Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Valaki elmagyarázná nekem a...

Valaki elmagyarázná nekem a kimi no na wa-t? Nem értem ezeket az idősíkokat és hogy miért halt meg a lány akiről végül kiderült hogy nem, de mégis. N em is néztem végig, mert belezavarodtam.

Figyelt kérdés

2018. szept. 20. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem értek, mit nem értesz rajta. Persze, voltak részletek, amik magyarázatlanul maradtak, de a cselekmény faék egyszerű.
2018. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értettem teljesen. De végignéztem és utána már értettem.

Elmagyarázni már nem tudnám neked, mert már lassan egy éve, hogy megnéztem.

2018. szept. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem nézted végig akkor miért akarod megérteni?
2018. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha válaszolnátok,nem pedig belém kötnétek?
2018. szept. 22. 00:19
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Rendben ezesetben pontosan melyik részt nem érted belőle?
2018. szept. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem emlékszem már rá kristálytisztán, de azért megpróbálom elmagyarázni

Szóval főszereplő lányunk és főszereplő sracunk (akiknek nem emlékszem a nevére) testet cserélnek. Annyi a bökkenő, hogy a srác ugymond a jövőben van (a lányhoz képest), míg a lány a múltban van (a sráchoz képest). A lány családjában nem ez az első ilyen eset, így nyilván összefüggésben van a templommal vagy szentéllyel (nem tudom pontosan, de nem is lényeges) őriznek. A kulcs a testcserének az a drága üstökös, ami a lány idejében látható a földről. Szegény srác nem is érti, hogy milyen üstökösről van szó. És azután hogy az üstökösös csoda véget ért, nem cseréltek többször testet. A srác úgy dönt (már nem tudom milyen okokból), hogy elmegy személyesen meglátogatni a lányt. Van egy rajza ami alapján keresik a helyet, de nem sok sikerrel. Egy kávézóban viszont felismerik a helyet, úgyhogy el is mennek oda. Akkor jön rá a srác, hogy az az üstökös az X évvel ezelőtti volt, és pusztitotta el a falut\várost. Kiderül, hogy a lány és barátai is mind meghaltak. Srácunk letargiába is esik, amig eszébe nem jutnak a nagymama szavai, ezért csapot papot otthagyva túrázni indul egy nagy kráter közepébe. Valami rejtélyes okból úgy dönt, hogy megissza a poshadt szakét, ami valahogy lehetővé teszi hogy időn és téren át a lemenő nap fényében találkozhasson a lánnyal. Ott elmondja hogy szörnyű halált fog halni, amíg a falu\város a földdel lesz egyenlő. Még mondanak egymásnak mézes mázas dolgokat, írnak egymás kezére haszontalan üzeneteket (a nevük helyett -.-), aztán csodák csodájára a Nap végleg lemegy, a varázslat pedig megszűnik. A srác emlékeit hamar elveszti, majd visszamegy a nagyvárosba, míg lányunk az idővel versenyt futva próbál a barátaival egy terrorista akcioként beállított garázdasággal evakuálni a lakosokat egy biztonságos helyre. Mivel ezek végül sikerülnek, lányunk is túléli a be nem következett katasztrófát, és álmát beteljesítve a nagyvárosba költözik. X év után a metrón utazva ismerősnek tűnő arcot lát, és srácunk és lányunk üldöző akcióba kezdenek a nagyvárosban, hogy egymást újból megtalálják (bár nem emlékeznek). Mikor végre egy lépcsőhöz érnek, lesznek oly kedvesek és megkérdezik egymást nevét, majd idegtépő cliffhanger után a büdös életben nem tudjuk meg hogy végül felismerték-e egymást a nevük alapján, vagy nem.

Még amit hozzáfűznék, hogy lányunk idejében, amikor ő már testet cserélgetett a sráccal, de a lány idejében élő srác még nyilvánvalóan nem, lányunk úgy dönt, hogy ezen apró tények tudta nélkül meglátogatja srácunkat, aki természetesen egy hülyének nézi (mert még nem cserélt vele testet, remélem érthető). Lányunk búcsúképpen odabaszarintja a kis fonálkáját a srác kezébe és elmotyogja a nevét. Ezért van az hogy amikor a srác is elkezd a saját idejében testet cserélni, már az elejétől fogva nála lesz a fonál vagy szalag vagy mittudomén, míg a lánynál a lány idejében pedig csak addig amíg meg nem látogatja a srácot. Aztán talán még egyszer átadják, vagy nem, erre már nem emlékszek.

Remélem valamennyire érthetően írtam, ha valami nem tiszta akkor szólj nyugodtan :)

2018. szept. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,mostmár értem :D
2018. szept. 23. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!