterek, ahogy irták is, nem igazán europidok, csak náluk pl a fehèr bőr a szèpsèg ideálja. Ami eszembe jut hirtele anime amiben kifejezetten japános mindenkinek a kinèzete, az a GTO.
2018. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a Koi wa Ameagari no You ni jutott eszembe. Valamint szerintem a Kuroko no Basuket-be is látszik, hogy ázsiaiak. (Ott szerintem inkább az amerikai karaktereken nem látszik, hogy azok! :D, Szegény rajzolónak biztos könnyebb volt egy sablon karaktert rajzolni) És még hosszan lehetne sorolni, ahol azért látszik...

A nagy kerek szemek, van hogy egyszerűen a karakter nyíltságát, őszinteségét, esetleg naivitását fejezi ki. pl. Rurouni Kenshin-ből Kenshin, aki még direkt törékenynek és kicsit lányosnak is van ábrázolva. Viszont, amikor átvált a komoly énjére a tekintete teljesen más és akkor egyértelmű szerintem, hogy japán karakterről van szó.

De, még a nagy szemű karakterek között is van eltérés, mert van amelyiknél érzékeltetve van egy kicsit az ázsiai beütés. (picit "cicásra" van húzva a szeme sarka)

2018. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!