Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animék, amiket mindenképp...

Animék, amiket mindenképp látnom kell?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem csak el animéket nézni (nemrég... tavasszal) és kíváncsi vagyok, hogy ti miket ajánlanátok nekem! Mi az az anime, ami mondhatni már-már alapműveltség, vagy aminek olyan sztorija, ill. karakterei vannak amik/akik valamiért nagyon megfogtak titeket, vagy egyszerűen csak jól el lehet vele ütni az időt? Jöhet bármi, mindenevő vagyok!!

Amiket eddig láttam/elkezdtem és tetszettek (a teljesség és a szuperpontos helyesírás igénye nélkül):

Kamisama Hajimemasita, Haikyuu!!, Naruto, Naruto Shippuuden, Death Note, Attack on Titan, Nanbaka, Aoharu x Kikanjuu, 3D Kanoju Real Girl, Noragami, Toradora, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Vampire Knight...


Most hirtelen ennyi jutott eszembe... Előre is köszönöm a segítséget, és ha megtennétek, hogy egy fél mondattal megírjátok, hogy miről szól az ajánlott anime, vagy csak a kategóriáját, esetleg ha nincs befejezve azt... Persze, ezek nélkül is hálás leszek!



2018. nov. 8. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Mushishi. Fantasztikus anime. Van egy olyan világa, hangulata, amit nagyon könnyen feltud venni az ember. Ráadásul jól lehet elemezgetni a benne lévő történeteket.
2018. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Steins;Gate
2018. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha jót akarsz magadnak és az agysejtjeidnek egyiket se.
2018. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

Ouran High School Host Club

Boku dake ga inai Machi

Boku no Hero Academia

Shokugeki no Souma

Ao no Exorcist

Free!

Ovari no Seraph

Idolish7


Próbáltam többfélét listázni, hogy ne legyen egyhangú a lista. Remélem segítettem :)

2018. nov. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%

Én a helyedben nem hagynám ki a

Code Geass-t,

Az ismertetőt itt nézheted meg: [link]


az Inuyashiki-t,

Ichiro Inuyashikire rájár a rúd. Ugyan még csak 58 éves, ám a kinézete alapján rendre úgy könyvelik el őt, mint egy sajnálatraméltó öregembert. Még a családja is ridegen, és tiszteletlenül bánik vele, annak ellenére, hogy annyi mindenben segített nekik. És ha mindez még nem lenne elég, az orvosok gyógyíthatatlan rákot diagnosztizáltak nála, így nagyon úgy tűnik, hogy nem marad már sok ideje hátra ezen a Földön. Ám amikor már úgy tűnik, hogy ennél rosszabb nem is lehet, egy vakító fénysugár csap bele a földbe, pont ott ahol Ichiro áll. Mikor később felébred, meglepődötten tapasztalja, hogy egy karcolás nélkül megúszta az egészet. Ugyanakkor, nemsokára feltűnik neki, hogy valami nagyon nem stimmel saját magával...



Nanatsu no Taizai

Enyhe "In Medias Res" kezdődik az anime és máris halad a cselekmény gőzerővel. Egy percre sincs megállás!

A legnagyobb erőssége, amit muszáj kiemelnem, hogy nincs benne cenzúra (még a TV változatban sem). Mindent látunk, amit csak kell. Ez valóban meglepő, mivel egy ÍZIG-VÉRig shounen animéről van szó, ami él és nem finomkodik, ha harcról vagy csak egy félreérhető poénról van szó.

Az anime mentes olyan képmutató elemektől, mint amik sok más shounenben megvannak. Például, ha itt valaki terülj-terülj asztalkámat akar, annak bizony le kell vadásznia azt a nyulat.

A legnagyobb erőssége ennek a műnek, hogy ha gyerekesnek is tűnik, azért mégis oda kell figyelni rá, mivel nincs olyan, hogy valami FEKETE VAGY FEHÉR. Az ellenfelek nem a tipikusan legyőzendő karakterek, hanem azért kapunk egy kis rálátást mindenkiről, hogy kik ők is valójában, mik motiválják őket.



No Game No Life

A történet egy testvérpárról szól, név szerint Soráról és Shiróról, akik teljesen elhatárolódtak a külvilágtól és csak egy dologgal ütik el az időt, ez pedig a videójáték. Imádnak játszani és kockáztatni, a főszereplők rendkívüli képessége az agyukban és mérhetetlen bizalmukban rejlik. Ám egy nap kapnak egy titokzatos e-mailt egy ismeretlentől, aki kihívja őket egy sakkjátszmára. A testvérpár élvezettel veszi a kihívást, amit később sikerül is megnyerniük. Egy isten varázslata folytán bekerülnek egy fantasy világba, amit 10 szabály ölel körbe. Nincsen konfliktus, nincs erőszak sem háború, itt mindent csakis játékokkal oldanak meg. A két főhős örül ennek a világnak és bele is vetik magukat, hogy minél több játékban győzzenek, hisz egy jelmondatuk van: Az Üresek sohasem veszítenek!



Overlord.

Ismertető: [link]


Hát nagyon talán még a Tokyo Ghoul első 2 évadát.

Ismertető: [link]

2018. nov. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Visszatalálós válasz. Ha alapkűveltséget keresel, az egy jó 200-300 címből álló lista, amit most nincs időm összeírni.
2018. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Petrovics Milán ***** válasza:
25%

Ha kedveled a nyomasztóbb animéket:

- Another

- Zombie Corps Party

- Akama ga Kill

- Re ZERO Kara Hajimeru Isekai Seikatsu

- Parasite the maxim


Ezen kívül néhány legenda.

Fairy Tale: A Naritohoz hasonlöan az elszántságról szól. Bár kevésbè "tragikus". Vidám és fordulatos.


Konosuba: Fergetegesen humoros. A legviccesebb anime amot eddig láttam. Nem perverz, de mocskos a humora.


Furcsállom, hogy ezeket eddig nem írták le. :/


+-ban mèg:

esetleg

- Kill la kill (kicsit gyerekes)

- Garo (sötétközépkor)

- Nisekoi (hárem)

- A place further than the universe (Vidám, nincs benne komoly konfliktus, a főszereplők összebarátkozásáról szól.


Remèlem segíthettem.

2018. nov. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Petrovics Milán ***** válasza:
32%
Majd ha jut eszembe még, irok.
2018. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha mindegy a műfaj akkor jó sok mindent lehet ajánlani :)



Ha vígjáték, akkor Yamato Nadeshiko Shichi Henge. Rengeteget lehet rajta nevetni, nekem nagyon bejött. 4 gimis szépfiú, egy szexi házinéni és egy csúnya unokahúg.


Gin no saji, mezőgazdász vígjáték.


Vígjáték/drámában az én életem animéje a Méz és lóhere. Egyetemista fiatalokról szól, művészetire járnak, számomra hihetetlen egy alapmű, nagy kedvenc.


Ugyanebben a másik ilyen a Nana. :) Szívszorító és realisztikus történet, slice of life zenészekkel. Ha bejön akkor ajánlom még emellé a Gokinjo Monogatarit és a Paradise Kiss-t.


Nodame Cantabile, egyetemista vígjáték/dráma komolyzenészekkel.


Barakamon szintén vígjáték, kalligráfus sráccal és a vidéki élet szépségeivel, engem nagyon megfogott.


Nekem nagy kedvenceim a nyomozós darabok is, ezek közül amit érdemes megnézni szerintem a Boku dake ga Inai Machi, dráma, seinen, időben visszautazós sztori, rendkívül érdekes mű, mesterműnek is mondhatnánk.


Orange hasonló, csak iskolásokkal dráma/sliceoflife


Subete ga F ni Naru szintén nyomozós, tudósokkal egy elzárt szigeten, érdekes.


Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru nem egy mestermű, de nekem tetszett, nyomozós tudós csaj és középiskolás srác old meg benne különböző bűneseteket.


Spirál, ezt is érdemes megnézni, csak sajnos a végét nagyon elrontották.


Another, horror nyomozós, izgalmas.


Shinrei Tantei Yakumo, szintén nyomozós, iskolai.



Komolyabb, erőszakosabb témában alapmű szerintem a Shiki, a CodeGeass, Attack on Titan, Claymore, Darker than Black, Gantz, Gunslinger Girl, Hellsing, Higurashi no naku koro ni (ezt sokáig ostobaságnak hittem, de végig kell nézni mindkét évadot, utána áll össze a kép, zseniális), Jigoku Shoujo, Le Chevalier D'eon, Seirei no Morobito.


Ha pszihothriller akkor Perfect Blue.


Ha különleges atmoszférájú, lassabb lefolyású, természetfeletti animére vágysz, akkor a Natsume Yuujinchou sorozat a te barátod. :)



Ami pedig számomra örök alapmű, az a Death Note, amit láttál is, illetve a Shisekai Yori. Mindkettő kiütött napokra.


Remélem tudtam segíteni, jó szórakozást!

2018. nov. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Amiket még nem írtak és nekem tetszettek az a Charlotte ez egy fantasy, dráma anime. Története: [link]


Blend S: hat ez nagyon de nagyon vicces anime arról szól hogy egy középiskolás lány munkát keress de ijesztőek egy picit a szemei ezért sehol sem veszik fel végül egy kávézóba felveszik és ott eléggé furcsán kell majd dolgozni találkozik munkatársaival akik szinten picit furák de szerintem hamar meg lehet kedvelni a szereplőket és a történettel nem nagyon halad de nagyon vicces és jól el lehet ütni ezzel az időt

2018. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!