Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Fullmetal Alchemist Brotherhoo...

Fullmetal Alchemist Brotherhood a Fullmetal Alchemist folytatása? Mi közük egymáshoz?

Figyelt kérdés

2018. aug. 22. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A Brotherhood a sima remake-je.
2018. aug. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Az első FMA (Bölcsek kövének nyomában, 2003) eltért a mangától egy pár rész után mivel beérte azt és mivel nem akarták szüneteltetni az animét más sztorivonalon mentek, később mikor befejeződött a manga a rajongók nyomására elkészítették az FMAB-et(Brotherhood/Testvériség, 2005), ami elejétől a végéig teljesen követi a mangát. Ez utóbbi jobban is sikerült minden tekintetben(ritka, hogy egy remakle jobb, mint az előd).
2018. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
*2005=2009
2018. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
Sokan vitát nyitnának arról a bizonyos “minden tekintetben”-ről. A jobb lett összességében sokkal jobban fedi a valóságot.
2018. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%
Nos rendben. De akkor mond szerinted mégis miben jobb a régi, mint az új? Az újnak jobbak az OST-i, jobb a trtöénet is , valamint véleményem szerint a grafika is. Pl SPOILER emlékezz csak a simában volt olyan karakter aki egyébként tökre de boss lett volna a mangában de a Bölcsek kövében nem is adtak szerepet pl King Bradley, vagy pl Ling Yao-t telibe kigayták belőle pedig egész f* sza karakter volt, kihagyták Armstrong nővérét is..és még sorolhatnám..ehelyett kaptunk egy Dantét, mint főellenség, aki lássuk be apához képest 0 volt...A történet vége, miszerint Al és Ed 2 külön világban/valóságban" élnek totál agyf* sz
2018. aug. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

Oké, ha valaki grafikának nevezi egy animációs film látványvilágát, azt helyből nem tudom komolyan venni.


Az pedig, hogy jobb-e az új, pontosan a vita egyik pontja. Például az első adaptáció sokkal kevesebb digitális elemet tartalmazott, a cel animációjának köszönhetően pedig az anyaagok textúrája általában sokkal jobban átjött, az árnyokok jobban definiáltak voltak, míg ilyen téren a Brotherhood látványvilága sokkal sterilebb.


Ami a történetet/történetvezetést illeti, a Brotherhood eleje összecsapott az első adaptációhoz képest. Pontosan azért, mert az elejének már volt egy mangahű adaptációja. Ami pedig a végét illeti, a Brotherhood vége sokkal battle-shounenesebb, ami legalább annyira nem vált előnyére, mint az első adaptációnak a filler karakterek (Archer és a hamis Elric tesók).

2018. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Akkor animáció ha már ennyire szakszóval akarunk élni(vcagy inkább sznobul viselkedni m..még ha kicsit sarkosított értelemben is, de szerintem így is érthető volt a léynege.)


Lehet igazad van, hogy a FMAB eleje kicsit elkapkodotabb értem ezt PÉLDÁUL arra, hogy egyes jelentekhez az hamarabb elért mint a Bölcsek köve azaz több fejezetet dolgozott fel néha 1-1 rész, viszont szerintem az se jobb, hogy még az első sorozat esetén Hohenheim feltűnik majdnem az anime végén a 43.részben úgy hogy az anime 51 részes, még az utóbbi sorozatban már a 12.részben ott van úgy hogy 64 részes az anime

2018. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ez így sem az igazi, mind a grafika (akár képzőművészeti, akár számítógépes), mind az animáció egy specifikus dologra vonatkozik és egy anime (vagy bármelyik más animált film) látványvilágára az előbbi egyáltalán nem állja meg a helyét, az utóbbi viszont annak csak egy részletét címzi meg. Az utóbbiba nem szoktam belekötni, mert az már legalább köszönőviszonyban van a diskurzus tárgyával, kivéve persze, ha valaki flegmán odaveti, hogy úgyis tudják, miről van szó.


"viszont szerintem az se jobb, hogy még az első sorozat esetén Hohenheim feltűnik majdnem az anime végén a 43.részben úgy hogy az anime 51 részes"


És ide jönne valami komolyabb indoklás a sorozat hosszánál. Egy karakternél nem az a lényeg, hogy mikor mutatkozik be, hanem hogy mi a szerepe/funkciója a történetben. Pontosan ez a helyzet a "kihagyott" karakterekkel. Ez a történet nem az a történet. Azok a karakterek nem hiányoznak belőle, hanem csak szimplán nincsenek benne, ami nagyon nem ugyanazt jelenti. Plusz szerintem Olivier az eredetiben sem egy különösebben jó karakter.

2018. aug. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Jó mindegy nem ez a lényeg most szerintem, ezen kár "vitatkozni"


Nem vlaóban nem az a lényeg, hogy mikor van bemutatva, azonban a karakter kidolgozottsága már annál inkább. Egy karaktert akit, a manga "eleje" óta dolgoznak ki nem lehet csak úgy az anime utolsó negyedében bedobni, mert úgy a karaktere összecsapott lesz. Ha meg több egész részeket rászánnak, hogy bemutasság, akkor nem halad a történet. Hát azért van jelentősége. Mármint ha jól emlékszem viszonylag jelentősebb szerepe volt a Bradley elleni harcban (mint mondtam HA jól emlékszek)

2018. aug. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%
A Brotherhood-nak csodálatos a vége, nevezheted "battle-shounenesnek", de rendesen le van zárva, a simának viszont teljesen elbarmolták a végét.
2018. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!