Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Irnátok jó sorozatokat?

Irnátok jó sorozatokat?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyat aminek már nem lesz több évadja és ne ilyen epizodikusakat h 1epizod 1tortenet pl Odaát,így jártam anyatokkal,Agymenők stb..

2018. jún. 22. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Odaátnak csak az első pár évada olyan, utána összefüggővé válik, egy évad egy alapsztori.
2018. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de azokban van ilyem hogy elmennek mit tudom en hova megolnek valami lényt aztan amoda mennek ott is? vagy azokban mar nincs ilyen?
2018. jún. 22. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Ott már máson van a hangsúly, egy évad egy nagyobb volumenű ügy megoldása, pl apokalipszis, vagy a próféta megtalálása ilyesmik.
2018. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és mennyi ilyen evad van az elején ami csak epizodikus?
2018. jún. 22. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első 2-3, a 4.-től már mindegyik évadnak van egész évadon átívelő szorija :)
2018. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

How to get away with murder: minden évad egy központi esemény okait tárja fel, általában egy gyilkosságét, tehát az epizódok összefüggőek, viszont néha ugrál az időben, azt mutatja be, hogy milyen okok vezettek a gyilkossághoz, illetve milyen következményei vannak, ez van akit zavar, szerintem kifejezetten érdekes

Britannia: kicsit misztikus, de még pont a tűrhető kategóriában, azt az időszakot mutatja be, amikor a római hadsereg el akarta foglalni Britanniát és az ott élő népek különös társadalmát mutatja be a sorozat, először ez is kicsit zavaros, de részről részre egyre érthetőbb lesz a történet és a druidák világa.

Stranger things: ne ijesszen el, hogy gyerekszínészek vannak benne, mert egész jól játszanak, kicsit horror, de inkább sci-fi, de nem az a tipikus, amit csak az élvez, aki tényleg rajong a műfajért. Egyrészt azért érdekes szerintem, mert azt mutatja be, hogy a gyerekek hogyan értelmezik a maguk felfogásában a megmagyarázhatatlan dolgokat, másrészt a főszereplő lány remekül kidolgozott karaktere miatt. Tehát ha elsőre annak is tűnik, nem egy hétköznapi tinisorozat.

The 100: ez már inkább olyan, ami elsősorban a young adult közönséget célozza, de néha boncolgat érdekes kérdéseket, a kezdése engem kicsit a Legyek urára emlékeztetett, úgy indul, hogy a félig még gyerekeknek ki kell alakítaniuk a saját társadalmi rendszerüket és az ebből adódó konfliktusokra koncentrál az elején. Viszont ez nem lezárt, habár már egy ideje megérdemelne egy tisztességes befejezést, mert kezdik nagyon túlhúzni (csak úgy mint az Odaátot, annak most van 13. évada és még mindig nincs vége...).

The young pope: ez teljesen lezárt, 1 évad az egész (bár terveznek elvileg még egy évadot, de felesleges lenne, mert a történet úgy jó, ahogy van), Jude Law valami fantasztikusan alakít benne és a története, látványvilága is méltó egy igazán minőségi, igényes sorozathoz. Az általam felsorolt 4 sorozat közül én ezt tartom a legjobbnak.


És a mindenki kedvencei, amik szintén nem 1epizód=1történet: Trónok harca (ennek még egy évada lesz), Westworld, Szolgálólány meséje, ezek sem befejezettek még, de szerintem érdemes belenézni, ha még nem láttad, mert mindhárom rendkívül igényes sorozat.

2018. jún. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!