Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A 2016-os "Mindenki" című...

A 2016-os "Mindenki" című rövidfilmben van más is rajtam kívül, aki sem a film alatt, se a film után nem érezte igazságtalannak, ami a Zsófival (meg, mint később kiderült, a kórus többi tagjával) történt?

Figyelt kérdés

A lány és az énekelni "nem tudó" társai bekerültek a kórusba, ahogy vágyták illetve a svédországi jutalomutazáson; amit az énekversennyel lehetett nyerni, úgy vehettek volna részt, hogy mások énekeltek helyettük. Sőt, azt is mondhatta volna Zsófinak meg a többieknek, hogy nem énekelnek jól ezért nem maradhatnak a kórusban, de nem tette.


Nem értettem azt se, hogy az, hogy a tanárnő szólt Zsófinak, hogy nem jó a hangja, miért olyan történés, amin meg kéne rökönyödnie a nézőnek; négyszemközt történt, tehát nem a kórustagok előtt szégyenítette meg és a világon mindenkivel megesett már ilyen idős korában, hogy megmondták, ha valamihez nincs tehetsége vagy, hogy más jobb mint ő (pl egy versmondó versenyen se mondták általános iskolában, hogy nincsenek helyezések és mindenki díjat kap - ha valaki nem tudott rajzolni, de jelentkezett rajzszakkörre, finoman lebeszélte a tanár, stb.)


Illetve ha van egy énekverseny, akkor nyilvánvaló, hogy oda a tanár jó hangú tagokból álló kórussalk érkezik - és azért ha már van pár gyerek, akinek nincs meg hozzá a hangja, azzal ezt nem valósíthatja meg.


Van más is aki ezeket vagy hasonlókat gondolja vagy én vagyok az egyetlen?


Persze tény és való, hogy egy 10 évesnek nem esik jól, hogy beközlik, hogy nem jó valamiben, de azt nagyon túlzásnak éreztem, hogy emiatt az énektanárnőt gonoszként tüntették fel - főleg ha hozzávesszük amiket feljebb leírtam.


Nektek mi a véleményetek a filmről?



2018. nov. 29. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt egyetértek veled, én szegény tanárnőt sajnáltam a végén, inkább azt éreztem igazságtalannak, ami vele történt. Nekem inkább az volt a film fő tanulsága (amit egyébként iskolás koromban is tapasztaltam), hogy a gyerekek hihetetlenül kegyetlenek tudnak lenni. Mert valakit nyilvánosan megszégyeníteni, megalázni kegyetlenség - és ezt a gyerekek tették, nem a tanárnő. Szerencsétlen nőt eleve lehetetlen feladat elé állították: vegyen be mindenkit a kórusba, de ugyanakkor tartsa fenn a színvonalat, nyerjen versenyeket velük. Erre pedig az volt az egyetlen megoldás, amit a tanárnő válsztott. A tanárnőt egyébként is kedvesnek állítják be, az egyik kórustag külön kiemelte, mennyire szeretik. Megmondani valakinek, hogy valamiben nem tehetséges, pedig egyáltalán nem kegyetlenség. Annak idején nekem is megmondta az énektanárom, hogy nincs jó hangom, de egyáltalán nem esett rosszul, különösen, hogy dicséretként hozzátette, hogy milyen szépen megtanulom mindig a dalok szövegét. Inkább az a kegyetlenség, amit a főszereplő lány "barátnője" (senknek sem kivánok ilyen barátnőt) tett: elhitette vele, hogy nagyon szép hangja van. Pedig a barátnőnek tényleg volt tehetsége, neki hallania kellett hogy ez nem igaz. Erre egyébként a való életben is van bőven példa, elég megnézni a tehetségkutatók előválogatóit. Számtalanszor előfordult már, hogy olyanok énekeltek ott, akinek semmi hangja sincs, és amikor ezt megmondták nekik, akkor látni lehetett az arcukon, hogy képtelenek elhinni. Volt aki csak duzzogva kivonult, voltak, akik hebegtek arról valamit, hogy de hát a család/barátok/énektanárnők azt mondták, hogy ők milyen csodálatosan énekelnek. Na ez az igazi kegyetlenség: hagyni, hogy valaki egész gyermekkorában abba a hitbe ringassa magát, hogy majd sikeres énekes lesz, hogy aztán nagy nyilvánosság előtt csináljon hülyét magából, és egy egész ország röhögjön rajta. Nem pedig az, ha valaki egy kislánynak kedvesen, négyszemközt megmondja, hogy nem tehetséges, lehetőséget adva arra, hogy feladja az amúgy is elérhetetlen álmait, és aztán megtalálja azt, amihez tényleg van tehetsége.

Ami pedig a film végét illeti, a gyerekek viselkedése szerintem egyáltalán nem példamutató. Ha a tehetséges kórustagok összebeszélnek, és azt mondják, hogy nem mennek úgy a versenyre, ha nem énekelhet mindenki, akkor azt mondom, volt bennük erkölcsi tartás. De persze egy külföldi útról lemondani a társainkért - na azt azért már nem. Ennyire azért nem fontosak a többiek. Inkább járassunk le valakit az egész szakmája előtt, az sokkal jobb. A legvégén pedig, amikor a kórus gyönyörűen és tisztán énekelt úgy, hogy a csapat felének semmi hangja nincs, na az aztán egészen röhejes volt.

2018. nov. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Ment a zöld pont. Igen, a film végén én is meglepődtem, hogy ha van annyi nem jó hangu gyerek, mint amit a filmben mutattak, az azért hallatszik.
2018. nov. 29. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Nekem csak egy kérdésem lenne: hogy lehetett ezzel Oscar-díjat nyerni?
2018. nov. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hogy lehetett oszkárt nyerni - Neked mi volt az, ami miatt nem tetszett a film? Volt, amit pozitívnak találtál? Ha igen, mi?

Mi a véleményed az énektanárnőről?


Nagyon kíváncsi vagyok a Te véleményedre is, illetve az esetleges további hozzászólókéra.


Az előző kommentedre aptál egy zöld kezet.

2018. nov. 29. 23:57
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, még reagálni szerettem volna arra, hogy


"A legvégén pedig, amikor a kórus gyönyörűen és tisztán énekelt úgy, hogy a csapat felének semmi hangja nincs, na az aztán egészen röhejes volt."


Csak az 1. kommentem írása közben elfoglalttá váltam és így most tudom folytani.


Szóval annak, hogy a kórus énekel a végén egy gyönyörűt, akkor lett volna értelme, ha a film arról szól, hogy azoknak, akiknek tátogniuk kell amúgy jó hangjuk van csak a tanárnőnek nem szimpatikus a személyük és ezért vette rá őket, hogy tátogjanak.


Ha egy darab gyereknek van rosszabb hangja egy kórusban, az nem biztos, hogy kihallatszik (hacsak a gyerek nem telitorokból üvölt vagy a körülötte állók miatta elcsúsznak), de itt több gyereknek nem volt hangja, ami már bőven lerontja az előadás minőségét. Itt az lett volna a "helyes lezárás", hogy a kórus hamiskásan dalra fakad.


Tényleg hihetetlen, hogy ilyen remek előadásban részesítsék a nagyérdeműt, annak ismeretében, hogy van jó pár gyerek akinek nincs jó hangja; hacsak azok a gyerekek nem tátogtak - de akkor meg minek járatták le a tanárukat a közönség előtt, hogyha ugyanazt csinálták, ami ellen fellázadtak? :D

2018. nov. 30. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!