Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért ritka a gyűrűk ura/tróno...

Miért ritka a gyűrűk ura/trónok harca féle fantasy film/sorozat?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz találni, és ha van is a legtöbb elég gagyi, miért nincsenek ehhez hasonló 'high fantasy' filmek?

Kereslet szerintem van rá, mind a trónok harca, mind a gyűrűk ura elég sikeresek.

Warcraft ami még úgy ahogy elmegy az elmúlt évekből, de nagyon ritka..


2018. jún. 4. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember egyszerűen nem szereti a fantasyt. Ismerek olyat, aki például határozottan utálja.


Igazán nagy kár, mert szerintem semmi nem tud ennyire beszippantani. Olyan ez, mint a metál zene. A nagy többség elkerüli, aki viszont megszereti, az biztos, nem vált műfajt :)


Ugyan film kevés van, könyv rengeteg. Tudok ajánlani egy párat, ha érdekel.

2018. jún. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam erre, de a 2 emlitett sorozat nagyon népszerű.


Könyveket én is ismerek, de néha jó lenne filmként nézni egy párat, de azért köszönöm :)

2018. jún. 4. 18:12
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Bizony-bizony, ha már egyszer ráakadnak egy ilyenre, nézik, hiszen jó :)

Csak előítélettel kezelik őket. "baromság" - mondják.

2018. jún. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Rétegműfaj, ahogyan a sci-fi is (és nem, a Marvel és DC bohóckodás nem sci-fi).
2018. jún. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az tény, hogy arányaiban elég kevés fantasy sorozat van, mondjuk romkomokhoz meg akciófilmekhez képest, de szerintem ennek a legkevésbé az az oka, hogy ne lenne rá kereslet. Jó fantasy-t készíteni baromi nehéz. A Gyűrűk Ura és a Trónok Harca/Tűz és Jég dala is főként azért ennyire sikeres, mert évszázadokra-évezredekre visszamenőleg fel tud mutatni egy kész történelmet uralkodókkal, dinasztiákkal, történelmi városokkal és személyiségekkel. Egy ilyet megalkotni úgy, hogy az eredeti legyen, részletes és élvezhető valószínűleg még úgy is egy élet munkája, hogy az író egyébként született zseni.


Arról nem is beszélve, hogy - ahogy fent is elhangzott - a fantasy réteg műfaj, pont az a jó benne, hogy nem tud megfogni akkora közönséget (így őket nem is nagyon érdekli, hogy miből maradnak ki), akiket viszont megfog, na őket nagyon. Ha viszont elkezd megfelelni a tömegigényeknek, akkor nagy veszéllyel el is fog romlani.


Pl vegyük a disztópikus felnövéstörténeteket. Az Éhezők Viadala ebben úttörő volt. A második, de főleg az első rész (filmben) b_aszott jól sikerült, utána viszont a hatalmasra duzzadt érdeklődés miatt egyrészt átmentek blockbusterbe, és a sorozat végére drámaian esett a színvonal, másrészt havonta jöttek ki az Éhezők Viadalának sémájára összehányt totálisan nézhetetlen de azért a mozikban szépen termelő kopik. Nagyjából a fantasy-nél is ilyesmi eseménysort tudnék elképzelni, ha hirtelen átmenne mainstreambe - lásd a Trónok Harca, amivel nagyon elbántak a készítők amint kifogytak a könyvadaptációból, de meggyőződésem, hogy a Gyűrűk Ura (és a Harry Potter) is azért tudott olyan lenni, amilyen, mert arányaiban sokkal kisebb tömeghisztéria volt körülötte a maga idejében.


Szóval na, szerintem a fantasy tipikusan az az eset, ahol a mennyiség és a minőség egyszerűen nem tud megférni egymás mellett, és ez jól is van így:)


(egyébként fent van az HBO Go-n egy Britannia című sorozat druidákkal, mágiával meg ilyesmikkel. Közelébe sem ér a fent említett művekhez, de azért bőven nézhető kategória, szóval vess rá egy pillantást, ha gondolod.)

2018. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Először meg kell írni őket, és valljuk be, viszonylag kevés olyan komplex fantasy-univerzumot hoztak eddig létre, amiből ilyen kiváló film v. sorozatalapanyag lehet. Én így látom. Gagyiból rengeteg van, azt könnyebb és gyorsabb megírni. De az meg olyan is.

Ritkán születnek ilyen nagyszerű és komplex alkotások, és akkor még ott van a 'rátalálnak-e' faktor.

2018. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha viszont elkezd megfelelni a tömegigényeknek, akkor nagy veszéllyel el is fog romlani."

Milyen igaz. A Trónok harca is csak addig volt jó, amíg (úgy ahogy) a könyv cselekményét követte. Most az egész történetet a közkívánat írja, mivel meg akarják tartani a nézőket, hogy azok megnézzék az elcsépelt nyolcadik évadot és a később jövő, teljesen felesleges előzménysorozatokat is. Nem hinném, hogy Martion papa bármikor is lesüllyedt volna arra a szintre, hogy azért hozzon össze két szereplőt, mert a nyáladzó rajongótábor feltétlenül együtt akarja őket látni.


Különben, ha a hírek igazak, készül egy Gyűrük ura sorozat is. Kíváncsi vagyok, hogy a könyv tiszteletére, vagy a film sikerére írják. Főleg ez fogja meghatározni a színvonalát.

2018. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Martin*
2018. jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem számít az eladhatóság is. Fantasy könyv van sok. Lehetne filmet csinálni többet is.


Hol nem volt sorozat nekem nagyon bejött. Az is fantasy.

2018. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

mert teljes egészében kosztümös díszletes sok esetben tömegszereplős.

mondjuk a spartacusban szerintem nagyon jól megoldották ezt stúdióban,csak az első pár részben volt fura,hogy szinte az egész így van megcsinálva.

az is legalább ennyire fura,hogy akkorát kevés sorozat ütött mint az,aztán mégsincs valami fojtatása.

de fantasyból a solomon kane-ből lehetne elég rendes sorozatot csinálni,vagy az eredeti conan regényekből spartacus stílusban korhatárosra.

meg hát végülis ők ketten a fantasy műfaj alapjai és badass mindkét karakter úgyhogy ütne minden része.

2018. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!