Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek melyik a kedvenc Star...

Nektek melyik a kedvenc Star Wars filmetek? AZ újak hogy tetszettek?

Figyelt kérdés
Légyszi sorrendben írjátok a kedvenceiteket (mind a 10-et). Ha lehet fejtsétek ki mi tetszett és mi nem az adott részekben.

2018. júl. 29. 18:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
57%

1. Az utolsó Jedi(k) 10/10

Rian Johnson fogta az Ébredő erő meglehetősen egyszerű, érdektelen karaktereit és bedobta őket a mély vízbe. Mindenkit szembesített a saját legmélyebb személyes hibáival és félelmeivel, és megmutatta hogy másznak ki belőle. A stílusa egyszerre volt újszerű és mélységesen hagyománytisztelő. Karakter központú, dinamikus, filozofikus, látványos, minden ami kell. Egy trilógiát sűrített egy filmbe, mégis remekül sikerült az ütemezés, csaták, beszélgetések, minden. Imádom, láttam egy csomószor, de inkább most nem írnék róla 10 oldalt. Úgyis belém fognak miatta kötni. Nekem attól még tetszhet, hogy neked nem tetszett.

+csodálatos inspiráló dokumentumfilm.

Nyilvánvalóan a címnek egyes számban kellene lennie. Nem tudom, milyen megfontolásból rakták át a magyar fordítók többes számba, de b+


2. A Birodalom visszavág 9/10

Klasszikus jó történetmesélés. Szerethető karakterek, akiket itt már volt idő jobban kibontani. A külső konfliktust minden idők legfenyegetőbb gonosza szolgáltatja, de Luke tekintetében van mélyebb karakterizáció és fejlődés is. Az ütemezés remek, a csaták ma is megállják a helyüket, a filozófia meglepően mély, ha az ember bele akar menni.


3. Egy új remény 7/10

Ez volt a bevezetés a Star Wars univerzumba, önmagában is megállja a helyét. A szereplők szerethetőek, az akció szintén ma is megállja a helyét, izgalmas, jól ütemezett, viszont végtelenül egyszerű. Én nagy támogatója vagyok annak az ötletnek, hogy a fantasy/sci-fi sorozatként vagy film sorozatként a legjobb, mert egy egyedi filmben nincs idő a világ felépítése mellett túl sok minden másra. Itt is ez a helyzet. Luke-on kívül mindenkinek a botnál is egyszerűbb jelleme van. Menő rosszfiú, kemény csaj, öreg mentor, gonosz, stb.


4. Zsivány Egyes 7/10

Hát ide beledobáltak mindent, de igazából minden karakternek van egy tulajdonsága aztán ennyi. Viszont az akció az olyan király, mint egyetlen másik filmben sem a szériából. De azért a karakterfejlődés szót nem tudnám jó szívvel rámondani senkire. Ez az egyszerű, mégis nagyszerű tipikus esete, hasonlóan az Új reményhez.


5. A Jedi visszatér 6/10

Luke-Vader harc, Endori csata, Jabba, stb. Filozófia, karakterfejlődés, látvány, minden ott van. Viszont vannak kifejezetten gyenge részek is. Fejfogósan gyenge részek. Ewokok... Minek kellett ez?


6. Solo 6/10

Jó kis kalandfilm. Nem túl mély de élvezetes. Előrébb lenne, de nekem komoly gondjaim voltak a világítással. Főleg az elején egyes jeleneteket alig lehet látni. Ilyen technikai problémák nem valók egy több száz millió dolláros projektbe.


7. Az ébredő erő 6/10

Elsőre nagyon tetszett, de idővel egyre unalmasabbnak érzem. A karakterekkel komoly gondok vannak. Amit először nem veszel észre, mert X-szárnyúak meg csillagrombolók meg Ezeréves sólyom meg minden. Nem rossz, de az Új reményhez hasonló problémái vannak. Csak egy olyan világot mutat be, amit már ismerünk és egy olyan struktúrában, amit már egyszer láttunk szinte pontról pontra. A vége jól sikerült, de az eleje sok nézés után üresen cseng.


8. A Sithek bosszúja 5/10

Előzmény trilógia... Nem lett volna semmi gond, ha felvesznek egy jó forgatókönyvírót. Meg kevésbé támaszkodnak CGI-ra, meg nem koreografálják túl a harcokat. Viszont az űrcsaták jók.


9. Baljós árnyak 5/10

Ugyanaz. Jó a fogatverseny, jó az űrcsata. A fénykard párbaj koreográfia röhejes, a politika unalmas.


10. A klónok támadása 4/10

Ugyanaz, mint az előzőek, de még kiemelném a borzalmas szerelmi szálat Anakin és Padmé között. Gyerekként annyira nem zavart, mert minden szerelmi szálat utáltam. De felnőttként egyszerűen fájdalmas nézni és hallgatni.

2018. júl. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

Kedvencem a Sithek bosszúja, de nem azért mert olyan jó film lenne, viszont vérbeli sw volt és az összes film közül talán ez adott a legtöbbet az univerzumhoz.


2. Birodalom visszavág

3. Jedi visszatér

4. Zsivány egyes

5. Új remény

6. Solo

7. Klónok támadása

8. Ébredő erő

9. Baljós árnyak

10. TLJ

2018. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%

1. A birodalom visszavág

2. Egy új remény

3. A klónok támadása

4. A Jedi visszatér

5. Baljós árnyak

6. A Sithek bosszúja

7. A klónok háborúja

8. Zsivány Egyes

9. Solo

10. Az utolsó Jedik

11. Az ébredő Erő

2018. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

#1


Más országokban is többes számban van a cím

2018. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
65%

Én a Solot nem láttam, azt nem tudom elhelyezni a rangsorban, így 9 filmet fogok sorba rendezni.


1. A sithek bosszúja - nekem ez az "elemi" Star Wars, mert minden van benne aminek lennie kell. Nagyon tetszik ahogy felépíti a film önmagát, beledob minket egy űrcsatába és egy párbajba, azután kissé pihen, majd egyre inkább elkezdi kelteni a feszültséget. A végső 2x2 párhuzamos fénykardpárbaj minden idők legzseniálisabb párbajai közé tartoznak, Anakin átállása és végleges elvesztése nagyon komolyan próbára teszi az embert még sokadik nézésre is, a gonoszok egész sora mind kiváló (és sok "jó karakter is), a látvány grandiózus, az utolsó képsorok pedig szívbe markolóak. Grandiózus munka, komoly sztorival és elképesztő látványvilággal. 10/9,5


2. Zsivány Egyes - Zseniális film. Kicsit lassan indul be, ha csak az első felét nézném nem került volna be az első ötbe sem, de amit az utolsó kb. háromnegyed órában kapunk az elképesztő. A látványvilág talán még a Sithek bosszúját is veri, űrcsata, szárazföldi akció, Vader-mészárlás, önfeláldozás... Zseniális film. És Jyn Erso szerintem szexi. 10/9


3. A Birodalom visszavág - Sajnos az idő megtépázta az eredeti trilógiát, digitális felújítás ide vagy oda sajnos ha az ember sok 21. századi filmet látott, már nem tudja úgy élvezni az V. részt. Ami egyébként remek a maga módján. A közepe eléggé vontatott, de az eleje és a vége nagyon ott van, a Luke vs. Vader párbaj zseniális és a filmtörténelem egyik legnagyobb csavarját hozza, a lépegetők ma is örökzöldek, ugye itt találkozunk Boba Fettel is először, és a filmnek van egy sajátos atmoszférája. Ez a film vérbeli Star Wars. Nem tökéletes, de igen jó. 10/8


4. Az utolsó Jedik - lehet egyetérteni vagy egyet nem érteni, de szerintem összességében remek film. Az tény és tagadhatatlan, hogy vannak benne olyan részek amik szinte 0-t érdemelnek: a kaszinós jelenetsor minősíthetetlen, ahogyan Leia belebegése az űrhajóba dettó. De ennek ellensúlyozására egy olyan tróntermi jelenetet kaptunk, amit jó eséllyel jelölni lehetne a SW-univerzum legfordulatosabb és egyik leglátványosabb eseményének, a Luke vs. Kylo Ren "párbaj" szintén fenomenális, a főbb szereplőket alakító színészek jól játszanak (Daisy Ridley, Adam Driver, Mark Hamill, Andy Serkis), szóval nekem összességében remek film. Jótékonyan elfelejtem a botrányosan rossz részeket, ami marad az pedig fenomenális. Ja és éljenek a porgok! 10/8


5. A jedi visszatér - Remek film, de az V-höz hasonlóan kissé vontatottak egyes részei, Jabba palotája rendkívül bizarr, az ewokok pedig eléggé gázok. A végső párbaj viszont mindent visz. Jó kis Star Wars-mozi. 10/7,5


6. Baljós árnyak - Én szerettem ezt a filmet, Darth Maul állati jó gonosz volt, a két jedi párbaja ellene szintén helyet kell hogy kapjon a legnagyobb kardpárbajok között. Viszont tény hogy a CGI sok helyen csúnya vagy legalábbis furcsa, néhány karakter pedig idegesítő (Jar-Jar pl). 10/6,5


7. Egy új remény - Tudom hogy ez AZ első Star Wars, a nagy betűs Star Wars, de nekem valahogy sosem volt akkora extra. Eléggé vontatott, színtelen, faék egyszerűségű szereplőkkel. Viszont az akkori technikával tény hogy ez hatalmas dolog volt. Számomra talán ez nyújtja a legmérsékeltebb szórakozást, ami viszont megmenti az utolsó helytől az az újdonság ereje, illetve hogy ez volt az első Star Wars-mozi, ami nélkül nem lenne az egész. Na meg persze itt tűnik fel Darth Vader. 10/6


8. A klónok támadása - Az arénás jelenetsor, Jango Fett, Dooku vs. Yoda... azt hihetné ennyiből az ember hogy tökéletes film. Az arénás jelenet például elejétől a végéig top 3-as az összes SW jelenet között nálam. DE! A filmben a csicsás CGI mellett annyira nyálas, felesleges, vontatott részek, valamint olyan sok kényelmetlen jelenet van, hogy a mélybe húzzák az egészet. Ha valaki az utolsó fél-egy órát nézi csak, akkor 10/9, összességében viszont csak 10/5,5.


9. Az ébredő Erő - Amikor az újdonság erejével hatott, remek volt, azonban többszörire újranézve és a többi filmmel összehasonlítva rájön az ember, hogy semmi újat nem ad, mellé pedig elég gáz jelenetek is vannak benne. A látvány az nagyon ott van, de kb. ennyi. Elsőre 10/8 volt a nosztalgia és az újdonság varázsa miatt, "kitisztult fejjel" ez 10/5,5. Nem rossz film, de semmi extra, Star Wars filmek közül pedig talán a leggyengébb, szinte holtversenyben a Klónok támadásával (ami csak az aréna miatt került valamivel előrébb).



Solo helyezés nélkül, nem láttam, csak a trailert, az alapján nem szeretném értékelni. Ha a megérzésemre hallgatok, a 4-5. hely köré várom, mert Emilia Clarkeot imádom. :D

2018. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

Én sem láttam még a Solo-t, tehát 9 filmet fogok értékelni. Készítési sorrendben fejteném ki:


Egy új remény:

A legelső film, ami mai szemmel nézve látvány szempontjából eléggé elavult, de akkoriban nagy bravúrnak számított. Ez teremtette meg az egész univerzumot, itt ismerjük meg a fő karaktereket, a világot.

10/8,5


A Birodalom visszavág:

Tökéletes film. Történet, látvány, karakterek, dráma, minden szempontból nagyon ott van. Meg persze a legnagyobb filmes csavar.

10/10


A Jedi visszatér:

Ez a film is jól sikerült. Tatooine-t és az alvilágot remekül bővítették Jabba palotájával, az űrcsata is nagyon ott van, a tróntermi jelenet a végén fenomenális. De itt már azért akadnak negatívumok is: második halálcsillag iszonyúan fantáziáztlan húzás, és az ewok-ok is idegesítőek.

10/7,5


Baljós árnyak:

Ahogy sokan írják, túlzott CGI(bár az egész előzmény-trilógiára igaz ez), Jar-jar sok jelenete nem kellene, de nekem a gyerek Anakin sem jött be túlságosan.

De van azért pozitívum is: sikerült kisit kibővíteni az univerzmuot, és a végén van az egyik legjobb fénykard-párbaj fantasztikus zenével. Nekem Qui-gon karaktere is bejött és a politikát sem éreztem túl soknak. De tény hogy a rosszabb sw filmek közé tartozik.

10/5


A klónok támadása:

Tele van hibával, nagy része vontatott, szerelmi szál borzasztó, nyálas, Anakin hisztijei szintén.

Kevés pozitívuma: jobban betekintettünk a galaxis átlag embereinek életébe, Jango-Obi párharc sem volt rossz, arénás jelenet.

10/4


A sithek bosszúja:

Az előzménytrilógia legjobb darabja, hangulat, dráma nagyon ott van és a látvány is. Obi-wan végre szimpatikus volt. Nincsenek vontatott részek, Palpatin manupulációja zseniális és az egészet SW hangulast lengi körül. Az űrcsata sem rossz az elején. De a legjobban sikerült rész szerintem a 66-os parancs.

Kevés negatívum: Padmé elmondja,h terhes-jelenet, Sidious levág 3 jedit-jelenet.

10/9


Ébredő erő:

Az egész film az ep4-et másolja, nem kell részletezni. Új karakterek sem igazán jöttek be. Kevés pozitívum a nyomokban létező SW -hangulat.

10/3


Zsivány Egyes:

A Disney-korszak legjobb filmje. Az eleje kicsit vontatott, de a közepétől belelendül, az utolsó fél órája fantasztikus. Sok az emlékezetes jelenet.:Halálcsillag első lövése, mentőakció, úrcsata, önfeláldozás, Vader elszabadul stb. Nekem nagy kedvencem.

10/9


Utolső jedik:

Nagyot csalódtam benne úgyis, hogy nem volt magasan a mérce az ep7 után. Logikátlan, következetlen, új szereplők borzalmasak, nem adnak magyarázatot szinte semmire, feleslegesen elnyújott.

Egyetlen jobb része a tróntermi jelenet.

10/2 (nagy jóindulattal)

2018. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%

Szóval szerintem:

1. Birodalom visszavág.

2-3: Zsivány egyes, Sithek bosszúja

4: Új remény

5: A jedi visszatér

6: Baljős árnyak

7. Klónok támadása

8: Ébredő erő

9: Utolsó jedik


Előző voltam :D

2018. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

1. Jedi visszatér

2. Sithek bosszúja

3. Birodalom visszavág

4. Zsivány egyes

5. Új remény

6. Solo

7. Baljós árnyak

8. Ébredő erő

9. Klónok támadása

10. Utolsó jedik

2018. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

1. ROTS 10/10

2. RO 10/10

3. TESB 10/10

4. ROTJ 10/9

5. Solo 10/9

6. TLJ 10/9

7. TFA 10/9

8. TPM 10/8

9. ANH 10/8

10. AOTC 10/8


Egyébként az összeset szeretem, de ha sorba kéne rendeznem, akkor ez lenne.

2018. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%

#1 A birodalom visszavág

Azt hiszem erről felesleges kisregényt írni. Sokunknak egyszerűen a Star Wars filmek etalonja, nem véletlenül!

10/10


#2 Új remény

Noha ez nem kifejezetten az epizód érdeme, de ez vezetett be még anno az SW világába, ezt más már nyilván nem tudja elvitatni tőle. Viszont annyi bizonyos, hogy az egyszerű történet, az egyszerű karakterek mellett is egy minden ízében szórakoztató mozi.

9,5/10


#3 A Sithek bosszúja

Nem vagyok ugyan nagy rajongója az előzménytrilógiának, de a trilógia záródarabja tényleg fantasztikus lett. Noha a fentebbi kettő klasszikus szintjét nem igazán közelíti meg, de látványos, izgalmas, magával ragadó. Sajnos a látvány oltárán viszont sokszor feláldozták a logikát (például a Vader - Obi-Wan párbaj elképesztően látványos ugyan, de rengeteg mozdulatuk tényleg csak látvány, és semmi értelme nincs), illetve a borzalmas romantikus szál hibáit is örökölte valamilyen szinten, ezért a pontszáma csak

8/10


#4 Az utolsó Jedik

Lehet hogy ezzel a véleménnyel nem leszek népszerű, de őszintén, számomra ez a film lehetett volna az, amelyik végre felérhetett volna a Birodalom visszavág szintjére. Rengeteg emlékezetes és igazán látványos jelenetet kaptunk (pl a hiperűrsebességes ütközéssel Rian Johnson a szívembe zárta magát, nagyon régi vágyam volt már egy ilyen megoldást látni a vásznon!), az erő misztériumát siekrült igazán tovább mélyíteniük, Luke történetének lezárása könnyeket csalt a szemembe, lehetne sorolni. Csak ugye, ha az a volna ott nem volna...

Leia visszarepülése a cirkálóra, ott már kicsit fogtam a fejem, ez talán túlzás. De még talán el is siklottam volna felette, ha csak ez az egy buta jelenet lett volna. De a vége, Rose mentőakciója, az sajnos kicsapta a biztosítékot. Finn két filmen át ügyesen ívelt karakterfejlődésének betetőzését egyszerűen elkaszálták egy ilyen teljesen értelmetlen jelenettel. Áhh... nagyon sajnálom, tényleg. Mert imádom a filmet, 99%-ban tökéletes. Szerintem legalábbis. Az az 1%-ot viszont sikerült annyira elszúrni, hogy az sajnos rányomja a bélyegét az alkotás egészére.

7,5/10


#5 A Jedi visszatér

Noha a mai napig borsódzik a hátam ha arra gondolok amikor az ewokok kenterbe verik a birodalmi hadsereget, illetve a mentőakció az elején szvsz teljesen feleslegesen túlbonyolított, azért összességében egy szrethető film, jó pár emlékezetes jelenettel.

7/10


#6 Ébredő erő

Nem titkoltan egy nosztalgiavasút az egész film, annak viszont tökéletes. Ami az előzménytrilógiának nem sikerült, az az Ébredő erőnek igen, tökéletesen kapták el az eredeti trilógia hangulatát és látványvilágát. Visszahozta a gyerekkorom. Kylo Ren karaktere pedig azonnal az egyik kedvencem lett. Ilyennek kellett volna lennie a fiatal Anakinnak!

Viszont a karakterek nagyobb része csak erősen közepes, illetve a film a nosztalgián kívül olyan sok újat azért nem tudott nyújtani.

6/10


#7 Zsivány egyes

A film utolsó fél órája egyszerűen fantasztikus, ez vitathatatlan. Ami baj, hogy úgy kb ennyi a pozitívum amit mondani tudok róla. A történet klisés, a karakterek érdektelenek, illetve több jelenet is annyira buta, hogy az engem már taszít (pl amikor Chirrut egy bottal elintéz egy osztag páncélozott rohamosztagost).

Az űrcsata a végén jelentős felhúzó erő, de számomra így is csak

5/10


#8 Solo

Összességében olyan semmilyen film lett. Hogy is mondjam? Voltak jó jelenetek, de semmi olyan kirívóan emlékezetes. Voltak rossz jelenetek, de semmi olyan ami olyan nagyon irrtáló lenne. A történet is elég pörgős és magával ragadó, de közben elég sablonos is, és belegondolva teli van lyukakkal, csak ezt a pörgő tempó miatt az ember nem is rögtön veszi észre.

Nem egy sokszor nézős mozi, de azért megállja a helyét a maga módján.

4,5/10


#9 Baljós árnyak

Nekem úgy tűnik, mintha a film nem tudná eldönteni, kinek is akar szólni. Néhol túl komoly, néhol túl gyerekes, néhol vontatott, néhol nagyon pörög. Ami még nagyobb baj, hogy ezeknek a váltásoknak nincs is valami szép, követhető íve, hanem egyik percről a másikra történnek.

Azt el kell ismerni, hogy rengeteg dologgal bővült általa a Star Wars univerzuma, és egyes jelenetek kifejezetten szórakoztatóak és látványosak. De ez csak kis része sajnos a teljes filmnek.

4/10


#10 Klónok támadása

Az abszolút mélypont. Egy szerethető hős helyett kaptunk egy irritáló hisztis kamaszt, egy nevetséges szerelmi szálat, egy alapvetően buta és logikátlan történetet... Csak azért nem kap 1-est, mert a végén legalább az arénaharc egy értékelhető jelenetsor.

2/10

2018. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!