Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Fullmetal Alchemist sorozat...

A Fullmetal Alchemist sorozat mikor és hol játszódhat?

Figyelt kérdés

Mielőtt írnak a kritikusok. Tudom hogy kitaláció az egész.

De érdekel hogy ki mit gondol.

Milyen korban? És merre felé játszódik?



2018. aug. 8. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, hogy az ipari forradalom környékére tehető a korszak amiben játszódik. A tankok, fegyverek, autók miatt ezt megcáfolnám és kicsit előrébb tolnám monjuk az 1930-as évekre. Ha a nem a mangahű sorozatról van szó akkor méginkább reális az amit ez előzőekben írtam, ugyanis a befejező filmbéli (Shamballa hódítója) alternatív valóság az egyik világháború kirobbanása előtt játszódhat.


Mellesleg az alkímia miatt kissé elhanyagolódott a technológiai fejlődés.

2018. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát canon szerint az év a sorozat elején 1914, mert akkor Ed 15 éves, és 1899-ben született. A cselekmény úgy két-három évet foglalhat magába, szóval az úgy 1914-1917. Szépen párhuzamba rakja magát az első világháborúval az egész cécó a homunkuluszokkal.


A helyszín meg Amestris, ami egyértelműen a náci Németországon alapszik az egész Führer meg "nyírjuk ki ezt a csoport embert mert miért ne" dologgal. Még a kék szem-szőke haj amestrisi sztereotípia is összecseng Hitler árja-mániájával.

2018. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jó érv mind a kettő.


És 2# válaszoló elvét követve: Az állami alkimisták meg az SS seregre hasonlít.Nem?

2018. aug. 8. 22:43
 4/5 A kérdező kommentje:

Most értem az FMA végére.

Spoiler.


Ha a hiszünk abban hogy a különböző univerzumokban ugyan úgy telik az idő akkor 1916/15-1921 között játszódik a sori. Hisz a kapu túl oldalán (vagyis a mi világunkban)1921 volt mikor megérkezett Edward.

És azért lehet az Edward órájában 3/oct/10 mert kb 400 éve más idő számítást használnak.

2018. aug. 10. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, hogy te a 2003-asról beszélsz. Abban ne keress túl sok logikát, mert két különböző canonból épül fel. Úgy félig még jelen van Arakawa logikája és elképzelése, aztán meg már csak az animekészítők történetét láthatjuk. Így elkerülhetetlenek az ellentmondások, főleg, hogy Arakawa nem szólt bele a sorozat lezárásos történetébe.
2018. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!