Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha azt írja az IMDb egy...

Ha azt írja az IMDb egy sorozatról, hogy 10 millió dollárból készűlt, akkor azt, hogy kell elképzelni? Részenként, vagy összesen?

Figyelt kérdés

Egy A- listás sorozatról van szó...

50 részes. Nehéz elképzelni, hogy ennyire kevés pénzből létrehozzák.

Ugyanakkor biztos, hogy nem 500 millió dollárból készítették, mert az meg túl sok. (gondolom)


10 millió dollár viszont csupán kb. 2.8 milliárd magyar forint. Ami film készítés szempontjából legalábbis nagyon kevés. Ennyiből már bőven készűltek gagyi magyar filmek, sőt többől is, szóval hogyan készíthetnének ebből világszínvonalú sorozatot, méghozzá nem is teljesen amatőr színészekkel?


2018. jún. 18. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Melyik sorozatról van szó? IMDB-n én nem is szoktam látni, hogy sorozatoknál is írná a büdzsét. De, lehet csak én vagyok vak. A 10 millió/epizód nem elképzelhetetlen, vannak már sorozatok amik megugorják ezt. Például a Trónok harca, de a Jóbarátok is 10 millió/epizódba került a vége felé, pedig az csak 20 perces. Látatlanban a /epizódra tippelnék. De a /évad-ot se zárnám ki. Dobj egy linket.
2018. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A Bates Motelről van szó konkrétan, de vantöbb hasonló is. Ez a sorozat szerintem B+ vagy A- lehetett nézettséget és bevételt tekíntve.

A Game of Thrones A+++. Ott természetes, hogy annyiba kerül egy rész (mármúnt 10 millió körül).

Az agymenők vagy mi, ami kb. a mai jóbartátok (gondolom) ami szintén minimum 7-8 millió dollárba kerül per rész, holott az is csak 25-30 perc.

Ezeknél a színészek fizetése miatt van. Jim Parsons 900 000 dollárt kap minden egyes rész után.

Az a szőke nő, illetve a barnahajú alacsony srác szintén... Már ez rögtön 2 700 000 dollár, három emberre.

De ez valahogyan visszahozza.

A Bates Motel szerintem képtelenség, hogy akkora énzeket hozott részenként.


Amúgy ja, az IMDb ritkán írja sorozatoknálba budgetet. De pl. amit még nézek azok közül a Westworldnél is írja.

Ott 100 000 000$ ír, úgyhogy szerintem a részeket kizárhatjuk. Vajon évad, vagy összesen?

2018. jún. 18. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:
A Westworld első évadja került 100 millióba(ebből 25 millió a pilot, durva), szóval évad lesz. Az úgy reális is.
2018. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hatalmas összegeket.
2018. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!