Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Anime fanok! Tudnátok ajánlani...

Anime fanok! Tudnátok ajánlani jó filmeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fiatal srác vagyok, eddig nem érdekelt az anime, azonban szeretnék nézni. Egy ilyen kezdőnek tudnátok ajánlani valamit? Ha lehet ne legyen valami iszonyat hosszú, és legyen jó :)

Jöhet persze privi is, minden válaszert nagyon hálás vagyok!



2018. nov. 21. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
A Death Note ideális kezdő anime. Komoly és egyedi, de könnyen emészthető.
2018. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Én is a Death Note-ra gondoltam.
2018. nov. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Azóta beszélgettem egy barátommal, ő azt nem annyira ajánlotta, helyette most a norigamit kezdtem el a tanácsára. De azért köszi nagyon!
2018. nov. 22. 20:40
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
A Noragami is jó :D De azért utána majd nézd meg a DN-t :D
2018. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Vagy ha kicsit hosszabb is érdekelne, akkor Fullmetal Alchemist Brotherhood/Testvériség (van magyar szinkronnal is, ami kifejezetten jó szerintem), 64 epizód.
2018. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Szerintem Dragon Ball Super (csak akkor érted ha láttad a Z-t)
2018. nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Hát ha valamilyen animét el akar kezdeni a kérdező vagy akárki, aki eddig nem nézett animét, akkor szerintem ne a Dragon Ball legyen :D A DB kb. az a kategória, mint a Bleach, van egy séma, ami ismétlődik, a DB annyiban más, hogy ott a nehézségeket hosszas ordítással oldják meg.
2018. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon leragadtak az ajánlások a shounen-eknél, holott azok pont amerikai hatású, fiúknak valók (pl Dragon Ball).


Ajánlanék más műfajokból, kezdésnek, főleg rövidebbeket (általában 11-12 részesek) :


Krimi: igen a Death Note is oké (ha a 37 rész számodra nem túl sok),


Valamint:


Boku Dake Ga Inai Machi

(kb 12 részes krimi, úgy emlékszem, de tuti rövid, mégis remekmű)


Kicsit súlyosabb (a 7. résztől), filozofikus, drámai akció scifi:

Psycho Pass

(két évad)


Ha valami szívszorítóra vágysz, ami egyúttal (részben hétköznapi is, akkor) :


Clannad

Clannad After Story (ez a második évada)


Az első évad a Clannad-ból asszem kb 22 rész, a második meg kb 11 rész, de az elejétől (első évadtól) érdemes nézni az anime sorozatokat általában.


Vagy pl:


Air (kb 12 rész)

(ez kissé nyomasztó, és érzelmes, beteg kislányról, és az ő fantáziáiról, sok a szimbólum az animesorozatban).


Ilyesmi az

Orange

is (bár az Orange hétköznapibb, a barátságok és a személyiségfejlődés az egyik központi eleme).


Drámai, érzelmes, akcióval kiegészítve, ugyanakkor elgondolkodtató, mégis emészthető, és egyedi, japán stílusú:

Angel Beats


Túlélő:

Btooom!


Scifi vígjáték:

Dears


Scifi dráma:

Gokukoku no Brynhildr


Yakuza paródia, vígjáték:

Gokusen


Romantikus:

Ao Haru Ride


Arra figyelj, javaslom, nehogy összetéveszd az egyéb részeket (OVA, Special, stb) az eredeti évad részekkel (kezdőknél előfordul).

Valamint általában érdemes gyártási időrendben nézni az évadokat (bár akad kivétel ez alól, ez a szabály sose veszi ki magát rosszul.)

2018. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

"Nagyon leragadtak az ajánlások a shounen-eknél, holott azok pont amerikai hatású, fiúknak valók (pl Dragon Ball)."


Gyanítom, nem igazán vagy otthon a shounen műfajban, ha azt hiszed, hogy a shounen szinte egyenlő a Dragon Ball-lal. El kell árulnom, hogy erős tévedésben vagy. Lehet, hogy a DB az egyik legnépszerűbb, de közel sem a legjobb. Sőt.


Egyébként meg te vagy eltévedve, ha egy srácnak olyan nyáltengereket ajánlasz, mint az Orange vagy az Ao Haru Ride. Alapból nincs bajom a shoujo-val, de ez a kettő néhol komolyan idegesítő volt az extrém tanácstalan főszereplők folyamatos kölcsönös szerencsétlenkedése miatt. Pedig én lány vagyok.

2018. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Pedi én is Death note-ot ajánlom. Ez volt az második anime amit láttam és azóta is ez a kedvencem.
2018. nov. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!