Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca. Mi Petyr Baelish...

Trónok harca. Mi Petyr Baelish terve?

Figyelt kérdés
A 7. évad 7. részébem ugye megölik Baelisht és a vádak között elhangzik hogy ugye összeugrasztotta a Starkokat és a Lannistereket de nem igazán értem az elképzelését hogy ő ebből hogyan jönne ki jól vagy mit akart? A válaszokat előre is köszönöm.

2018. jún. 12. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A sorozatban: megölette Lysával Jon Arrynt, mert sejtette, hogy így Ned lesz Robert Segítője, így Ned a közelében lesz és meg tud majd tőle szabadulni egymásnak ugrasztva a Starkokat és Lannistereket előidézve így háborút. A királyságban háború lesz, ő elvonul a Völgybe, ahol Lysa azt teszi, amit mond neki, a Völgy kimarad a háborúból, így friss serege lesz a háború végén is. Megszabadul Lysától és átveszi az uralmat. Sansát, akibe beleszeretett, összeházasítja Ramsayvel, így egyesíti Északot és a Völgyet, amihez a Folyóvidék is csatlakozott volna, mivel ott a Freyek lettek az urak és Walder Frey szövetkezett Roose Boltonnal plusz Roose feleségül vette Walder egyik unokáját. Aztán valahogy kigolyózta volna a Boltonokat és Freyeket, majd megszerzi magának a Vastrónt Sansával az oldalán.


A könyvben: Sansával a Völgyben maradtak (Sansa egyik barátnőjét, Jeyne Poolet álcázták Aryának és őt küldték Északra, hogy feleségül menjen Ramsayhez). Robert/Robin Arryn ugye még egy gyerek, így nincsen leszármazottja, ezért ha meghalna, akkor egy Harry nevű srác lenne az örököse. Az Kisujj terve, hogy ráveszi Sansát, hogy csábítsa el Harryt, és hogy öljék meg Robert Arrynt balesetnek álcázva. Így Harry lesz a Völgy ura és a Sansával való esküvőjén Kisujj és Sansa felfedik mindenkinek, hogy ő igazából Sansa Stark, nempedig Kisujj fattyú lánya. Így Sansa (és Harry) megszerzi a Völgyet, majd Sansa szülein keresztül neki követelik Északot (Ned) és a Folyóvidéket (Cat). Így e 3 régiót egyesítenék a széthulló Lannister-Tyrell szövetség ellen.

Eközben Kisujjnak vannak emberei Királyvárban, 3 testvér, akik beférkőztek a belsőbb körökbe: az egyik a Kingsguard/Királyi testőrség tagja lett, egy másik a Városi Őrség/Aranyköpenyesek vezetője, a 3. pedig megölte a High Septont Cersei parancsára, és egyikőjük próbálja elcsábítani Margaeryt szintén Cersei parancsára, plusz dugják Cerseit. Majd mikor a sorozatbeli "Főveréb" lett a High Septon, akkor ő vallatásokkal kiderített mindent Cersei ilyen jellegű ügyeiről és ezért börtönözték őt be, majd hurcolták meg és állítják bíróság elé. Lerombolva így a Lannister-Tyrell szövetséget.

2018. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt. Most mar igy tisztabb.:D
2018. jún. 12. 22:29
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
De még van egy szerepe a friss hadsereggel a völgy lovagjaival . Megmenteni azon kevés vadakat a boltonoktól akik sarokba szorították. És a lovassági roham azonnal elintézi őket. Bár még utána Jon jó leckét ad a várban Bolton gyereknek pofonokat. Xd a kutyák megeszik majd ugye megölik az óriást az íjászok akkor berontanak a várba megölik a bolton ijászok maradék. Amm viccesen megy ez az egész . Bocs spoiler lehet . De még van még mit néznetek tovább hogy az évad végén mi az igazi lépés végre a trónok harcába . 😊🙂😉
2018. jún. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"De még van még mit néznetek tovább"


Megnéztük, ez szerintem kiderül a kérdező kérdéséből és az én válaszomból is...


Neked viszont szerintem még lenne mit olvasnod... ^^

2018. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2018. jún. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
A sorozatban ez akkora gagyi, amit a 6. évad végén mondott hogy szeretne a Vastrónon ülni Sansával a kiralynőjeként. Biztos a sorozat írói találták ezt ki kínjukban, mert a könyvben erre a pontra (mire Sansa Winterfell-be jut) Baelish már halott lesz, de ők még nem ölték meg, akartak vele kezdeni valamit
2018. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nocsak, olvastad a Tél Szeleit?
2018. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7:

Egy csomó mindent ki lehet következtetni, hogy mi fog történni a 6. könyvben majd (és ezt nem bosszankodva mondom, csak ténymegállapítás).


-Stannis megnyeri a csatát a Boltonok ellen.

-Ser Barristan legyőzi a rabszolgatartók seregeit még mielőtt Daenerys visszatér, de aztán meggyilkolják őt egy belső árulás miatt

-Arianne Martell hozzámegy Aegon Targaryen-hez (Rhaegar fia)

-Aegon Targaryen és az Arany Kompánia legyőzik a Síkvidék seregét a Viharföldeken.

-VI. Aegon Targaryen ráül a Vastrónra, mielőtt Daenerys megérkezik és megöli.

-Brienne feláldozza magát Jaime-ért és meghal

-Jaime Királyvárba megy, ahol megöli Cersei-t, aki felrobbantaná az egész várost úgy, ahogy az Őrült Király akarta.

-Sansa hozzámegy Harrold Hardyng-hez, Robert Arryn meghal, a Völgy seregei Északra mennek és Sansa valamikor a 6. könyvben "legyőzi" Kisujjat. (Emlékszel a "Ghost of High Heart" (magyarul nem tudom, angolul olvasom a könyveket) látomására (az a törpe öreg néni), amit Arya-nak mondott a harmadik könyvben Sansáról? "slaying a savage giant in a castle built of snow" - Ami még nem történt meg. Lehet hogy ez a kastély Deres lesz majd, ahol legyőzi Kisujjat, de szerintem inkább még a Völgyben fog megtörténni a dolog.

-Euron megütközik a Redwyne flottával, de mindkét flotta elpusztul, mert Euron szörnyeket idéz meg a tenger mélyéről.

-Joramun kürtje, amit képes ledönteni a Falat, Samnél van Oldtown-ban

-A Fal ledől a 6. könyv végén.


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2018. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 vagyok


1; így, hogy Theon leleplezte az árulást Stannisnek, valószínűnek tartom én is, hogy a Boltonok elbuknak, bár Stannis serege is annyira rottyon van már, hogy valami fajta kettős megsemmisülést sejtek.


2; Victarion időben megérkezik a Rabszolgaöbölbe és együtt győzik le a Mestereket ( azt hiszem Barristan kikerült fejezetében van ez).


3; Arianne és az Ifjú Griff frigyére én nem vennék mérget.


4; Viharvég már megvan nekik, így jó eséllyel a Viharföldek is, ugyanakkor a Síkvidék nekem kicsit homály. Mivel Cersei bebörtönözte Margaery-t, nem tartanám elképzelhetetlennek, hogy a Tyrellek Griffék mellé álljanak – hiszen ugye Lorasnak is Viharvégen kell még lennie, szóval adná magát.


5; Miért ölné meg Daeneryst?


6; Mármint a Lady Stoneheart-féle akció közepette? Erre még nem gondoltam korábban, de izgalmas elgondolás. Bár az annyira nem tiszta, hogy ha Brienne fel is áldozza magát, Jaime hogy menekülne meg.


7; Ez elég valószínű, igen, de simán kinézem Martinból, hogy megtrollkodja az egészet, és végül nem így végzi be sem Cersei, sem Jaime :D


8; HH szerintem nem rúg labdába, őt amint lehet félre állítja vagy Sansa, vagy Kisujj. Utóbbi halála nem tudom mikor és hogyan fog eljönni, de valószínűleg maga alá temeti az a sok ügyeskedése. Azt el tudnám képzelni, hogy valakik kilöki a Holdkapun. Azt viszont erősen kétlem, hogy Petyrre vonatkozna bármiféle prófécia.


9; Olvastam Aeron fejezetét:D Euron sanszos, hogy előlép az egyik legnagyobb contenderré Vastrónra pályázók közül.


10; Ez is elég egyértelműnek tetszik, lévén más kürttel még csak nem is találkoztunk a sorozatban.


11; Simán megeshet, de konkrétan semmi nem vetíti előre:)

2018. jún. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!