Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A filmekben / sorozatokban...

A filmekben / sorozatokban miért van az, hogy a fekete nők erősebbek, mint a fehérek? Ez a valóságban is így van?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném; egyáltalán nem rasszista célzatú a kérdés, és az ilyen válaszoktól is kérem, kíméljetek meg.


Nemrég vettem észre, hogy szinte az összes általam látott sorozatban a fekete nők sokkal szívósabbak, keményebbek, temperamentumosabbak, imponálóbb személyiségűek, mint a fehér női karakterek, akik a fekete női karakterekhez képest folyton csak hisztiznek és várják a csodát a problémák megoldása helyett.

Ott van példának Annalise Keating a Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot?-ból, Indra a The 100-ból, Beverly Hope, Lee, Ramona Royale, Desiree és Marie Laveau az American Horror Story-ból, Maeve a Westworldből... vagy Bonnie a Vámpírnaplókból.


Az érdekelne, hogy ez mi miatt alakult ki? Mi hozzájuk képest tényleg ennyire szánalmasan gyenge nyavalygó-gépek vagyunk ? :D



2018. szept. 7. 01:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
35/F,hát nekem is az a tapasztalatom hogy több a nem fehér hősnő.Ami egyrészt azon az igazságon alapszik hogy valóban erősebbek, keményebbek a fekete nők alapvetően.Másrészt meg a fehér nőket már akkor is a megmemtésre váró áldozatok kazegóriájába tették amikor még a fehér ember volt a "király".Vannak keményebb szerepekben is ma már de még mindig nem egyértelműen.
2018. szept. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Vajon miért csak a fehér nőkkel kapcsolatban alakult ki ez az "életképtelen" karakterábrázolás a kezdetektől fogva, mikor nem csak a fehér nők és a fehér férfiak között nem volt sokáig egyenjogúság?


Nem kicsit furcsa az, hogy az "erősnek beállított" fehér lányok a friss filmekben is általában túlérzékenyek, ontják a nevetséges érzelemkitöréseket és a logikátlan lépéseket még akkor is, ha a műfaj ennél több "tökösséget" követelne meg, míg a legtöbb fekete lányt szinte magától értetődően talpraesett, belevaló, határozott jellemként ábrázolják, olyan nőkként, akikre akaratlanul is felnéz a néző. Általában sokkal hamarabb is kedvelek meg ezek miatt egy fekete női karaktert, mint egy fehéret.


Eddig igazából fel se tűnt ez a minta, el se gondolkoztam rajta, valahogy természetesnek vettem, hogy jobban kedvelem a fekete hősnők tulajdonságait. De most már birizgálja a fantáziámat, hogy mi az oka annak, hogy ők ennyivel erősebbek és... dinamikusabbak :D A leírásban emlegetett Annalise Keating is... egyszerűen lenyűgöz.

2018. szept. 7. 02:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egész mögött ott a rasszizmus. Nem lehet elválasztani. Van egy népmesei és pszichológiai motívum, akit elnyomtak, megkeményedett, megerősödött és magától lépett ki az elnyomásból. Mint a legkisebb testvér motívuma.


A valóságban is van ilyen. Akinek semmi motivációja, az nem erősödik.

2018. szept. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A feketéket egységesen nyomták el nagyon sokáig mig a fehér férfiak a nőket.

És a többi meg ebből jött valahogy... ☺

2018. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a harmadik válaszoló megfogalmazásában benne van a válasz.
2018. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyébként a négerek általában erősebbek. Jobb fizikummal rendelkeznek.

Akár a testépítőket vagy a sportolókat (ahol számít a fizikum) megnézed, nagyon sok a néger élsportoló. Boxolóknál is legtöbbször ők a legjobbak.

2018. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Azért ez nem minden esetben van így. Wonder Woman is fehér...
2018. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Uh, mennyi bullshit van itt. Elöször is az alapfelvetés is rossz. Vannak fehér/fekete női hősök. Nincs igazán több feketéből, nézzük pár fehér ‘hős’; Artemis, Huntress, Wonder Woman, Black Canary, Batgirl (az összes) Batwoman stb... másodszor az se igaz hogy a feketék jobb fizikummal rendelkeznek. Vannak olyan sportok amit tényleg ők uralnak mint pl rövid táv futás, de sok olyan sport is van amihez komoly fizikum kell és sehol egy néger pl úszás. Testépítést pedig NE hozzuk fel példaként ott sokkal mérvadobb az hogy milyen korán és intenziven kezdi a koxot mint hogy milyen komolyan eddz. Naturálba szinten a diéta sokkal többet számit mint az eddzés.
2018. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én az erőt egyébként nem fizikálisan értettem, hanem lelki erőbe. A fekete női karakterek például előbb küldik el melegebb éghajlatra a nem megfelelő hozzáállást tanúsító férfit, míg a fehér női karakter inkább nyel, meghunyászkodik ezerszer, automatice magában keresi a hibát, hajlamosabb mindent megbocsájtani csak, hogy ne legyen egyedül. Míg a fekete női karakterek nem csinálnak belőle akkora ügyet, ha nincs pasijuk, jobban megállnak a saját lábukon.


Ami meg a Wonder Womant illeti... lehet, hogy szuperképességei vannak, de jellemként nekem nem elég erős, túlságosan szeszélyesen érzelemközpontú, legalábbis a legújabb filmet alapul véve. Egy idealista kis álomvilágban él, amikor meg kipukkad az, akkor elkezd picsogni, jön elő a nagy világfájdalom, hogy az emberi világ mégse csupa szivárvány... Annalise Keating hozzá képest egy igazi alfa jellem.

2018. szept. 8. 00:04
 10/10 anonim válasza:
Szia! Tudom, hogy késői válasz, de ez egy nagyon bonyolult kulturális, történelmi és szociális kérdés amire nehéz egymondatos választ adni. A reprezentációnak és a kisebbségek elnyomása elleni küzdelemnek még sokat kell érnie és finomodnia a társadalomban, ennek a lecsapódása a sorozatok is. Ha érdekel még bővebb válasz, légyszi írj vissza, mert szerintem erről könyveket lehetne írni.
2022. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!