Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Legendás állatok: Grindelwald...

Legendás állatok: Grindelwald bűntetteihez lenne kérdésem, de mivel spoileres, ezért lentebb fejtem ki?

Figyelt kérdés

Hogyan használhatja egy Auror a gyilkos átkot? Mert a vége fele, ha jól láttam, akkor az arénávan az egyik Auoror pálcájából zöld csóva jött elő, az Avade Kedavar-t nem mondta ki, tehát nonverbálisan varázsolt. Mivel szegény kislány azonnal meghalt, csak a gyilkos átkot használhatta.

De egy auror hogyan használhatja a gyilkos átkot? Még Grindelwaldtól elnéztem volna (ami azt illetei, ő egyszer sem használta, csak a kutyái, pedig tőle vártam volna a legjobban)



2018. nov. 17. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag az a kettős ügybök ölte meg a lányt, aki mibdta is korábban Grindelwaldnak, hogy a minisztériumban nem fogják jó szemmel nézni, hogy hibázik. Én azt pont nem láttam, h6igy ki volt, de elképzelhető. Így ugye ő a minisztérium nevében tette, de ellenük.

Illetve az is lehet, hogy nem volt még betiltva a varázslat. Vagy úgy mint Voldemort ideje alatt, engedélyt jaotak a használatára.

2018. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A Potter wiki szerint 1717-ben lettek betiltva a főbenjáró átkok.

Amúgy nem a kettős ügynök auror volt, nekem egy fiatal férfi rémlik. Én azt tudom elképzelni hogy tapasztalatlan lehetett még, és ahogy egy nem eléggé felkészült rendőr is használhatja a fegyverét amikor nem kéne, nos... gondolom az aurorok is ismerik az átkokat, csak épp tudják hogy nem használhatják. Csak ugye ha egy ilyen éles helyzetben bepánikol valaki, meg is van a baj.

Az egész jelenet lényege szerintem az volt, hogy az ott ülők szemében bizalmatlanságot gerjesszen az aurorok, gyakorlatilag a varázslóvilág rendszere irányába, ami persze máris nagyobb bizalmat jelent olyasvalaki felé aki épp a rendszer ellen szól. Azaz Grindelwald malmára hajtotta a vizet.

2018. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!