Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Néztem pár Andrej Tarkovszkij...

Néztem pár Andrej Tarkovszkij filmet, de nem mindegyiket értem. Elmagyarázná valaki, mit akart mondani ezekkel a filmekkel a rendező?

Figyelt kérdés
Pl.Tükör,Nosztalgia,Áldozathozatal

2018. nov. 17. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Olvass el egy elemzést, vagy egy kritikát.
2018. nov. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is a legfontosabb azzal tisztában lenni, hogy egy rendes film esetében nincs "mondanivaló", mert akkor elmondta volna a készítője és nem filmet forgatott volna róla. Ideális esetben arról készítenek filmet, amit csak a film nyelvén lehet elmondani.


Részben ebből következik, hogy Tarkovszkij filmjeit nem intellektuális szinten kell értelmezni, ahogy mondjuk Weerasethakult vagy Lynchet sem, hanem más megközelítéseket kell alkalmazni.


Ha már láttál pár Tarkovszkij-filmet, akkor érezned kellett, hogy van bennük valamilyen közös spirituális, meditatív vonás. Ezt akarta közvetíteni.

2018. nov. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!