Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Death Note-hoz (A halállista...

A Death Note-hoz (A halállista) hasonló animék az alábbi kitételekkel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már sok kérdésben érdeklődtek ilyen animék iránt, de én szeretnék némileg konkretizálni:


- A legjobban az L és a Light közötti taktikai játszma tetszett, így elsősorban olyan animék érdekelnének, amik szintén stratégia központúak, ahol az elmék vívják egymással a harcot, lehetőség szerint erre épül a történet.

- A szereplők terén is Light-hoz és L-hez hasonló mentalitású, racionális, és a lehető legkevésbé érzelgős, hidegfejű, zseni karakterek érdekelnének. Anithősök előnyben vannak. Ezen a kitételen belül viszont az a legfontosabb, hogy ne legyen az ajánlott animében sok lelkizés, ne legyenek olyan hatalmas érzelmi kitörések, mint mondjuk a Psycho-Pass-ban.

- A komolyság és a sötét hangulat alap. Nem bánom, ha van benne humor, de kontrollálható mennyiségben... ':D Pontosítva itt gondolok az olyan nevetséges elemek mellőzésére, mint amikor Missa hajba kapott Kiomi-val Light-on vagy, amikor Missa őrült fejjel elkezdte püfölni valamelyik karakter mellkasát, a női karakterek "fangirl kitöréseire".

- Meg lehessen találni magyar szinkronnal vagy, ha az nincs, akkor angol/japán alapon magyar felirattal. Az angolom nagyon gyatra, így az angol felirat nem működőképes.


Korábban ajánlották már a sötétebb animék közül a Psycho-Pass-t és a Tokyo Ghoul-t, pár rész után mind a kettőt abbahagytam az érdeklődés hiánya miatt. Dióhéjban okos, és emocionálisabb "fegyelmezett" szereplőkkel bíró animéket keresek, amin/ami közben sokat lehet agyalni :)



2018. júl. 30. 01:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Ezért nehéz az ajánlás. A Psscho Pass jobb, mint a Death Note, a Tokyo Ghoul viszont sokkal rosszabb.


Ilyen alapon megint csak bejöhet a Kiseijuu, ami jobb, mint a Death Note, vagy akár az Ergo Prody, ami megint csak rosszabb.

2018. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Code Geass (ez hasonlít a legjobban a Death Note-ra, a hasonlóságokat estig lehetne sorolni, ha elkezded, rájössz hogy miről beszélek)

Parasyre - the maxim

Monster

Death Parade

One Outs

Steins;Gate

Zankyou no Terror

2018. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
A Steins;Gate egyáltalán nem hasonlít a DN-re. Mondjuk minőségileg sem említeném őket egy lapon (S;G mérföldekkel jobb)
2018. júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#3 Ez azért túlzás, de a Steins;Gate szerintem is jobb. Mindkettő top hármas nálam, ha animesorozatokról van szó. A harmadik a Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, bár ezért sokan haragudnak rám.
2018. júl. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#3: Egyáltalán nem? Max. szerinted. Nem én találtam ki, hogy hasonlítanak. Nyugodtan görgess lejjebb egy kicsit ezen a listán, és te is meglátod.


[link]

2018. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

#5:


Lol... hát ahhoz képest, hogy mennyire hasonlítanak, rögtön leírja a főszereplők közti különbségeket :DD


"Both have clever plotlines that will always keep you on attention and at the edge of your seat, wanting to learn more."


Ez meg egy bullshit mondat :D


Amiket a kérdező írt, azok közül egyik sincs a Steins Gate-ben, teljesen másról szól


"taktikai játszma tetszett, így elsősorban olyan animék érdekelnének, amik szintén stratégia központúak, ahol az elmék vívják egymással a harcot, lehetőség szerint erre épül a történet." - Ez nem a Steins Gate


"A szereplők terén is Light-hoz és L-hez hasonló mentalitású, racionális, és a lehető legkevésbé érzelgős, hidegfejű, zseni karakterek érdekelnének. Anithősök előnyben vannak." - Ez sem a Steins Gate. A Steins Gate pont hogy az érzelmekről és érzelmes, emberközeli karakterekről szól.


"A komolyság és a sötét hangulat alap." - A Steins Gate vígjátékból fordul át thrillerbe, de a második etapját se tekinteném olyan vérkomolynak, ahol csak sötét dolgok történnek. Ebben a részében is ugyanúgy megvannak a könnyedebb jelenetek, amelyek oly emberközelivé teszik.


Úgyhogy őszintén szólva, ennél a kérdésnél lövésem sincs, hogy merült fel a S;G :) Persze nem bánom, mert én is mindent megteszek a népszerűsítése érdekében :)

2018. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#1 A Psycho-Pass világa érdekelt, viszont nekem idegesítően érzelgős az egész, amiért sajna nem kárpótolt eléggé a világ, ezért mondtam neki búcsút két rész után. Nem tudom tolerálni a főszereplő nagy kitöréseit, amiben sikoltozik, bömböl, vagy remegő szájjal és szemekkel a sírás határán egyensúlyozik, amikor emelkedik rajta a nyomás.


#2 A Death Parade-t már láttam, és alapvetően tetszett, bár arra számítottam, valami nagyobb durranást hoznak ki belőle a végére, valami... lényegibb változást és néha-néha már ott is túl sok volt a nagy érzelmi megmozdulás.

2018. júl. 30. 19:28
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
#6: Elismerem, a taktikai játszmás elvárás terén igazad van, viszont a másik kettőben nincs. A Steins;Gate-nek is sötét a hangulata, mindkét anime thriller. A főszereplők is hasonlók, ami a személyiség típusukon is tükröződik: Kurisu INTJ, mint Light. Okarin ENTP, mint Ryuk, és mint egy hangosabb L. Mayuri pedig ESFP, ugyanúgy mint Misa-Misa.
2018. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

"Kurisu INTJ, mint Light. Okarin ENTP, mint Ryuk, és mint egy hangosabb L"


Ja persze... csak Okabénak és Kurisunak vannak érzelmei is, Lightnak és L-nek meg egyáltalán nem. Utóbbiak nem is igazán voltak szerethetőek számomra emiatt.


Egyébként meg honnan szeded, hogy ilyen a személyiségtípusuk? Erről semmi hivatalos infó nincs, csak kitalálta őket valami rajngó, aki magát pszichológusnak adja ki. Valódi személyiségtesztet senki sem végzett el egyik karakteren sem (nem is lehet, mert nem létező karakterek)


Valahogy nekem Kurisuról és Okabéről érdekes módon sohasem jutott eszembe egyáltalán Light és L. Ja, és érdekes módon, most hallok erről először, pedig eléggé otthon vagyok a S;G témában

2018. júl. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Light-nak és L-nek is vannak érzelmei.

Lényegében az egész sztori úgy indult el, hogy Light-nak elege lett a gonoszságból, más emberek megalázásából és kihasználásából, amivel nap mint nap szembesült. Szerinted egy 100%-ban érzéketlen embert kicsit is foglalkoztatná, ha a szeme láttára szexuálisan bántalmaznának valakit, vagy lopnának meg? Nyilvánvalóan nem. Light jobb hellyé akarta tenni a világot, csak a lehető legrosszabb módszerekkel. De akkor is láthatod a reakcióján, hogy vannak érzelmei, amikor meghal az egyik családtagja.


L-t pedig szimplán csak jobban érdeklik a saját elméletei és ötletei, mint a saját vagy más emberek érzései. Az, hogy valaki logikai beállítottságú, nem jelenti azt, hogy érzéketlen.

Tudja értékelni az érzelmeket, például mondta egyszer, hogy Misa milyen nagyszerű lány, amiért feltétlenül szereti Light-ot.

És próbálja nézni a mások érdekeit is. Amikor először tesztelte Light-ot a TV-n keresztül, választhatott volna egy olyan bűnözőt is, akinek még évei lettek volna hátra, neki viszont Lind L. Taylor-ra esett a választása, akit aznap végeztek volna ki, mert tudta, hogy ha még meg is hal, akkor is csak néhány órával rövidítette le az életét. A döntései és módszerei megdöbbentőnek tűnhetnek elsőre, viszont valójában senkinek sem árt velük.

Near, aki egy L-másolat, azért nem tudta túlszárnyalni L-t, mert L-lel ellentétben belőle valóban hiányoztak az érzelmek, ezért is történt az, hogy csak Mello-val együttműködve sikerült elkapnia Kirát, aki viszont túlságosan is érzelmes volt. A két szereplő L két sarkított változata. L higgadt, mint Near, viszont vannak érzelmei, mint Mello-nak.

Akárhogy is nézzük, L megpróbált megállítani egy tömeggyilkost, kockáztatta a saját életét a nagyobb cél érdekében és végül ez az életébe került. Mindenképpen pozitív karakter.



Visszatérve a hasonlítanak-e kérdéshez: A Death Note és a Steins;Gate főszereplői is zsenik. Kurisu csendes és összeszedett típus, mint Light, Okabe pedig inkább az "őrült tudós" hatását kelti, mint L, és ugyanolyan extrovertált, kíváncsi természetű, mint Ryuk. Nem szembetűnőek a hasonlóságok, de attól még ott vannak.

2018. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!