Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki ismer vámpíros filmeket...

Valaki ismer vámpíros filmeket/sorozatokat (az Alkonyaton és a Vámpírnaplókon kívül)?

Figyelt kérdés

Haliii

Az van, hogy szenvedélyesen imádom a vámpíros filmeket/sorozatokat. Megkoszönném, ha valaki valami jó vámpíros filmet tudna mondani vagy esetleg olyan filmet, amiben Ian Somerhalder szerepel. Előre kösziiii

16/L


2018. júl. 2. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Vámpíros filmek, amik szerintem zseniálisan jók:

Interjú a vámpírral

Kárhozottak királynője

Nem mai filmek, de szerintem ez nem annyira érződik rajtuk, ma is teljesen élvezhető mindkettő. Egyébként Anna Rice nagysikerű könyvadaptációi, szóval van összefüggés a két történet között, bár Lestatot nem ugyanaz a színész alakítja a két filmben. Nem cuki, napon csillogó vámpírokról szól, de nem is vérszomjas szörnyetegek benne a vámpírok, szerintem pont megtalálták azt a középutat, hogy a karakterek még szerethetőek legyenek, de nem teljesen idegenek a valódi vámpír fogalmától. Felvetnek érdekes gondolatokat, leginkább az örökléttel kapcsolatban, de a halhatatlanság kérdését inkább a negatív oldaláról közelítik meg. Nem nagyon szoktam magyar szinkronnal nézni a filmeket, de a Kárhozottak királynőjében Alföldi, mint Lestat szinkronhangja szerintem fantasztikus, ezért érdemes úgy nézni. Ja és a Kárhozottak királynőjében a zenék is nagyon jók.

(majdnem) művészfilm vámpírokról: Halhatatlan szeretők (Only Lovers Left Alive) Tilda Swinton és Tom Hiddleston alakítása félelmetesen jó, bár maga a film elég kultursznob, a két vámpír (Adam és Eve... kicsit sem utalás jelleggel :D) évszázadok óta él a földön, ezért lenézi az emberiséget, magukat sokkal feljebbvaló lényeknek tartják és untatja őket az élet, egyedül a művészetek érdeklik őket, ja és rengetegszer beszélnek latinul... mondom, elég kultursznob :D. A hangulatokra is nagyon erősen épít, a fények, a zenék, a díszlet mind tökéletesen komponált atmoszférát teremtenek. Nem emészthetetlenül művészfilm, de csak akkor ajánlom, ha szereted a lassú, gondolkozós filmeket.


Sorozatok:

A vámpírnaplókon és a spin off sorozatán, az Originals-on kívül (azt nagyon ajánlom, sokkal igényesebb, mint a vámpírnaplók, de ha nagyon szereted a vámpírnaplókat, akkor gondolom, hogy ezt is ismered már) kifejezetten vámpíros sorozatot nem néztem, a Shadowhuntersben vannak még vámpírok, de ott nem az a fő szál és elég alacsony költségvetésű sorozat, ami sajnos érződik is rajta, bár évadról évadra sokat fejlődtek.

De itt egy lista vámpíros sorozatokról még: [link]


Ian Somerhalder más filmben, sorozatban nem játszik főszerepet ha jól tudom, én legalábbis nem nagyon láttam olyat, de erről is itt egy lista: [link]

2018. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Van Helsing

Penge (1,2,3)

Underworld

Interjú a vámpírral

Titkok könyvtára (Júdás kehely átka)

Drakula

Az ismeretlen Drakula

Alvajárók (ez nem vámpíros de majdnem de szerintem nagyon jó mindenképp érdemes látni)

Ennyi ugrott be :)

2018. júl. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Filmek:


Ikerhatás 1,2

Éjsötét árnyék

A vámpír árnyéka

Drakula halott és élvezi


Sorozat:


A vámpír, a vérfarkas és a szellem

2018. júl. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! :)
2018. júl. 3. 03:25
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Buffy, a vámpírok réme, de a spinoffja, az Angel még jobb. Aztán van a Penge c. mozifilm trilógia.
2018. júl. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Èn az Angel és a Buffy a vàmpírok réme c . Sorozatokon nőttem fel:) ( meg pàr nem vàmpíroson)

Pàr éve pedig ledaràltam a True blood c. Sorit is. + a Sliders egyik részében vannak vàmpírok.

Filmeket nem annyira nézek de ezek vàmpírosak: Blade, Alkonyattól pirkadatig, Interjú a vàmpírral, Csak egy harapàs.

2018. júl. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vámpírunk a gyerekcsősz (sorozat)
2018. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A vámpírakadémia
2018. júl. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!! :)) Most mar biztos h nem fogok unatkozni
2018. júl. 7. 00:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Buffy, a vámpírok réme rohadt jó:D
2018. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!